جلوگیری از اخراج ۷۰۰ هزار پناهجو، با رای دیوان عالی آمریکا علیه دولت ترامپ

دیوان عالی آمریکا در حکمی طرح دولت ترامپ را برای لغو قانونی در حمایت از کسانی که در کودکی به صورت غیرقانونی به این کشور آورده شده‌اند، رد کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, پناهجویی, جهان, حقوق بشر, خبر, قضایی

گاردین؛ کرونا در کمپ‌های آوارگان و فاجعه‌ای جهانی

شمار بالایی از پزشکان اروپایی با امضای طوماری از رهبران اتحادیه اروپا درخواست کردند از شیوع ویروس کرونا در کمپ‌های پناهجویان و وقوع فاجعه پزشکی جلوگیری کنند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, پناهجویی, جنوب اروپا, جهان, حقوق بشر, خبر, یونان

سازمان ملل: بیش از ۲۰ هزار پناهنده در دریای مدیترانه غرق شده‌اند

سازمان بین‌المللی مهاجرت وابسته به سازمان ملل در گزارش جدیدی آمار قربانیان مهاجرت از دریای مدیترانه به سمت اروپا از آغاز بحران پناهندگان در سال ۲۰۱۴ را بیش از ۲۰ هزار نفر ارزیابی کرده است.

ادامه »

اروپا, پناهجویی, جهان, حقوق بشر, خبر, شمال افریقا, لیبی

تظاهرات در آلمان در حمایت از پناهجویان سرگردان در مرز یونان

هزاران نفر در شهرهای برلین و هامبورگ به خیابان آمدند و خواستار پذیرش پناهجویان سرگردان در مرز ترکیه و یونان شدند. ترکیه برای تحت فشار قرار دادن اروپا راه پناهجویان برای رفتن به سمت گذرگاه‌های مرزی را باز گذاشته است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, پناهجویی, جهان, غرب اروپا, یونان

صدراعظم سابق آلمان؛ اتحادیه اروپا به وعده‌هایش در مورد پناهجویان عمل نکرد

گرهارد شرودر روز جمعه گفت، اتحادیه اروپا به وعده‌های خود در مورد توافقنامه پناهجویان در سال ۲۰۱۶ میان آنکارا و بروکسل عمل نکرده است.

 

به گزارش روزنامه دیلی صباح، صدراعظم سابق آلمان روز جمعه در مصاحبه با مجله اشپیگل تاکید کرد، اتحادیه اروپا در ازای متوقف کردن ورود پناهجویان توسط ترکیه، امتیازهایی به آنکارا از جمله سفر بدون ویزا برای تجار و سهولت در مذاکرات الحاق این کشور به اروپا پیشنهاد داد، اما برغم پایبندی ترکیه به تعهدات خود در این خصوص، طرف اروپایی به تعهداتش عمل نکرد.

 

وی خاطرنشان کرد: ترکیه کشوری است که بیشترین پناهندگان را در سراسر جهان دارد و حدود چهار میلیون پناهنده در آنجا زندگی می‌کنند.

 

آنکارا و بروکسل در سال ۲۰۱۶ توافق نامه‌ای را امضا کردند تا راه حلی برای هجوم پناهندگان به سمت کشورهای اروپایی پیدا کنند.

 

براساس این توافقنامه به ترکیه وعده داده شد در مجموع ۶ میلیارد یورو (۶.۸میلیارد دلار) کمک مالی برای تأمین نیازپناهندگان سوری در اختیار آنکارا داده شود.

 

همچنین طبق این توافق‌نامه، لغو روادید برای شهروندان ترکیه فراهم می‌شد و در آخر اتحادیه گمرک مطابق با این توافقنامه به روز می‌شد.

 

در قبال این وعده‌ها، ترکیه با اتخاذ تدابیر شدیدتر علیه قاچاقچیان انسان و بهبود شرایط میلیون‌ها سوری که در ترکیه زندگی می‌کنند، مسئولیت جلوگیری از مهاجرت‌های غیرقانونی از طریق دریای یونان را از بین برد.

 

به گزارش روزنامه دیلی صباح، برغم تحولات چشمگیر در زمینه کنترل هجوم مهاجرت، اتحادیه اروپا تعهدات خود را انجام نداده است.

 

ترکیه در چند روز گذشته به پناهجویان اجازه عزیمت به مرزهای اتحادیه اروپا را داده که انتقاد کشورهای اروپایی را در پی داشته است.

 

براساس آمارهای اتحادیه اروپا، در حال حاضر ترکیه چهار میلیون پناهنده دارد و هزاران نفر از آن‌ها در مرزهای یونان و بلغارستان منتظر ورود به کشورهای اتحادیه اروپا هستند.

 

رسانه‌های منطقه شامگاه شنبه دهم اسفند۹۸، از باز شدن مرز ترکیه با اروپا بر روی آوارگان سوری و عبور ۳۷ هزار سوری و غیر سوری از مرز این کشور و ورود آن‌ها به یونان خبر دادند.

اخراج ییمی اُکِسوُن، رهبر حزب دموکرات‌های سوئد از ترکیه

رهبر حزب دموکرات‌های سوئد، ییمی اُکِسوُن به نقل از منابعی در ترکیه، امروز به دلیل پخش اعلامیه‌هایی در مرز یونان و ترکیه، توسط پلیس ترکیه مورد بازجویی قرار گرفت و برای اخراج به سوئد به فرودگاه استانبول منتقل شد.

ادامه »

ایران, ترکیه, جهان, خبر, سوئد, شمال اروپا

کشته و زخمی‌شدن ده‌ها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه در ادلب

منابع وابسته به مخالفان سوری از کشته و زخمی شدن دهها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه به آنها در استان ادلب خبر دادند.

ادامه »

اروپا, المان, انگلستان, پناهجویی, ترکیه, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, فنلاند

اتحادیه اروپا تهدیدی “بسیار بد” برای آمریکاست

دونالد ترامپ در سخنرانی خود در جمع فرماندهان آمریکایی در کاخ سفید درباره اتحادیه اروپا، ناتو، تسلیحات هسته‌ای و همچنین مسائل سیاسی و اقتصادی داخلی آمریکا صحبت کرد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, امریکای شمالی, پناهجویی, جهان, چین, خبر, روسیه, ناتو