خروج بخشی از نیروهای اماراتی از عدن در آستانه توافق برای پایان بحران

برخی مقام‌ها و شاهدان عینی اعلام کردند که امارات روز گذشته سه شنبه، بخشی از نیروهای خود را در شهر عدن در جنوب یمن درست همزمان با تلاش ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان سعودی برای پایان دادن به درگیری دولت مستعفی و تجزیه‌طلبان خارج کرده است.

 

به گزارش رویترز، برخی مقام‌ها و شاهدان عینی اعلام کردند که امارات روز گذشته- سه‌شنبه- بخشی از نیروهای خود را در شهر عدن در جنوب یمن درست همزمان با تلاش ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان سعودی برای پایان دادن به درگیری دولت مستعفی و تجزیه‌طلبان خارج کرده است.

 

این مقام‌ها اعلام کردند که یک کاروان اماراتی سوار بر یک کشتی نظامی در بندر نفتی «البریقه» واقع در نزدیکی پالایشگاه عدن، خارج شدند.

 

چهار نفر از کارکنان این پالایشگاه نیز گزارش دادند که مشاهده کردند یک کامیون بزرگ نظامی به همراه سه اتوبوس حدود ۲۰۰ سرباز را سوار و به سمت بندر حرکت کردند.

 

دفتر رسانه‌ای دولت امارات و سخنگوی ائتلاف هنوز به درخواست خبرگزاری رویترز برای اظهار نظرنظر در این زمینه واکنشی نشان نداده است.

 

دولت مستعفی مورد حمایت عربستان و شورای انتقالی جدایی‌طلب در آستانه امضای توافقی هستند که به جنگ در عدن پایان می‌دهد و به گفته چهار منبع آگاه از مذاکرات، نیروهای سعودی مسئولیت موقت در عدن را به عهده خواهند گرفت.

 

شورای انتقالی جنوبی بخشی از ائتلاف سنی با دولت مستعفی است که در سال ۲۰۱۵ به منظور کمک به بازگشت «عبد ربه منصور هادی» رئیس دولت مستعفی به قدرت وارد یمن شد اما تجزیه‌طلبانی که خواهان دولت خود مختار هستند، بر دولت مستعفی چیره شده و بر عدن مقر موقت آن تسلط یافتند.

ایلنا

ترامپ: رفتن به خاورمیانه بدترین تصمیم تاریخ آمریکا بوده و به بهانه واهی انجام شد

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه بار دیگر حضور نظامی این کشور در غرب آسیا را نادرست خواند و گفت واشنگتن در حال پایان دادن به «جنگ‌های بی‌پایان احمقانه» است. ترامپ همچنین اذعان کرد که حمله این کشور به عراق «بدترین تصمیم تاریخ آمریکا» بوده و به بهانه‌ای واهی انجام شده است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق

بانک جهانی: جنگ‌های تجاری خطر فقر را در جهان تشدید می‌کند

مدیر ارشد اقتصادی بانک جهانی روز چهارشنبه گفت: با تداوم جنگ‌های تجاری در جهان، سرمایه گذاری‌ها به تعویق خواهد افتاد و در نتیجه با کاهش رشد اقتصادی سطح فقر نیز افزایش می‌یابد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, افریقا, امریکا, جهان, چین, خبر, کانادا, مکزیک

رند پال: تصمیم ترامپ برای خارج کردن آمریکایی‌ها از سوریه کاملا درست است

سناتور جمهوریخواه مشهور آمریکایی تصمیم دونالد ترامپ برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از سوریه را تحسین کرده و آنچه را که یک “فراکسیون نومحاظه‌کاران جنگ‌طلب” در سنای این کشور خواند مقصر کشاندن واشنگتن به جنگ در سراسر جهان دانست.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق, لبنان

اپوزیسیون ترکیه: عملیات نظامی در سوریه اشتباه است/ دوستی با دمشق بهترین گزینه برای آنکاراست

مخالفان ترکیه به شدت از دولت این کشور به خاطر تصمیمش برای آغاز عملیات نظامی جدید در سوریه انتقاد کردند و بهترین راه را برای تأمین امنیت ترکیه از تهدید تروریستی، صلح با دمشق دانستند.

ادامه »

ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه