بانوی اول چین؛ تحقق فقرزدایی کامل در چین به ویژه در روستاها ده سال قبل از زمان تعیین‌شده

نشست گرامیداشت بیست و پنجمین سالگرد برگزاری کنفرانس جهانی زنان و پنجمین سالگرد نشست سران جهانی زنان روز چهارشنبه ۲۶ شهریور با موضوع “فقرزدایی بشری در قرن ۲۱ و نقش زنان”در شهر پکن برگزار شد.

 

به گزارش رادیو بین‌المللی چین؛ خانم پن لی یوان همسر شی جین‌پینگ رییس جمهور چین در این نشست ویدیویی سخنرانی ایراد کرد.

 

وی گفت، کنفرانس جهانی زنان پکن و نشست سران جهانی زنان رویدادی مهم در روند توسعه امور زنان بوده و تاثیرات عمیقی بر تامین حقوق زنان و دستیابی به آزادی و پیشرفت زنان گذاشته و راهنمای تحقق برابری جنسیتی کشورها بوده است. طی ۲۵ سال گذشته، امور زنان جهان به دست آورد های موثری رسیده و شناخت مشترک پیرامون برابری جنسیتی گسترش یافته و محیط زندگی و توسعه زنان نیز روز بروز بهبود یافته است.

 

بانوی اول چین افزود، چین همواره پشتیبان امور زنان و فقرزدایی بین‌المللی است. سال جاری میلادی، چین ضمن تحقق فقرزدایی کامل در کشور و به ویژه روستاها، ده سال قبل از زمان تعیین شده به هدف فقرزدایی در برنامه توسعه پایدار سال ۲۰۳۰ خواهد رسید که این یک خدمات شایان به پشرفت بشریت به شمار می‌رود. چین در ابعاد مختلف برای کمک به فقرزدایی زنان و تحقق توسعه آن‌ها از جمله توسعه اقتصادی، اشتغال‌زایی، آموزش و پرورش، تامین اجتماعی، بهداشت و سلامتی و زمینه‌های دیگر اقدامات گوناگونی انجام داده و به پیشرفت‌های چشمگیری نیز رسیده داست. نیمی از بیش از ۷۰۰ میلیون جعمیت رها شده از فقر در چین را زنان تشکیل می‌دهند و زنان چینی در پاسخ به درخواست ملت برای کمک به فقرزدایی، نقش خود به عنوان “نیمی از آسمان” را به خوبی ایفا کرده‌اند.

 

بانوی اول چین گفت، شیوع کروناویروس چالش‌های جدیدی در مقابل فقرزدایی، آموزش و پرورش، اشتغالزایی و تامین حقوق زنان گذاشته و اگر زنان از فقر رها نشوند، بشر از فقر نجات نخواهد یافت. برای دستیابی به برابری جنسیتی و فقرزدایی هنوز با مشکلات گوناگونی مواجه هستیم.

جهت‌دهی رأی زنان و سیاهپوستان به سمت دموکرات‌ها

تحلیلگر مسائل آمریکا گفت: انتخاب یک آفریقایی – آمریکایی‌ که طیف زیادی از اتباع آسیایی را با خود همراه دارد، می‌تواند بحران پس از کشته شدن شهروند سیاه‌پوست در شهر مینیاپولیس را به نفع اردوگاه دموکرات‌ها رقم بزند.

ادامه »

اسیا, افریقا, امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

کارگران پسماند صفیره اهواز که غالب آنها را زنان و زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند، تجمع کردند

صبح امروز شماری از کارگران پیمانکاری سایت پسماند صفیره اهواز در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی و مطالبات مزدی‌شان مقابل ساختمان سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز تجمع کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, زنان, کارگری