در سقوط نوار نقاله ۲ کارگر کشته و مجروح شدند

فرمانده انتظامی شهرستان شازند گفت: یک کارگر۳۲ ساله معدن در این شهرستان بر اثر سقوط نوار نقاله دستگاه سنگ‌شکن در هنگام کار جان خود را از دست داد.

 

حادثه۲۴- فرمانده انتظامی شهرستان شازند گفت: یک کارگر۳۲ ساله معدن در این شهرستان بر اثر سقوط نوار نقاله دستگاه سنگ‌شکن در هنگام کار جان خود را از دست داد.

 

سرهنگ«محمد عقیل سلگی»، افزود: این حادثه شامگاه شنبه به مرکز فوریت سامانه ۱۱۰ گزارش شد و عوامل امدادی و انتظامی در محل حاضر شدند.

 

وی ادامه داد: این کارگر حین کار در معدن سلیس روستای دولت‌آباد شازند دچار حادثه شد و علاوه بر وی یک کارگر ۴۰ ساله این معدن نیز به شدت مجروح شد که برای پیگیری مراحل درمانی به بیمارستان منتقل شده است.

 

فرمانده انتظامی شهرستان شازند خاطر نشان کرد: پس از هماهنگی با دستگاه قضائی جسد متوفی با تشکیل پرونده به پزشکی قانونی تحویل شد.

 

سرهنگ سلگی ادامه داد: علل وقوع این حادثه از سوی کارشناسان در دست پیگیری است.

حدود ۶۰۰ خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ به رغم فشارها با پیمانکاری شدن مخالفیم

اعمال فشار کارفرمای جدید برای تبدیل وضعیت قرارداد کار حدود ۶۰۰ نفر از خبرنگاران باشگاه خبرنگاران باعث شد این خبرنگاران با دریافت حداقل‌های مزدی بابت امنیت شغلی خود احساس خطر کنند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, خبر رسانی, کارگری

اگر حقوق امسال و پارسال را بر اساس دلار مقایسه کنیم، درآمدها نصف شده/ ۵۰۰ هزار نفر از تعداد شاغلان صنعت بی‌کار شده‌اند

ریزش بی‌سابقه اشتغال در بخش صنعت زنگ خطر را به صدا درآورده است. تنها در یک سال بیش از ۵۰۰ هزار نفر از تعداد شاغلان بخش صنعت کاسته شده است.

ادامه »

اجتماعی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, کارگری

ادامه تجمع کارگران ریلی کشور با خواست حذف بخش خصوصی و مطالبات مزدی

شماری از کارگران خطوط ابنیه فنی در نواحی ریلی آذربایجان، سرخس، ورامین، لرستان، زاگرس نسبت به بی‌تفاوتی کارفرما و مسئولان راه‌آهن در قبال درخواست کارگران برای حذف بخش خصوصی و پرداخت کامل مطالبات مزدی کارگران انتقاد کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری