چرا باید تصمیم‌گیری در مورد دستمزد کارگران و همسان‌سازی بازنشستگان در انتظار فروکش‌ کردن بحران بماند؟!

به نظر می رسد علیرغم تعیین تکلیف بحث‌هایی مانند افزایش حقوق کارمندان دولت و اعتبار رتبه‌بندی معلمان، تصمیم‌گیری در رابطه با بودجه همسان‌سازی و تعیین افزایش حداقل دستمزد کارگران، «فعلاً» متوقف شده است. آیا این توقف ناگهانی، نگران‌کننده است؟!

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, کارگری, گزارش

به‌استقبال صدمین سالگرد تأسیس حزب کمونیست ایران!

رفقای گرامی! با فرارسیدن خردادماه ۱۳۹۹ از تاریخ تأسیس حزب کمونیست ایران صد سال سپری می‌شود. اگرچه نطفه‌های جنبش کارگری و سوسیال‌دموکراسی در میهن ما در دوران انقلاب مشروطیت نضج یافت و تأثیرهایی تعیین کننده بر روند شکل‌گیری و پیروزی انقلاب مشروطیت داشت اما بااینهمه جنبش کارگری و کمونیستی ایران در هیئت حزبی سازمان ‌یافته

ادامه »

اتحاد شوروی, اذربایجان, اروپا, انگلستان, تاریخ, جهان, دیدگاه, روسیه, عراق, کارگری, یادنامه

ریزش معدن در عمق ۱۲۰۰ متری جان کارگر معدن زغال‌سنگ را گرفت

ریزش معدن زغال‌سنگ النگ در شهرستان رامیان جان یک کارگر را گرفت.

 

به گزارش ایلنا، روز گذشته، نهم آبان ماه بر اثر ریزش تونل معدن زغال‌سنگ النگ در شهرستان رامیان، یک نفر بر اثر شدت جراحات فوت کرد.

 

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گلستان گفت: بر اثر ریزش معدن در رامیان، یک نفر جان باخت.

 

به گزارش قدس آنلاین؛ محمود سالاری فرماندار رامیان اظهار داشت: امروز حوالی ساعت ۱۱ روز پنجشنبه یک کارگر ۳۵ ساله به نام علی کهساری در معدن زغال سنگ البرزگان شهرستان رامیان در ۳۵ کیلومتری این شهر و حوالی روستای جوزچال براثر جدا شدن یک تخته سنگ بزرگ و اصابت آن به وی دچار حادثه شد.

 

وی با بیان اینکه حادثه در عمق ۱۲۰۰ متری رخ داد، افزود: معدنکار مجروح که تنها فرد سانحه دیده در این حادثه بود، به دلیل شدن جراحات وارده و پیش از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد.

 

فرماندار رامیان در توضیح بیشتر حادثه گفت: در جریان عملیات حفاری در یکی از تونل‌های معدن مذکور که فعالیت استخراج زغال سنگ دارد و در حین خارج کردن سنگ‌ها از تونل، متاسفانه یک سنگ چند تنی پس از جدا شدن از محل خود و سقوط باعث مرگ کارگر جوان شد.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گلستان؛ رییس بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: برای پیش روی کار در معدن، شب گذشته انفجار در مسیر تونل انجام شده بود.

 

علی اخوان افزود: امروز این کارگر ۳۵ ساله برای جابجایی سنگ‌ها به داخل معدن رفته بود که بر اثر پرتاب سنگ و برخورد با سرش جان باخت.

مبارزه علیه خصوصی‌سازی، برای حقوق سندیکایی، و وظایف مرحلهٔ کنونی

با ادامه اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه و همراه با آن تشدید اعتراض‌های کارگرانِ کارخانه‌های آذراب و هپکو، شاهد گسترشِ جنبش اعتراضی طبقه کارگر و زحمتکشان علیه برنامه‌های اقتصادی – اجتماعی رژیم ولایت‌فقیه به‌ویژه خصوصی‌سازی هستیم.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری, مقاله

کارگران کنتورسازی؛ همه بدبختی ما از سال ۸۷ شروع شد که واحد را دادند به بخش خصوصی

خواسته‌ی کارگران کنتورسازی فقط خلع ید از سهامدار نااهل و متخلف و بازگرداندن مجتمع به دولت است؛ اگر قرار باشد کارفرمای متخلف با این همه بدهی انباشته و خلف وعده، همچنان بر کارخانه مدیریت کند، چرا دولت سهام را بازنمی‌گرداند و آن را در قالب تعاونی به خودِ کارگران نمی‌دهد؟!

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

نفتگران و خواست‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آنان

کارگران صنعت نفت ایران با اجرای سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی رژیم ولایت ‌فقیه بسیاری از دستاوردها و حقوق راستین‌شان را از دست داده‌اند و با کاهش سطح زندگی و فقر دست به‌گریبان شده‌اند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, مقاله