حمله هوایی ترکیه به مواضع کردهای سوریه

پایگاه هوایی ترکیه به پایگاه کردهای دموکراتیک سوریه در شمال شرقی سوریه حمله کرد.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه المیادین، پایگاه نیروی هوایی ترکیه به پایگاه ناوگان اعراب و کردهای نیروهای دموکراتیک سوریه در استان الحسکه سوریه حمله کرد.

 

پیش از این، نیروهای دموکراتیک سوریه اظهار داشت که نیروهای آمریکایی از مرز با ترکیه در شمال سوریه عقب نشینی کردند و توافق نامه های به دست آمده با متحدان کرد را نقض کردند. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، همچنین گفت که ارتش آمریکا مناطقی را در شمال سوریه، جایی که ترکیه قصد دارد یک عملیات نظامی را علیه نیروهای کرد انجام دهد، ترک می‌کند.

 

بنا بر این گزارش، هواپیماهای ترکیه‌ای به مقر نیروهای کرد در مجاورت شهر المالکیه در استان الحسکه در شمال شرقی سوریه حمله کردند.

 

این کانال اذعان می‌کند که هنوز هیچ اطلاعاتی درباره قربانیان این اعتصاب در دست نیست.

 

کانال دولتی سوریه الخبریه همچنین از حمله ترکیه به نیروهای نیروهای دموکراتیک سوریه در روستای تل تاویل در مجاورت المالکیا خبر داد.

 

اردوغان گفت تصمیم در مورد عملیات ترکیه در شمال سوریه در شرق فرات می تواند در روزهای آینده اتخاذ شود.

 

به گفته وی، هدف از این عملیات پاکسازی مرز سوریه با ترکیه از نیروهای دفاع از کردهای سوریه، ایجاد یک منطقه امنیتی در آنجا و قرار دادن پناهندگان سوری در ترکیه است.

 

واشنگتن گفت نیروهای آمریکایی در عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه شرکت نخواهند کرد.

 

 

ایالات متحده مواد و لوازم فنی را از طریق پاسگاه مرزی سیمالکا از سمت کردستان عراق به الحسکیه منتقل می کرده است و با اسکورت ۷۰ کامیون از پاسگاه سیمالکا عبور کرده‌اند.

 

گزارش شده است که درهای برخی کامیون ها باز بوده و لوازم تدارکاتی و بلوک های بتونی در آن دیده می‌شده است.

 

دمشق بارها از حضور نیروهای ترکیه در مرز سوریه که در آنجا عملیات علیه نیروهای کرد را انجام می‌دهند، انتقاد کرده و آنرا غیرقانونی شمرده است و از آنکارا خواسته که نیروهای خود را پس برگرداند.

ترامپ: وقت آن است از این جنگ‌های بی‌پایان مسخره خارج شویم

رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص خروج نظامیان این کشور از سوریه تصریح کرد زمان آن رسیده که آمریکا از جنگ‌های بی‌پایان مسخره در منطقه غرب آسیا رها شود.

ادامه »

امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عراق

آمریکا: از کردهای سوریه در برابر حمله ترکیه دفاع نمی‌کنیم

خبرگزاری “رویترز” به نقل از یک مسئول آمریکایی گزارش داد که نیروهای این کشور مناطق مرزی مشترک سوریه با ترکیه را ترک کرده‌اند و از “کردهای دمکراتیک” همپیمان خود در برابر حمله ترکیه دفاع نخواهند کرد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه

لشکرکشی ارتش ترکیه به مرز سوریه + ویدئو

به دنبال اظهارات روز گذشته رئیس‌جمهور ترکیه مبنی بر احتمال حمله قریب‌الوقوع به کردهای سوریه، تصاویری از استقرار تجهیزات نظامی و نیروهای این کشور در مرز سوریه منتشر شده است.

ادامه »

ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, مداخله نظامی