سخنگوی وزارت امور خارجه چین از احتمال ورود کرونا از ارتش آمریکا به چین می‌گوید

سخنگوی وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که ممکن است ویروس کرونا را ارتش آمریکا وارد چین کرده باشد.

 

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز پنج‌شنبه در حساب کاربری خود در توئیتر تردیدهایی را درباره احتمال ورود ویروس کرونا به چین توسط ارتش آمریکا مطرح کرد.

 

این مقام چینی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «اولین بیمار مبتلا (patient zero) در آمریکا کی شناسایی شد؟ چه‌تعداد از مردم آلوده شدند؟ نام بیمارستان‌ها [محل نگهداری افراد آلوده] چیست؟ ممکن است ارتش آمریکا این بیماری همه‌گیر را به ووهان چین آورده باشد.»

 

وی تصریح کرد: «شفاف باشید! آمارهای خود را علنی کنید! شما به ما یک توضیح مدیون هستید!»

 

چندی پیش فعالان شبکه‌های اجتماعی در چین نیز فرضیه‌ای را درباره احتمال آغاز شیوع ویروس کرونا از آمریکا مطرح کرده‌ بودند.

به گزارش روزنامه «مردم» چین، فعالان رسانه‌های اجتماعی در چین اخیراً فرضیه‌ای را درباره احتمال آغاز شیوع ویروس کرونا از آمریکا مطرح کرده‌اند.

 

موضوع احتمال آغاز شیوع ویروس کرونا از آمریکا پس از آن در شبکه‌های اجتماعی چین مطرح شد که شبکه تلویزیونی «آساهی» ژاپن گزارش داد که مرکز کنترل و پیشگیری‌ از بیماری‌ها در آمریکا (CDC) به‌تازگی شک کرده است که ممکن است تعدادی از بیش از ۱۰ هزار بیماری که طی ماه‌های اخیر در این کشور بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا جان خود را از دست داده‌اند، در واقع به آنفلوآنزا مبتلا نبوده و به‌دلیل ابتلا به ویروس دیگری (احتمالاً ویروس کرونا) جان باخته‌ باشند.

 

آساهی گزارش داده است که این نهاد آمریکایی پس از شک کردن به این قضیه، تصمیم گرفته است که از روش‌های جدیدی برای آزمایش و چک‌آپ بیمارانی که نشانه‌های آنفلوآنزا دارند، استفاده کند تا از عدم ابتلای آنها به ویروس کرونا مطمئن شود.

 

شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی (CNBC) آمریکا نیز گزارش داده است که مقامات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا خبر آغاز برنامه جدید آزمایش و چک‌آپ بیماران دارای نشانه‌های آنفلوآنزا به‌منظور تشخیص ابتلای احتمالی آنها به ویروس کرونا را تأیید کرده‌اند. این برنامه به‌زودی در پنج آزمایشگاه بزرگ در شهرهای لس‌آنجلس، سان‌فرانسیسکو، سیاتل، شیکاگو و نیویورک به اجرا در خواهد آمد.

 

فعالان شبکه‌های اجتماعی در چین می‌گویند این احتمال وجود دارد که ویروس کرونا در جریان مسابقات ارتش‌های جهان که در اواخر سال ۲۰۱۹ در چین برگزار شد و تعداد زیادی آمریکایی در آن حضور داشتند، از آمریکا به چین منتقل شده باشد.

قانون‌گذاران انگلیس با نظر ترامپ درباره هوآوی مخالفت کردند

نمایندگان مجلس انگلیس در تأیید تصمیم دولت «بوریس جانسون» و بر خلاف نظر رییس‌ جمهوری آمریکا، به لایحه مشارکت شرکت چینی هوآوی در پروژه راه‌اندازی اینترنت پرسرعت رأی مثبت دادند.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

چین در آستانه پایان بحران کرونا

چینی ها که از دو ماه قبل درگیر بزرگترین بحران بهداشتی از زمان تاسیس چین نو در سال ۱۹۴۹ میلادی هستند، حالا می گویند پایان شیوع ویروس کرونا با تدابیر اتخاذ شده، نزدیک است سفر «شی جین پینگ» رییس جمهوری چین به ووهان هم بیانگر این ادعا است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا