توطئه (کودتای) دمکرات‌ها برای به شکست کشاندن سندرز

در پی افزایش محبوبیت برنی سندرز ، کاندیدای حزب دمکرات برای انتخابات دوره آتی ریاست جمهوری آمریکا، که خواهان برخی تغییرات پایه‌ای به سود طبقات و اقشار کم در آمد جامعه است، تبلیغات و اقدام های فراوانی نه تنها از سوی جمهوری خواهان بلکه حتی از سوی هم حزبی‌های او در حزب دمکرات صورت می‌گیرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, انتخابات, جهان, سیاسی

هشدار تلویحی رئیس “کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل” به سندرز

رهبر لابی اسرائیلی موسوم به “کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل” (آیپک) در پی به راه افتادن موج تحریم اجلاس امسال این لابی از سوی نامزدهای ریاست‌جمهوری دموکرات‌ها ‌وعده داد، جنبش‌های سیاسی که روابط میان آمریکا و رژیم اسرائیل را “تهدید” کنند، شکست می‌دهد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, جهان, خاورمیانه, خبر, فلسطین

دروغ‌های پمپئو و آمریکای سرگردان، شکاف با اروپا و تکنولوژی ۵ جی

برای مردم آمریکا هر شخصیت سیاسی یک برچسب دارد. اگر برچسب کیسینجر را خرد دیپلماتیک بنامیم، برچسب پمپئو باید دروغگویی باشد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, چین, دانش, مقاله

ابراز نگرانی سناتور آمریکایی از آثار سوء تحریم‌های دارویی و غذایی بر گسترش کرونا در ایران

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نامه‌ای به وزرای خارجه و خزانه‌داری این کشور از آثار سوء تحریم‌های آمریکا بر ارسال کالاهای پزشکی و بشردوستانه به ایران و به تبع آن گسترش ویروس کرونا ابراز نگرانی کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحریم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر

جیمز ماتیس: آمریکا با پس‌زدن هم‌پیمانانش بدل به‌خطری روزافزون در جهان شده است

وزیر دفاع پیشین آمریکا گفت که زمانی از سمتش استعفا داد که دریافت دیگر نصایحش به خرج رئیس‌جمهوری این کشور نمی‌رفت.

 

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، «جیمز ماتیس»، وزیر دفاع پیشین آمریکا، امروز -‌ چهارشنبه – با انتقاد از رویکرد «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، در منزوی کردن کشورش گفت که ایالات متحده با پس زدن هم‌پیمانانش بدل به «خطری روزافزون در جهان» شده است.

 

وی در یادداشتی بر کتابش با عنوان «یادگرفتن رهبری» که در روزنامه وال‌استریت ژورنال منتشر شد گفت زمانی از سمتش استعفا داد که دریافت دیگر نصایحش به خرج رئیس‌جمهوری آمریکا، نمی‌رود. وی افزود: «تا زمانی که توانستم تلاش خود را کردم.»

 

ماتیس در این مقاله بدون آن‌که نامی از ترامپ ببرد عنوان کرد: «نقشی ستیزه‌دوست به‌تنهایی برای یک رهبری کافی نیست. یک رهبر باید از خود ذکاوت استراتژیک نشان داده و به کشورهایی که هنگام گرفتاری کنارمان ایستاده‌اند احترام بگذارد. با حفظ موضع استراتژیک و احترام به منافع کشورهایی که با آن‌ها اهداف مشترک داریم، بهتر می‌توانیم با دنیای معیوبی که در آن به سر می‌بریم کنار بیاییم. بدون این رویکرد، موضع تنهایی را خواهیم گرفت، موضعی که بدل به خطری روزافزون برای جهان می‌شود.»

 

وی در ادامه گفت: «آنچه مرا در کسوت یک فرد نظامی بیش از همه نگران می‌کند دشمنان بیرونی‌مان نیست، بلکه تفرقه‌های داخلی خودمان است. ما به قبایل معاندی تبدیل شده‌ایم که به جای کشف زمینه‌های مشترک‌مان و یافتن راه حل برای مسائل علیه یکدیگر جار و جنجال راه می‌اندازیم.»

ایلنا

اقتصاد آمریکا و اثرات معکوس تعرفه‌های اعمالی ترامپ علیه چین

به نظر کارشناسان مختلف راهبرد رئیس جمهوری آمریکا در تحت فشار قرار دادن چین از راه تجارت نتیجه‌ای برای واشنگتن به همراه نخواهد داشت.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای لاتین, جنگ سرد, جهان, چین, شرق آسیا, گزارش

در تازه‌ترین نظرسنجی در امریکا؛ رتبه اولی «جو بایدن» به «برنی سندرز» و «الیزابت وارن» واگذار شد

برای اولین بار از زمان مطرح‌شدن اسامی نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، «جو بایدن» در یک نظرسنجی رتبه اول را از دست داد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

به‌منظور جلوگیری از اجرای قانون مهاجرت، ۱۹ ایالت آمریکا از دولت ترامپ شکایت کردند

دادستان های کل ۱۹ ایالت و ناحیه کلمبیای آمریکا به منظور جلوگیری از اجرای قانون تازه بازداشت به مدت نامعلوم خانواده های مهاجری که درخواست اقامت دارند، از دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شکایت کردند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر