کشته و زخمی‌شدن ده‌ها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه در ادلب

منابع وابسته به مخالفان سوری از کشته و زخمی شدن دهها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه به آنها در استان ادلب خبر دادند.

ادامه »

اروپا, المان, انگلستان, پناهجویی, ترکیه, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, فنلاند

سفیر چین: ‏تیم پزشکان متخصص چینی وارد تهران شد

سفیر چین از ورود ‏تیم متخصصان پزشکی چین با محموله جدید کمک‌های این کشور به ایران خبر داد.

 

به گزارش ایرنا؛ «چانگ هوا» ساعتی پیش در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «تیم متخصصان پزشکی چین با محموله جدید اهدای چین وارد تهران شد.»

 

سفیر چین در تهران دیروز جمعه نیز از ورود اولین محموله کمک‌های چین به ایران خبر داده و در حساب کاربری خود در توییتر نوشته بود:

 

سخنگوی وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که اولین محموله چین وارد ایران شد و کمک‌های بیشتر ارسال خواهند شد. قوی باش ایران.

 

هفته گذشته هم سفارت چین در تهران از تحویل پنج هزار کیت تشخیص ویروس جدید کرونا و ۲۵۰ هزار ماسک به ایران خبر داد.

 

«وانگ یی» وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین بعد از ظهر جمعه تلفنی با «محمدجواد ظریف» گفت‌وگو کرد. وزیر امور خارجه چین با تشکر از ظریف به عنوان اولین مقام خارجی که پس از شیوع کرونا در چین با دولت و ملت آن کشور ابراز همدردی کرد، از شیوع این بیماری در ایران ابراز تاسف و با دولت و ملت ایران ابراز همدردی کرد.

 

وی همچنین آمادگی چین را برای ارسال کمک‌های تخصصی بیشتر و نیز در اختیار قرار دادن تمام یافته‌ها و روش‌های مبارزه با کرونا و همکاری علمی‌ با ایران اعلام کرد.

 

وزیر امور خارجه نیز با قدردانی از کمک‌های فنی و تخصصی چین، همه‌گیری کرونا را یک مساله جهانی خواند و راه حل آن را همکاری و همدلی همه کشورها به دور از سیاسی کردن آن دانست و از همکاری محققان و پژوهشگران دو کشور برای تحقیقات علمی مشترک برای ریشه‌کنی این بیماری استقبال کرد.

 

از شیوع ویروس کرونا در چین، ضمن همدردی با مردم و دولت این کشور، تجهیزات پزشکی از جمله سه میلیون ماسک و چندین محموله کمک های بشردوستانه به چین ارسال کرد.

درخواست چین و روسیه؛ پناه‌گاه ایمن گروه‌های تروریستی در سوریه باید از بین بروند

نماینده دائم چین در سازمان ملل اعلام کرد، نابودی گروه‌های تروریستی برای پایان دادن به درگیری سوریه ضروری است و از جامعه بین‌الملل خواست برای ارجاع تروریست‌ها به دادگاه دست به اقدام مشترک بزند.

ادامه »

تروریسم, جهان, چین, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, روسیه, سازمان ملل, سوریه

ابراز نگرانی سناتور آمریکایی از آثار سوء تحریم‌های دارویی و غذایی بر گسترش کرونا در ایران

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نامه‌ای به وزرای خارجه و خزانه‌داری این کشور از آثار سوء تحریم‌های آمریکا بر ارسال کالاهای پزشکی و بشردوستانه به ایران و به تبع آن گسترش ویروس کرونا ابراز نگرانی کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحریم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر

حرکت ۲ کشتی نظامی روسیه به سمت سواحل سوریه

دو کشتی نظامی ناوگان دریای سیاه روسیه، مجهز به موشک‌های “کالیبر”، در حال عبور از تنگه‌های بسفر و داردانل ترکیه هستند تا وارد دریای مدیترانه شده و به گروه کشتی‌های نظامی دائم روسیه در سواحل سوریه بپیوندند.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, ناتو