شویگو: بمب‌افکن‌های آمریکایی برای استفاده از سلاح‌های هسته‌ای علیه روسیه آموزش دیدند

وزیر دفاع روسیه از افزایش فعالیت‌های بمب‌افکن‌های آمریکایی در نزدیکی مرزهای شرقی کشورش خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که فعالیت بمب افکن‌های آمریکا در نزدیکی مرزهای شرقی روسیه به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

 

به گزارش رویترز، وزیر دفاع روسیه می‌گوید که پرواز بمب افکن‌های آمریکایی در نزدیکی مرزهای کشورش، چین را نیز تهدید می‌کند.

 

جنگنده‌های روسی تاکنون بارها اقدام به رهگیری بمب‌افکن‌های آمریکا بر فراز دریای سیاه کرده‌اند.

 

شویگو در دیدار با همتای چینی اظهار کرد: بمب‌افکن‌های استراتژیک آمریکا ۳۰ سورتی پرواز به سمت مرزهای روسیه در طول ماه گذشته میلادی داشتند که در مقایسه با برهه زمانی مشابه در سال گذشته به میزان ۲.۵ درصد افزایش داشته است.

 

شویگو اشاره کرد، در جریان آموزش‌های Global Thunder نیروهای استراتژیک آمریکا طی ماه جاری میلادی ۱۰ بمب‌افکن استراتژیک آمریکا در استفاده از سلاح‌های هسته‌ای علیه روسیه به شکل هم‌زمان از دو جهت غرب و شرق تمرین دادند.

 

وزیر دفاع تاکید کرد، کمترین فاصله جنگنده‌های آمریکایی از مرزهای روسیه تنها ۲۰ کیلومتر بوده است.

 

شویگو به اهمیت هماهنگی پیشرفته و تقویت شراکت استراتژیک بین روسیه و چین در شرایط پرتنس ژئوپلیتیک کنونی و خطرات وقوع درگیری‌ها در سراسر جهان اشاره کرد.

 

وی افزود: در سایه چنین وضعیتی هماهنگی روسیه و چین عامل ثبات در امور جهانی است.

روسیه و «آ سه آن» اولین رزمایش دریایی خود را در جنوب شرق آسیا برگزار می‌کنند

نماینده دائم روسیه در انجمن ملل جنوب شرق آسیا(آ سه آن) از برگزاری اولین رزمایش دریایی مشترک میان دو طرف در اوایل دسامبر خبر داد.

ادامه

آ. سه. آن, امریکا, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق آسیا

شی جین پینگ: چین به دنبال هژمونی بر همسایگان نیست

شی جین پینگ رئیس جمهوری چین طی نشست روز دوشنبه خود با رهبران ۱۰ کشور اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ. سه. آن) گفت که پکن در بحبوحه افزایش تنش‌ها بر سر دریای جنوب چین، بر همسایگان کوچکتر منطقه‌ای خود “قلدری” نخواهد کرد.

ادامه

آ. سه. آن, اقتصادی, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, شرق آسیا

زاخارووا: ناتو هشدارهای مسکو را نادیده گرفته و همچنان در آتش تنش‌ها می‌دمد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت، ناتو همچنان در آتش تنش‌ها در مرزهای روسیه می‌دمد و هشدارهای مسکو را نادیده می‌گیرد. این دیپلمات روس، رزمایش‌های مشترک آمریکا و استونی را نمونه دیگری از این اقدامات دانست.

ادامه

استونی, امریکا, جهان, روسیه, شرق اروپا, ناتو