رادیو ملی آمریکا؛ آمریکایی‌ها درهمه شاخص‌های کیفیت زندگی عقب افتاده‌اند

یک نظرسنجی جدید رادیو ملی آمریکا نشان می دهد که آمریکایی ها در همه شاخص های کیفیت زندگی عقب افتاده اند و بحران های مالی و سلامتی آنها در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.

 

به گزارش واشنگتن تایمز، با وجود میلیاردها دلار کمک دولتی و واکسیناسیون گسترده، نظر سنجی از سه هزار و ۶۱۶ آمریکایی در یک دوره یک ماهه (۲ اوت تا ۲ سپتامبر ۲۰۲۱) نشان داد که سویه دلتای ویروس کرونا، افسردگی، بی خوابی و استرس را در میان آمریکایی ها افزایش داده است.

 

در گزارش این نظر سنجی آمده است اجاره خانه‌ها و اخراج از خانه ها نزدیک می‌شوند. دو سوم والدین  می‌گویند فرزندانشان از تحصیل عقب مانده اند. از هر پنج خانوار یک خانوار نتوانسته است در مورد بیماری های جدی درمان لازمه را دریافت کند.

 

رابرت بلاندون محقق سیاست سلامتی هاروارد گفت که این نظرسنجی در زمانی انجام شد که کرونا در آمریکا به اتمام رسیده و آمریکا مشغول بازگشایی مجدد بود. با این وجود نتایج نشان می دهد که وضعیت در آمریکا بدتر شده است.

 

وی افزود: اگرچه بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کردند که شیوع کرونا در حال فروکش کردن است، اما سویه دلتا همچنان در زندگی مردم در سراسر آمریکا مشکلات بزرگ از جمله تاثیرات شدید مالی و سلامتی ایجاد می‌کند.

 

به طور کلی ۳۸ درصد از خانوارهای آمریکایی در چند ماه گذشته مشکلات  شدید اقتصادی را گزارش کرده‌اند.

 

بر اساس این نظرسنجی خانوارهای کم درآمد و متوسط بیشترین آسیب را دیده اند. ۵۹ درصد از کسانی که درآمد سالیانه آنها کمتر از ۵۰ هزار دلار است، در چند ماه گذشته مشکلات جدی مالی گزارش کرده اند. از سوی دیگر  ۱۸ درصد از خانوارهایی با درآمد سالانه ۵۰ هزار دلار یا بیشتر نیز با مشکلات مالی مواجه شده‌اند.

 

بر اساس این مطالعه، مشکلات مالی جدی علیرغم اینکه ۶۷ درصد از خانوارها اعلام کردند که از کمک دولت فدرال بهره مند شده اند، رخ داده است.

 

با ادامه آموزش مجازی در بسیاری از نقاط، ۷۰ درصد از خانوارهایی که فرزندانشان در سال تحصیلی گذشته عقب افتاده بودند، اعلام کرده اند که رسیدن به ترم تحصیلی جدید برای فرزندانشان دشوار است.

 

به طور کلی، ۶۹ درصد از خانواده های آمریکایی که در سال گذشته  فرزندانشان در یکی از  سطوح کودکستان تا کلاس ۱۲ قرار داشتند، گفتند که فرزندانشان به دلیل شیوع ویروس کرونا از یادگیری عقب افتاده اند. همچنین ۳۶ درصد از همه خانواده هایی که دارای کودک در مدارس هستند، اظهار داشته اند که  فرزندانشان “بسیار” از تحصیل عقب افتاده‌اند.

هیئت رئیسه‌ی مجلس ولایی، چوبِ لای چرخ بازنشستگان کارگری

به دنبال از اولویت بررسی خارج شدن «لایحه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان» ۱۰۰ نماینده مجلس برای تبدیل مجدد آن به لایحه دو فوریتی، امضا جمع کردند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

آسیب‌های شغلی فقط در یک سال ۹۲۹۵ مورد و فریادهایی که به جایی نمی‌رسد

حتی اگر فقط یک روز از تقویم را برای نمونه در نظر بگیریم، معمولاً به چند حادثه دردناکِ منجر به فوت برمی‌خوریم، حوادثی که قربانیان آن، کارگرانِ عموماً ساده و کم‌تخصصی هستند که برای نان درآوردن و امرار معاش، جان باارزش خود را قمار کرده‌اند!

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

افزایش فقر بدنبال پاندمی کووید۱۹ و کودکانی که هدف قرار گرفته‌اند

انجمن حمایت از حقوق کودکان در بیانیه‌ای به بهانه گرامیداشت روز کودک، این روز را فرصتی برای حمایت از حقوق کودکان و یادآوری تعهد دولتها به منظور احقاق حقوق کودکان دانسته و آورده است: ضروری است به مناسبت روز کودک به واکاوی اجمالی وضعیت زیستی کودکان و نوجوانان بپردازیم، از جمله به مسائل و مشکلات

ادامه

اختلاف طبقاتی, افغانستان, ایران, جهان, حقوق کودک, عدالت اجتماعی, فقر, گزارش

سرنوشت لایحه‌ی «دائمی‌شدن همسان‌سازی» در دست رژیمی رانت‌خوار !

اگر بخواهند تامین اجتماعی و بازنشستگانِ مستحق آن را از امتیازات همسان‌سازی محروم کنند و بدهی دولت به سازمان را نپردازند، بازنشستگان کارگری ساکت نمی‌مانند و به تمام شیوه‌های ممکن اعتراض خواهند کرد. دست‌اندازی به حقوق دهک‌های پایین جامعه و بازنشستگان کارگری، پذیرفتنی نیست.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش