رأی الیوم: ائتلاف سه‌گانه سوریه، مصر و الجزائر اتحادیه عرب را احیا می‎کند

روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم تشکیل ائتلاف سه گانه مصر، الجزائر و سوریه به منظور احیای اتحادیه عرب و همکاری مشترک عربی در برابر مداخلات خارجی را پیش بینی کرد و اولین ثمره آن را بازگشت سوریه به اتحادیه عرب دانست.

ادامه »

اسراییل, البانی, امارات, ترکیه, تونس, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عراق, کویت, لبنان, لیبی, مصر

هشدار آمریکا به شرکت‌های کشتیرانی درباره حمل‌و‌نقل نفت ایران

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه گفت که دولت آمریکا به زودی هشدارهایی را درباره همکاری شرکت‌های حمل‌و‌نقل دریایی و بیمه‌ای با ایران اعلام می‌کند. به کشتی‌ها توصیه می‌شود دستگاه‌های ردیاب خود را خاموش نکنند.

ادامه »

امریکا, ایران, تحریم, جهان, چین, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر

رییس حزب مخالف دولت ترکیه: اردوغان مسوول بحران سوریه است

«کمال قلیچدار اوغلو» رییس حزب «جمهوری خواه خلق ترکیه» روز سه‌شنبه با انتقاد از سیاست‌های «رجب طیب اردوغان» در منطقه، مدعی شد که وی مسؤول بحران سوریه است.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, روسیه, سوریه

حمله هوایی ترکیه به مواضع کردهای سوریه

پایگاه هوایی ترکیه به پایگاه کردهای دموکراتیک سوریه در شمال شرقی سوریه حمله کرد.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه المیادین، پایگاه نیروی هوایی ترکیه به پایگاه ناوگان اعراب و کردهای نیروهای دموکراتیک سوریه در استان الحسکه سوریه حمله کرد.

 

پیش از این، نیروهای دموکراتیک سوریه اظهار داشت که نیروهای آمریکایی از مرز با ترکیه در شمال سوریه عقب نشینی کردند و توافق نامه های به دست آمده با متحدان کرد را نقض کردند. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، همچنین گفت که ارتش آمریکا مناطقی را در شمال سوریه، جایی که ترکیه قصد دارد یک عملیات نظامی را علیه نیروهای کرد انجام دهد، ترک می‌کند.

 

بنا بر این گزارش، هواپیماهای ترکیه‌ای به مقر نیروهای کرد در مجاورت شهر المالکیه در استان الحسکه در شمال شرقی سوریه حمله کردند.

 

این کانال اذعان می‌کند که هنوز هیچ اطلاعاتی درباره قربانیان این اعتصاب در دست نیست.

 

کانال دولتی سوریه الخبریه همچنین از حمله ترکیه به نیروهای نیروهای دموکراتیک سوریه در روستای تل تاویل در مجاورت المالکیا خبر داد.

 

اردوغان گفت تصمیم در مورد عملیات ترکیه در شمال سوریه در شرق فرات می تواند در روزهای آینده اتخاذ شود.

 

به گفته وی، هدف از این عملیات پاکسازی مرز سوریه با ترکیه از نیروهای دفاع از کردهای سوریه، ایجاد یک منطقه امنیتی در آنجا و قرار دادن پناهندگان سوری در ترکیه است.

 

واشنگتن گفت نیروهای آمریکایی در عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه شرکت نخواهند کرد.

 

 

ایالات متحده مواد و لوازم فنی را از طریق پاسگاه مرزی سیمالکا از سمت کردستان عراق به الحسکیه منتقل می کرده است و با اسکورت ۷۰ کامیون از پاسگاه سیمالکا عبور کرده‌اند.

 

گزارش شده است که درهای برخی کامیون ها باز بوده و لوازم تدارکاتی و بلوک های بتونی در آن دیده می‌شده است.

 

دمشق بارها از حضور نیروهای ترکیه در مرز سوریه که در آنجا عملیات علیه نیروهای کرد را انجام می‌دهند، انتقاد کرده و آنرا غیرقانونی شمرده است و از آنکارا خواسته که نیروهای خود را پس برگرداند.

اپوزیسیون ترکیه: عملیات نظامی در سوریه اشتباه است/ دوستی با دمشق بهترین گزینه برای آنکاراست

مخالفان ترکیه به شدت از دولت این کشور به خاطر تصمیمش برای آغاز عملیات نظامی جدید در سوریه انتقاد کردند و بهترین راه را برای تأمین امنیت ترکیه از تهدید تروریستی، صلح با دمشق دانستند.

ادامه »

ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه

ترامپ: وقت آن است از این جنگ‌های بی‌پایان مسخره خارج شویم

رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص خروج نظامیان این کشور از سوریه تصریح کرد زمان آن رسیده که آمریکا از جنگ‌های بی‌پایان مسخره در منطقه غرب آسیا رها شود.

ادامه »

امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عراق

آمریکا: از کردهای سوریه در برابر حمله ترکیه دفاع نمی‌کنیم

خبرگزاری “رویترز” به نقل از یک مسئول آمریکایی گزارش داد که نیروهای این کشور مناطق مرزی مشترک سوریه با ترکیه را ترک کرده‌اند و از “کردهای دمکراتیک” همپیمان خود در برابر حمله ترکیه دفاع نخواهند کرد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه