فائو: ونزوئلا می‌تواند امنیت غذایی خود را تضمین کند

نماینده سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) با بیان اینکه ونزوئلا از ظرفیت های بالقوه‌ای در زمینه محصولات کشاورزی برخوردار است، ابراز امیدواری کرد که این کشور می‌تواند امنیت غذایی خود را تضمین کند.

 

به گزارش ایرنا از خبرگزاری کوبا، «الکسیس بونته» نماینده ویژه سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد(فائو/Fao) در ونزوئلا، اطمینان داد که امنیت غذایی به عنوان یک اولویت در برنامه‌های کاراکاس مطرح رسیدگی است

 

این مقام ارشد فائو در نشست با «ریکاردو منندز» و «کارلوس لئال» به ترتیب وزیران برنامه ریزی و خواربار ونزوئلا با بیان این مطلب ابراز خرسندی کرد که برنامه های کاراکاس در راستای اجلاس سازوکار غذایی پیشنهاد شده از سوی «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد قرار دارد.

 

منندز وزیر برنامه‌ریزی ونزوئلا در طول این گفت وگوها که با هدف تبادل‌نظر پیش از اجلاس سازمان ملل انجام شد، ضمن برشمردن دستاوردهای انقلاب بولیواری در زمینه غذایی خاطرنشان کرد که پیش از به قدرت رسیدن «هوگو چاوز» رئیس جمهوری فقید ونزوئلا، مردم ونزوئلا در فقر به سر می بردند.

 

منندز توضیح داد که کاراکاس از طریق هیأت های اجتماعی و کمیته های محلی تامین و تولید  (CLAP) نیازهای اساسی شهروندان را در بحبوحه شرایط پیچیده ای که کشور بر اثر تحریم های ظالمانه واشنگتن در سالهای اخیر با آن روبروست، برآورده و تامین می کند.

 

کارلوس لئال وزیر خواربار ونزوئلا نیز به نوبه خود، با غیرانسانی خواندن تحریم های غذایی آمریکا و بیان اینکه واشنگتن از غذا به عنوان حربه ای برای به زانو درآوردن مردم ونزوئلا استفاده می کند، تحریف های رسانه ای دستگاه های تبلیغاتی فراملی را در این زمینه محکوم کرد.

 

الکسیس بونته نماینده سازمان ملل نیز در اظهارات پایانی خود تصریح کرد: این کشور آمریکای جنوبی از ظرفیت عظیمی در زمینه تولید محصولات کشاورزی برخوردار است که باید درجهت تضمین امنیت غذایی مردم ونزوئلا پیشرفته و تکمیل شود.

 

به گزارش ایرنا، برنامه جهانی‌ غذای سازمان ملل پنج ماه قبل اعلام کرد که به یک توافق با دولت ونزوئلا برای آغاز یک برنامه تامین وعده های غذایی روزانه به آسیب پذیرترین کودکان کشور رسیده است.

 

«النا دوهان» گزارشگر مستقل حقوق بشر سازمان ملل نیز که از ۳۰ ژانویه (۱۱ بهمن) به منظور ارزیابی تاثیرات اقدامات یکجانبه آمریکا علیه ونزوئلا در این کشور به سر می‌برد، ضمن درخواست “رفع تحریم‌ها” گفته بود: من معتقدم این تنها راهی است که ما از طریق آن می‌توانیم رفاه و حمایت از حقوق مردم ونزوئلا را تضمین کنند.

چامسکی؛ جنگِ ضد تروریسم آمریکا بخش اعظم دنیا را ویران کرده است

دانشمند و تحلیلگر مشهور آمریکایی گفته جنگی که آمریکا ۲۰ سال پیش برای «مبارزه با تروریسم» آغاز کرد باعث ایجاد ویرانی در بخش اعظم دنیا شده است.

ادامه

اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, تحریم, تحلیل, تروریسم, جهان, حقوق بشر, دخالت نظامی, صلح, عراق

واکنش آمریکا به همکاری نظامی عربستان و روسیه

دولت ایالات متحده در واکنش به امضای پیمان همکاری نظامی میان عربستان سعودی و روسیه ضمن تاکید بر پایبندی آمریکا به ادامه همکاری‌های دفاعی با سعودی، از متحدان خود خواست از هرگونه همکاری نزدیک نظامی با روسیه پرهیز کنند.

ادامه

امریکا, تحریم, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, عربستان سعودی

کوواکس حتی یک دز واکسن به کاراکاس تحویل نداده است

ونزوئلا ضمن انتقاد از همسویی کوواکس با تحریم‌های یکجانبه آمریکا در دوره همه‌گیری، اعلام کرد: کاراکاس با وجود پرداخت ۱۲۰ میلیون دلار هزینه کامل واکسن، از چندین ماه گذشته هنوز حتی یک دز واکسن از طریق سازوکار سازمان جهانی بهداشت (کوواکس) دریافت نکرده است.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, امریکای لاتین, تحریم, تحلیل, جهان, حقوق بشر, سازمان بهداشت جهانی, فرانسه, ونزوئلا