جوزپ بورل: تحریم‌های آمریکا علیه نورد استریم-۲ نقض قوانین بین‌المللی است

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا شامگاه دوشنبه در نامه‌ای اعلام کرد که کمیسیون اروپا مشغول کار بر روی پاسخی رسمی به تحریم‌‌های آمریکا بر پروژه نورد استریم-۲ است.

 

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «جوزپ بوررل»، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا شامگاه دوشنبه در نامه‌ای اعلام کرد که کمیسیون اروپا مشغول کار بر روی پاسخی رسمی به تحریم‌‌های آمریکا بر پروژه نورد استریم-۲ است.

 

وی در این نامه گفت: «موضع اتحادیه اروپا در قبال تحریم‌های آمریکا علیه شرکت‌‌های آمریکایی که تحت قوانین اروپا مشغول به کار هستند تغییرناپذیر است. این تحریم‌ها غیرقابل‌قبول بوده و در تضاد با قوانین بین‌المللی قرار دارند.»

 

وی افزود: «هدف کمیسیون اروپا بهبود انعطاف‌پذیری اروپا در قبال تحریم‌های خارجی از سوی کشورهای ثالث است.»

آمریکا ۸ شرکت صنایع فلزی ایرانی یا مرتبط با ایران را تحریم کرد

ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه ۲۵ ژوئن (۵ تیر)، ایران را با دور دیگری از تحریم‌ها هدف قرار داد. این تحریم‌ها علیه هشت شرکت است که در حوزه فولاد و سایر صنانع فلزی فعالیت می‌کنند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحریم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر

بریتانیا، فرانسه و آلمان؛ از تلاش آمریکا برای بازگشت تحریم‌های ایران حمایت نمی‌کنیم

سه کشور بریتانیا، فرانسه و آلمان روز جمعه ۱۹ ژوئن پس از انجام مذاکرات سه‌جانبه در برلین اعلام کردند که از تلاش‌های ایالات متحده برای بازگشت دوباره تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران حمایت نمی‌کنند.

ادامه »

المان, امریکا, انگلستان, ایران, تحریم, جهان, خبر, فرانسه

پمپئو تحریم‌های جدید آمریکا علیه سوریه را اعلام کرد

وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در توئیتی از آغاز اعمال تحریم‌هایی علیه حکومت سوریه از جلمه تحریم‌هایی علیه بشار اسد رئیس جمهوری این کشور و ده‌ها نفر دیگر از افراد نزدیک به او خبر داد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, تحریم, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه