کشته و زخمی‌شدن ده‌ها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه در ادلب

منابع وابسته به مخالفان سوری از کشته و زخمی شدن دهها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه به آنها در استان ادلب خبر دادند.

ادامه »

اروپا, المان, انگلستان, پناهجویی, ترکیه, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, فنلاند

درخواست چین و روسیه؛ پناه‌گاه ایمن گروه‌های تروریستی در سوریه باید از بین بروند

نماینده دائم چین در سازمان ملل اعلام کرد، نابودی گروه‌های تروریستی برای پایان دادن به درگیری سوریه ضروری است و از جامعه بین‌الملل خواست برای ارجاع تروریست‌ها به دادگاه دست به اقدام مشترک بزند.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیاالیوم، نماینده دائم چین در سازمان ملل در نشست شورای امنیت گفت، مشکل نظامیان خارجی در سوریه ویژه بوده و مانع بزرگی در برابر برقراری صلح و ثبات در این کشور است.

 

وی افزود، پناه‌گاه ایمنی که گروه‌های تروریستی در سوریه ایجاد کرده‌اند باید طبق قطعنامه‌های شورای امنیت و قوانین بین‌المللی از بین بروند.

 

این نماینده چین گفت، پکن از همه طرف‌های درگیر می‌خواهد از طریق مذاکرات و گفت‌وگو به دنبال دستیابی به حل و فصل جامع و بلندمدت برای حل بحران ادلب باشند.

 

در سطح انسانی نیز این نماینده چینی تأکید کرد، دولت سوریه مسؤولیت اصلی بهبود اوضاع انسانی را در این کشور برعهده دارد.

 

وی از دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل و هیئت‌های انسانی دیگر خواست هماهنگی و همکاری با دولت سوریه را بیشتر کرده، به کنوانسیون سازمان ملل و اصول بی‌طرفی و استقلال در امور انسانی پایبند و کاملا به حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور احترام بگذارد.

 

این مقام چینی تأکید کرد، مکانیزم امدادرسانی بشردوستانه از طریق مرزها، شیوه امدادرسانی ویژه است که در شرایط ویژه مورد استفاده قرار می‌گیرد و باید با توجه به تحولات کنونی تغییر کند.

 

وی در پایان گفت، دولت سوریه با استفاده سازمان بهداشت جهانی از گذرگاه‌ها و فرودگاه‌ها در مناطق تحت کنترل دولت برای امدادرسانی موافقت کرده و به استفاده از مسیرها برای ارائه کمک‌های پزشکی اجازه داده است و دفتر هماهنگی سازمان ملل باید به پیشنهاد سوریه پاسخ مثبت دهد.

 

همچنین واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل هم در این نشست شورای امنیت اعلام کرد، تنها راه حل مشکل ادلب و به طور کلی سوریه بیرون کردن تروریست‌ها از کشور و پاکسازی آن است.

ابراز نگرانی سناتور آمریکایی از آثار سوء تحریم‌های دارویی و غذایی بر گسترش کرونا در ایران

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نامه‌ای به وزرای خارجه و خزانه‌داری این کشور از آثار سوء تحریم‌های آمریکا بر ارسال کالاهای پزشکی و بشردوستانه به ایران و به تبع آن گسترش ویروس کرونا ابراز نگرانی کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحریم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر

حرکت ۲ کشتی نظامی روسیه به سمت سواحل سوریه

دو کشتی نظامی ناوگان دریای سیاه روسیه، مجهز به موشک‌های “کالیبر”، در حال عبور از تنگه‌های بسفر و داردانل ترکیه هستند تا وارد دریای مدیترانه شده و به گروه کشتی‌های نظامی دائم روسیه در سواحل سوریه بپیوندند.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, ناتو