پیشروی‌های چشمگیر ارتش سوریه در حومه ادلب

فرماندهی کل ارتش سوریه اعلام کرد: سربازان شجاع سوری در روزهای گذشته توانستند پس از نابودی شمار زیادی از تروریست‌ها و بستن مسیرهای امدارسانی آنها مجددا کنترل تعدادی از شهرستان‌ها، روستاها و شهرک‌ها از جمله “کفر نبل”، “کفر سجنه”، “شیخ مصطفی”، “جاس”، “معره حرمه”، “دیر سنبل”، “الدار کبیره” و “حزارین” را به دست بگیرند.

ادامه »

ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, رومانی, سوریه

اتحادیه عرب خواستار استقرار نیروهای بین‌المللی در خاک فلسطین شد

اتحادیه عرب خواستار استقرار دوباره نیروهای حافظ صلح بین‌المللی در خاک فلسطین و به ویژه در شهر “الخلیل” واقع در کرانه باختری شد.

ادامه »

اتحادیه عرب, اسراییل, امریکا, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, فلسطین

لوفیگارو؛ آمریکا و متحدانش دستکم در دو حادثه تنگه هرمز، دروغ‌هایی را به ایران نسبت داده‌اند

روزنامه فرانسوی لوفیگارو در گزارشی فاش کرد آمریکا و برخی متحدانش درباره دستکم دو حادثه در تنگه هرمز که به ایران نسبت داده شده است، دروغ پردازی کرده‌اند.

ادامه »

امریکا, انگلستان, ایتالیا, ایران, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, دانمارک, ژاپن, فرانسه

صدر فراخوان داد ؛ برای بیرون کردن اشغالگران آمریکایی آیا کسی هست که ما را یاری کند؟

مقتدی صدر رهبر جریان صدر از همه جریان ها و گروه های سیاسی و اجتماعی عراق خواست که علیه اخراج نیروهای آمریکایی از عراق متحد شوند.

 

صدر شامگاه دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که خواستار متحد شدن همه عراقی ها برای بیرون کردن اشغالگران آمریکایی شد.

 

وی گفت: ما در گذشته نسبت به سرانجام وارد کردن عراق به درگیری‌های منطقه‌ای و بین المللی هشدار داده بودیم و گفتیم که عراق و ملتش دیگر تحمل چنین رفتارهای نابخردانه‌ای را ندارند..

 

صدر ادامه داد: اگر در گذشته برای بیرون کردن اشغالگر از مسیر مقاومت نظامی همکاری می‌کردیم، امروز اشغالگر بر سینه عراق سایه نمی‌افکند.

 

وی اعلام کرد: من در حال حاضر آماده هستم با روش‌های سیاسی و حقوقی این اشغالگر را بیرون کنم اما آیا کسی هست که ما را یاری کند؟ پس برای یکپارچه شدن جهت بیرون کردن اشغالگر در سریع‌ترین زمان ممکن بشتابید؛ باید رفتارهای غیر مسئولانه برخی از گروه‌های نظامی را از خودتان دور سازید و باید زمام امور فقط در دست نیروهای امنیتی باشد.

 

رهبر جریان صدر عراق ادامه داد: اگر عقب‌نشینی نکردند ما با همکاری شما رفتار دیگری خواهیم داشت. اشغالگر به رهبری آن نابخرد (ترامپ) از فساد شیوع پیدا کرده از یک سو و از سوی دیگر از شکاف بزرگ میان سیاستمداران و ملت سوء استفاده کرد.

 

وی ادامه داد: بنابراین با هدف رفاه ملت و عزت آنها، باید همگان از غنیمت‌ها و قدرت دست برداشته و گرنه زمان پشیمانی فرا می‌رسد. بدانید که ما اجازه نخواهیم داد که عراق صحنه‌ای برای تسویه حساب‌های سیاسی و نظامی شود، بلکه ما خواهان عراقی قدرتمند و مستقل هستیم.

 

آمریکا شامگاه یکشنبه با جنگنده های نظامی خود به سه مقر تیپ ۴۵ الحشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق در استان الانبار حمله کرد.

 

مقامات عراقی اعلام کردند که در حمله شب گذشته آمریکا به مقر این تیپ متعلق به گردان‌های کتائب حزب الله در شهر «القائم» استان «الانبار» در غرب این کشور بیش از ۳۰ نفر کشته و ده ها تن مجروح شدند.

 

لحظاتی پس از این حمله، مردم، مسوولان، شخصیت‌های سیاسی و دولتی عراق، اقدام آمریکا در نقض حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشور را محکوم کردند.

ایرنا

خبرگزاری «تاس»؛ افزایش همکاری‌ها دوجانبه بین روسیه و ایران درسطوح مختلف در سال ۲۰۱۹

وزرای امور خارجه روسیه و ایران، امروز در شرایطی با یکدیگر مذاکره می‌کنند همکاری‌های تجاری- اقتصادی گسترش یافته، مذاکرات سیاسی فعال‌تر از همیشه ادامه داشته و مشارکت نظامی نیز آغاز شده است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, استرالیا, امارات, امریکا, انگلستان, ایران, بحرین, جهان, چین, خاورمیانه, روسیه, عربستان سعودی

تحلیلگر آمریکایی: حضور نظامی آمریکا در عراق آزار دهنده است

نشریه آمریکن کانسروتیو در یادداشتی به قلم “دنیل لاریسون” ضمن بررسی حملات هوایی اخیر آمریکا به خاک عراق یادآور شده که حضور نظامی آمریکا در عراق بیش از حد برای مردم این کشور آزاردهنده هست، به ویژه اکنون که واشنگتن از خاک این کشور برای دشمنی با ایران استفاده می‌کند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق

گاردین؛ ۲۰۱۹؛ سال فروپاشی سیاست خارجی آمریکا

یک روزنامه انگلیسی نوشت، رویکرد دولت آمریکا در زمینه سیاست خارجی در سال ۲۰۱۹ بیشتر بر اساس منافع شخصی، خودشیفتگی و توئیت‌بازی رئیس‌جمهور بود تا روابط دیپلماتیک و قوانین بین‌المللی.

ادامه »

اسراییل, افغانستان, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, چین, خاورمیانه, روسیه, سوریه, عربستان سعودی, کره شمالی, مذاکرات اتمی