جنجال در فرانسه بر سر استفاده از فناوری نسل پنجم اینترنت

درخواست تعویق نسل پنجم اینترنت در فرانسه با واکنش رئیس جمهور این کشور مواجه شده است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سخنان اخیر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه علیه منتقدان استفاده از فناوری نسل پنجم اینترنت تلفن همراه، اعتراض برخی از مخالفان دولت و هواداران محیط زیست را برانگیخت.

 

رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه منتقدان استفاده از فناوری نسل پنجم اینترنت تلفن همراه (۵G) را با «آمیش‌ها» مقایسه کرد. «آمیش‌ها» گروهی از پیروان مسیحیت در آمریکا هستند که به شیوه سنتی و بدون استفاده از فناوری‌های جدید زندگی می‌کنند.

 

امانوئل ماکرون همچنین منتقدان نسل پنجم اینترنت تلفن همراه را متهم کرد که به دنبال بازگشت به دوران استفاده از «چراغ نفتی» هستند.

 

این سخنان رئیس جمهوری فرانسه پس از آن بیان شد که ۷۰ سیاستمدار هوادار محیط زیست و چپگرا خواستار تعویق راه اندازی فناوری نسل پنجم اینترنت تلفن همراه شدند. آنها بر لزوم تحقیق درباره تاثیر زیرساخت‌های این فناوری بر محیط زیست و سلامت انسان تاکید کردند.

 

ژان لوک ملانشون، رهبر حزب چپگرای «فرانسه سرکش» و رقیب امانوئل ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۷، یانیک ژدو، نامزد بالقوه سبزها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۲ و میشل روبیرولا، شهردار مارسی از جمله امضاءکنندگان درخواست تعویق راه اندازی فناوری نسل پنجم اینترنت تلفن همراه بودند.

 

به گزارش یورونیوز، منتقدان استفاده از این فناوری پس از اظهارات طعنه آمیز امانوئل ماکرون یادآوری کردند که رئیس جمهوری فرانسه پیش از این وعده داده بود تا توصیه‌های «مجمع شهروندان برای آب و هوا» از جمله تعویق استفاده از فناوری نسل پنجم اینترنت تلفن همراه را اجرا خواهد کرد.

 

امانوئل ماکرون به دنبال جنبش اعتراضی «جلیقه زردها» در فرانسه «مجمع شهروندان برای آب و هوا» را با مشارکت ۱۵۰ شهروند که به قید قرعه انتخاب شده بودند تشکیل داد.

جنگل‌های غرب آمریکا همچنان می‌سوزند

از ابتدای هفته تاکنون ده کشته در بوت کشف شده است. از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار جنگل در کالیفرنیا سوخته که یک رکورد است و فصل آتش‌سوزی در ماه نوامبر نیز ادامه خواهد داشت.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, محیط زیست

دریاچه ارومیه در سراشیبی مرگ با ۱۱هزار میلیارد تومان هزینه بر باد رفته

دولت یازدهم و دوازدهم برای رسیدن به این هدف، طی ۷ سال گذشته حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان هزینه کرده است. اما در سال پایانی فعالیت خود، تضمین نتایج را منوط به همکاری دولت بعد دانست

ادامه »

اجتماعی, ایران, گزارش, محیط زیست

جایزه صلح نوبل برای ترامپ، اقدامی تحریک‌آمیز علیه بشریت است

ما نمی‌توانیم حمایت ترامپ از آپارتاید اسرائیل علیه مردم فلسطین و تصمیم او برای راه‌اندازی مجدد مسابقه تسلیحات هسته‌ای را فراموش کنیم

ادامه »

اپارتایت, اتحادیه اروپا, اروپا, اروپای شمالی, اسراییل, افریقای جنوبی, امریکا, امریکای شمالی, تبعیض‌نژادی, جهان, حقوق بشر, خبر, سازمان بهداشت جهانی, فلسطین, کوبا, محیط زیست, نروژ, نیکاراگوئه, ونزوئلا

بحران زیست محیطی می‌تواند ۱.۲ میلیارد نفر را تا سال ۲۰۵۰ آواره کند

این گزارش پاکستان را کشوری دانسته است که در معرض بیشترین خطر برای مهاجرت دسته جمعی قرار دارد و به دنبال آن اتیوپی و ایران قرار دارند

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتیوپی, اروپا, اسیا, افریقا, اقتصادی, امریکای شمالی, ایران, ایرلند, پاکستان, جهان, حقوق بشر, خبر, سوئد, فقر, محیط زیست, نروژ