حمله به کاروان نظامی کُردهای وابسته به آمریکا در الحسکه

منابع محلی خبر دادند که یک کاروان از شبه‌نظامیان کُرد وابسته به آمریکا، در منطقه «الشدادی» واقع در استان الحسکه سوریه هدف حمله قرار گرفتند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، منابع محلی سوریه از حمله به شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» -تحت‌الحمایه آمریکا- خبر دادند.

 

شبکه خبری الاخباریه به نقل از این منابع گزارش داد که یک کاروان از این شبه‌نظامیان در منطقه «الشدادی» واقع در استان الحسکه در شمال شرق سوریه، هدف حمله قرار گرفتند.

 

به گفته این منابع، این کاروان شبه‌نظامیان کُرد به سمت میدان نفتی «العمر» در حرکت بودند. این میدان نفتی در حال حاضر، در اشغال نظامیان آمریکایی قرار دارد.

 

منابع مذکور تأکید کردند، در جریان این حمله، سه خودروی نظامی متعلق به شبه‌نظامیان کُرد و یک کامیون مخصوص حمل تجهیزات نظامی منهدم شد.

 

نظامیان آمریکا با حضور در شرق و شمال شرق سوریه در پی غارت هر چه بیشتر نفت سوریه هستند. مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به تروریست‌ها- اواخر اردیبهشت ماه گذشته خبر داد که نیروهای آمریکایی همچنان به صورت بی‌وقفه در حال تثبیت مجدد نفوذ خود به صورت کامل در منطقه شرق فرات هستند.

 

دیدبان با بیان اینکه «عملیات گسترش پایگاه میدان نفتی العمر در شرق دیرالزور و تجهیز سایر پایگاه‌ها در آن، همچنان ادامه دارد»، تأکید کرد، نشستها و دیدارها و بازدیدهایی (از سوی مسئولان آمریکایی) از این پایگاه‌ها و مقرها صورت می‌گیرد.

روسیه قرارداد آمریکا و کردهای سوری برای استخراج نفت سوریه را بی‌اعتبار خواند

وزارت امور خارجه روسیه امضای قرارداد بین آمریکا و کردهای سوری برای تولید نفت در سوریه را اقدام غیرقانونی و خودسرانه خواند.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, روسیه, سوریه, شرق اروپا

فراخوان حزب کمونیست لبنان برای برانداختن رژیم جنایتکار [لبنان] و نظام سیاسی مورد حمایت خارجِ آن

حزب کمونیست لبنان معتقد است که فاجعهٔ ملی اخیر را که در پی [انفجار و] ویرانی بندر بیروت و تعداد زیادی از محله‌های پایتخت به وقوع پیوست و به شهید شدن صدها تن و زخمی شدن هزاران تن انجامید، فقط می‌توان جنایتی عظیم علیه ملّت لبنان دانست.

ادامه »

اطلاعیه, امریکا, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, فرانسه, لبنان

تظاهرات ضد دولتی در بیروت به خشونت کشیده شد

تازه‌ترین گزارش‌های رسانه‌های خبری از زد و خورد نیروهای امنیتی لبنان با تظاهرکنندگان ضد دولتی در میدان شهدا بیروت پایتخت این کشور و شلیک گاز اشک آور نیروهای امنیتی به سوی معترضان برای متفرق کردن آنان حکایت دارد. تظاهر کنندگان عصر امروز شنبه در اعتراض به ناکارامدی دولت لبنان در مدیریت انفجار اخیر بندر بیروت

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر