سازمان بهداشت جهانی اروپا و آمریکا را کانون شیوع کرونا اعلام کرد

یک سخنگوی سازمان بهداشت جهانی با تاکید بر اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۸۵ درصد شمار مبتلایان به کرونا از آمریکا و اروپا اعلام شده است، این مناطق را مرکز شیوع این بیماری همه گیر در دنیا اعلام کرد.

 

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه “دی ولت” آلمان، سازمان بهداشت جهانی اروپا و آمریکا را مرکز شیوع کرونا اعلام کرد.

 

به گفته یک سخنگوی سازمان بهداشت جهانی حدود ۸۵ درصد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته از اروپا و آمریکا گزارش شده است.

 

سازمان بهداشت جهانی همچنین از افزایش چشمگیر شمار قربانیان این ویروس در روزهای آینده خبر داده است.

 

طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۳۸۱هزار و ۷۳۹ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۱۱هزار و ۴۲۸ مبتلا روبه‌رو بوده است.

 

از مجموع کل مبتلایان تاکنون تعداد ۱۰۲ هزار و ۴۲۹ نفر در جهان بهبود یافته و توانسته‌اند این ویروس را شکست بدهند.

 

۱۶ هزار و ۵۵۸ نفر هم جان خود را در اثر این بیماری از دست داده‌اند.

 

کشور چین به‌عنوان مبدأ شیوع این ویروس با ۸۱ هزار و ۱۷۱ مبتلا، در رده نخست جهان قرار دارد؛ بعد از آن کشورهای ایتالیا، آمریکا، اسپانیا و آلمان به‌ترتیب در رده‌های دوم تا پنجم قرار دارند.

 

نکته قابل توجه آمار مبتلایان و کشته‌شدگان کشور ایتالیا است که سیر صعودی به خود گرفته است؛ این کشور با افزایش ۴ هزار و ۷۸۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، در مجموع با ۶۳ هزار و ۹۲۷ مبتلا بعد از چین بیشترین مبتلایان را دارد؛ همچنین کشته‌‌های این کشور دو برابر کشور چین است؛ تاکنون ۶ هزار و ۷۷ ایتالیایی جان خود را بر اثر کرونا از دست داده‌اند.

 

بعد از ایتالیا، کشور آمریکا است؛ این کشور با افزایش ۱۱ هزار و ۴۲۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته به مجموع ۴۶ هزار و ۱۰۵ نفر رسیده است؛ این کشور با توجه به تعداد مبتلایان خود در ۲۴ ساعت گذشته در جهان رکورددار است! تاکنون ۵۸۲ نفر در این کشور جان خود را بر اثر کرونا از دست داده‌اند.