دور جدید تظاهرات ضد دولتی جلیقه زرد‌ها در پاریس + فیلم

معترضان جلیقه زرد برای سیزدهمین هفته متوالی در اعتراض به سیاست‌های دولت فرانسه به خیابان‌ها آمدند.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، امروز (شنبه) برای سیزدهمین آخر هفته متوالی، جنبش جلیقه زردها در پاریس، پایتخت فرانسه برای اعتراضات ضد دولتی به خیابان آمدند.

 

این تجمع در اعتراض به بی عدالتی اجتماعی، اقتصادی و همچنین گذرنامه‌های سلامت اجباری انجام می‌شود.

 

انتظار میرود تعداد این معترضان در پایتخت فرانسه به هزاران نفر برسد.

 

این تظاهرات بار‌ها منجر به خشونت و درگیری بین معترضان و ماموران پلیس شده است.

 

گفتنی است که ماه ژوئیه سال جاری میلادی، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه قوانینی برای کنترل بیماری کووید- ۱۹ در این کشور وضع کرد که از جمله این قوانین استفاده از «گذرنامه سلامت» بود؛ به این معنا که افراد تنها می‌توانند با در دست داشتن تست منفی پی‌سی‌آر در مکان‌های عمومی ظاهر شوند.

 

این اقدام باعث ایجاد نگرانی گسترده در جامعه فرانسه شد و اعتراضاتی علیه این اقدام از اواسط ماه ژوئیه در اخر هر هفته در این کشور به راه افتاد.

 

اعتصاب و تظاهرات سراسری در فرانسه علیه سیاست‌های اقتصادی دولت مکرون

بزرگ‌ترین اتحادیه‌های صنفی فرانسه در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت این کشور ازجمله دستمزدها، بیمه بیکاری و نظام بازنشستگی، امروز (سه شنبه) را روز اعتصاب و تظاهرات سراسری اعلام کردند و از کارمندان و کارگران خواستند تا به این جنبش اعتراضی بپیوندند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, فرانسه

تداوم اعتراضات جوانان تایلند به نظام سلطنتی

مردم تایلند در جنوب شرق آسیا مدت ها است به شدت نسبت به سیاست های دولت و نظام سلطنتی کشورشان معترض هستند و در این بین جوانان معترض در منطقه کارگری بانکوک هر شب به مدت ۷ هفته در خیابان ها ظاهر شدند.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, تایلند, جنوب شرق آسیا, جهان, خبر, فساد

تظاهرات هزاران نفر در اعتراض به نمایشگاه بین‌المللی خودرو در آلمان

شهر مونیخ در جنوب آلمان همزمان با برگزاری بزرگترین نمایشگاه بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری جهان صحنه تظاهرات هزاران نفر از طرفداران محیط زیست بود که در مواردی پلیس برای متفرق کردن تظاهر کنندگان از باتوم و اسپری فلفل استفاده کرد.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, المان, جهان, چین, خبر, کارگری, محیط زیست