با بروز تناقض‌های مکرر؛ رئیس کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا خواهان بازشماری آرای «آیووا» شد

رئیس کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا در واکنش به بروز مشکلات و تناقضات متعددی که اعلام نتایج انتخابات درون حزبی در ایالت آیووا را با تأخیر مواجه ساخت، خواستار بازشماری آرا توسط مقامات محلی شد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, فساد

حکم دستگیری رئیس‌جمهوری سابق آفریقای جنوبی صادر شد

تلویزیون “اس ای بی سی” آفریقای جنوبی روز سه شنبه گزارش داد که دادگاه عالی این کشور حکم دستگیری “جیکوب زوما” به اتهام قصور برای شرکت در دادگاه رسیدگی به پرونده فساد را صادر کرد.

ادامه »

افریقای جنوبی, جنوب آفریقا, جهان, خبر, فساد

ال پائیس: افشای ابعاد جدیدی از کمک‌های مالی مجاهدین ‌خلق به رهبران راست‌ افراطی اسپانیا

روزنامه اسپانیایی “ال پائیس” ابعاد جدیدی از حمایت‌های مالی سازمان مجاهدین خلق را به رهبران حزب وُکس، حزب راست افراطی اسپانیا فاش ساخته است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسپانیا, ایران, جنوب اروپا, جهان, خبر, فساد, مقاله

حزب کمونیست عراق: خشونت و تیراندازی به مردم تا کی باید ادامه یابد؟

دفتر سیاسی حزب کمونیست عراق در اطلاعیه ای که به تاریخ شنبه ۲۵ ژانویه منتشر کرده نسبت به گسترش خشونت توسط نیروهای دولتی عراق ابراز نگرانی کرده و از کشته شدن یکی از اعضای خود در جریان تیراندازی ها خبر داده است.

ادامه »

بیانیه, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق, فساد

سرقت مبالغ قابل توجهی ارز و ریال از منزل یکی از مربیان “حلقه‌های صالحین” سپاه پاسداران و بسیج خبرساز شد

سرقت صدها میلیون تومان و صدها هزار یورو از منزل نماینده مجلس شورای اسلامی همچنان خبرساز است.

تقی کبیری در جمع خبرنگاران از شفاف‌سازی در این زمینه طفره رفت و خبرنگاران را به بیانیه‌ای که منتشر کرده رجوع داد.

 

به گزارش صدای آلمان، روز دوشنبه، هشتم مهر (۳۰ سپتامبر) تقی کبیری، نماینده خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، به پرسش‌های خبرنگاران درباره میزان پول‌های به‌ سرقت‌ رفته از منزل مسکونی‌اش در تهران پاسخ نداد. او گفت که حرف‌هایش در این مورد را در بیانیه‌ای قید کرده که روز دوشنبه منتشر شده است.

 

در این بیانیه آمده است: «سرقت مبالغ قابل توجهی ارز و ریال از منزل یک نماینده کذب محض بوده و صرفا تعدادی اسناد و مدارک به همراه مقداری طلاجات شخصی و اندکی وجه نقد مورد سرقت قرار گرفته است.»

 

کبیری در ادامه بیانیه‌اش توضیح داده است: «شایعه‌پراکنی و تخریب شان نمایندگی مردم و تضعیف جایگاه مجلس شورای اسلامی و ایجاد فضای بی‌اعتمادی نسبت به خدمتگزاران صدیق نظام اسلامی توسط برخی افراد و بلندگوهای احزاب مخالف شناسنامه‌‌‌‌‌دار روشی منسوخ و دارای سابقه دیرینه است.»

 

رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در پایان بیانیه خود تهدید کرده است که علیه “برخی افراد و رسانه‌های هتاک” به اتهام “نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی” شکایت می‌کند.

 

کبیری وابسته به جناح اصولگرا و عضو فراکسیون “ولایت” مجلس است. او یکی از مربیان “حلقه‌های صالحین” سپاه پاسداران و بسیج در خوی بوده و از دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران دکترای “علوم قرآن و حدیث” گرفته است.

 

انبار اسکناس‌های ایرانی و اروپایی در منزل

 

یک روز پیش از انتشار بیانیه کبیری، محمدجواد جمالی نوبندگانی، سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان، گفته بود که بر اساس اعلام کبیری به پلیس، ۴۰۰ میلیون تومان پول نقد و مقداری ارز به سرقت رفته است «که مبلغ آن به تومان، دو تا سه میلیارد تومان در مجموع است».

 

روز دوشنبه خبرگزاری ایسنا در این باره نوشت: «کبیری تنها به یک مصاحبه تلویزیونی با شبکه خبر اکتفا کرد، اما سوال و ابهام خبرنگاران خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها درباره‌ منشا پول سرقت شده از منزل وی و علت نگهداری آن در منزل را بی‌پاسخ گذاشت.»

 

ایسنا به نقل از “خبرهای منتشرشده در دو روز گذشتهِ” میزان پول نقد به‌سرقت رفته در منزل کبیری در شهرک غرب تهران را ۴۰۰ میلیون تومان و ۲۵۰ هزار یورو اعلام کرده است.

 

یکی از اقدام‌های دولت برای حل بحران ارزی در ایران تعیین سقف ارز نزد شهروندان است. بانک مرکزی ایران در فروردین ۹۷ اعلام کرد که نگهداری بیش از ۱۰ هزار دلار “قاچاق تلقی خواهد شد”.

 

حسین راغفر: گرانی دلار یک کودتای ارزی بود که با همکاری دولت و مجلس اتفاق افتاد

یک استاد اقتصاد با بیان اینکه اعترافات مدیران دستگیر شده بانک مرکزی نشان می‌دهد که گرانی دلار با همکاری دولت و مجلس اتفاق افتاد، می‌گوید: ارزیابی ما این است که متاسفانه کشور به سمت رکود عمیق‌تر پیش می‌رود.

ادامه »

اقتصادی, ایران, خبر, فساد

کشمکش بر سر نقش “باند دفتر خامنه‌ای” در اداره صداوسیما

یک فعال فرهنگی نزدیک به هسته‌ اصلی قدرت، عمده مشکلات فرهنگی کشور از جمله وضعیت صداوسیما را محصول نوع مهندسی اعمال‌شده از سوی دفتر خامنه‌ای می‌داند. این انتقاد با واکنش منفی دیگر فعالان طرفدار نظام اسلامی مواجه شده است.

ادامه »

ایران, خبر, سیاسی, فساد

یک قاضی دیوان عالی برزیل از نامنصفانه بودن محاکمه داسیلوا می‌گوید

یکی از قضات دادگاه عالی برزیل، محاکمه مجدد رئیس‌جمهور اسبق این کشور را که در زندان به سر می‌برد لازم دانست؛ این موضوع در پی آن صورت می‌گیرد که پیام‌های افشاشده قاضی بزرگترین پرونده فساد کشور، نشان از همکاری او با دادستان‌ها دارد.

ادامه »

امریکای لاتین, برزیل, جهان, حقوق بشر, خبر, فساد