ریزش معدن در عمق ۱۲۰۰ متری جان کارگر معدن زغال‌سنگ را گرفت

ریزش معدن زغال‌سنگ النگ در شهرستان رامیان جان یک کارگر را گرفت.

 

به گزارش ایلنا، روز گذشته، نهم آبان ماه بر اثر ریزش تونل معدن زغال‌سنگ النگ در شهرستان رامیان، یک نفر بر اثر شدت جراحات فوت کرد.

 

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گلستان گفت: بر اثر ریزش معدن در رامیان، یک نفر جان باخت.

 

به گزارش قدس آنلاین؛ محمود سالاری فرماندار رامیان اظهار داشت: امروز حوالی ساعت ۱۱ روز پنجشنبه یک کارگر ۳۵ ساله به نام علی کهساری در معدن زغال سنگ البرزگان شهرستان رامیان در ۳۵ کیلومتری این شهر و حوالی روستای جوزچال براثر جدا شدن یک تخته سنگ بزرگ و اصابت آن به وی دچار حادثه شد.

 

وی با بیان اینکه حادثه در عمق ۱۲۰۰ متری رخ داد، افزود: معدنکار مجروح که تنها فرد سانحه دیده در این حادثه بود، به دلیل شدن جراحات وارده و پیش از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد.

 

فرماندار رامیان در توضیح بیشتر حادثه گفت: در جریان عملیات حفاری در یکی از تونل‌های معدن مذکور که فعالیت استخراج زغال سنگ دارد و در حین خارج کردن سنگ‌ها از تونل، متاسفانه یک سنگ چند تنی پس از جدا شدن از محل خود و سقوط باعث مرگ کارگر جوان شد.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گلستان؛ رییس بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: برای پیش روی کار در معدن، شب گذشته انفجار در مسیر تونل انجام شده بود.

 

علی اخوان افزود: امروز این کارگر ۳۵ ساله برای جابجایی سنگ‌ها به داخل معدن رفته بود که بر اثر پرتاب سنگ و برخورد با سرش جان باخت.

نفتگران و خواست‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آنان

کارگران صنعت نفت ایران با اجرای سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی رژیم ولایت ‌فقیه بسیاری از دستاوردها و حقوق راستین‌شان را از دست داده‌اند و با کاهش سطح زندگی و فقر دست به‌گریبان شده‌اند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, مقاله