ده‌ها مسجد و مرکز آموزشی اسلامی بسته شدند

وزیر کشور فرانسه از بسته شدن ده‌ها مسجد و مراکز آموزشی اسلامی با ادعای مبارزه با افراط گرایی در این کشور خبر داد.

 

به گزارش فارس، وزیر کشور فرانسه با ادعای تلاش در مبارزه با افراط گرایی مذهبی از بستن دستکم ۷۳ مسجد و مدرسه خصوصی اسلامی در سراسر فرانسه از ماه ژانویه به این سو خبر داد.

 

به نوشته وبگاه «العربی» «جرالد دارمانان» وزیر کشور فرانسه روز سه شنبه در یک نشست مطبوعاتی از بستن یک مسجد و یک مدرسه خصوصی در منطقه «هرالت» در ماه گذشته همراه با یک سازمان اسلامی در این منطقه خبر داد.

 

وزیر کشور فرانسه با اشاره به اخراج صدها تبعه خارجی از این کشور گفت: «باید ۲۳۱ خارجی که به طور غیرقانونی در فرانسه اقامت دارند و به اتهام افراط گرایی تحت تعقیب هستند را اخراج کنیم.»

 

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که تنش میان حکومت فرانسه و جامعه مسلمان ساکن این کشور افزایش یافته است. «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه هفته گذشته در یک سخنرانی ضد اسلامی از نظارت دقیق دولت بر مدارس و بودجه مساجد خبر داد.

 

این لایحه دولت فرانسه به طور کلی درخصوص تقویت سکولاریسم و جدا کردن نهادهای مذهبی از دولت است اما مقابله با سرمایه‌گذاری خارجی برای ساخت مساجد و مدارس مذهبی خصوصی وتقابل با ائمه جماعت دارای تابعیت خارجی در فرانسه را نیز در بر می‌گیرد.

اعتصاب گسترده در حمل و نقل عمومی آلمان در اعتراض به دستمزدها

اعتصاب گسترده‌ای که در اعتراض به دستمزدها از صبح امروز در بسیاری ایالات آلمان در بین کارکنان حمل و نقل عمومی شکل گرفته این بخش را فلج کرده است.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, المان, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا, کارگری

احتمال مرگ سیاهپوستان بر اثر کووید۱۹ در انگلستان دو برابر سفید پوستان است

در یک مطالعه مستقل که توسط صدیق خان، شهردار لندن انجام شده است، نشان داده است که در سراسر انگلستان، تعداد سیاه پوستان که بر اثر کووید ۱۹ فوت کرده‌اند، تقریبأ ۱.۹ برابر بیشتر از سفیدپوستان است.

ادامه »

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, اروپا, اقتصادی, انگلستان, برابری اجتماعی, حقوق بشر, خبر