تجمع آتش‌نشانان اصفهان مقابل ساختمان شهرداری در اعتراض به تبعیض در حقوق و معوقات مزدی + فیلم

آتش نشانان اصفهان روز گذشته شنبه ۱۳ دیماه، در اعتراض به پایین بودن حقوق و پرداخت نشدن حقوق و مزایای عقب افتاده خود، مقابل شهرداری شهر اصفهان تجمع کردند.

 

بنابر گزارش‌ها: یکی از آتش نشانان معترض در رابطه با علت تجمع امروز آتش نشانان گفت که دلیل تجمع ما جلوی ساختمان شهرداری مشخص نبودن تبدیل وضعیت و اختلاف در پرداختی‌ها است که تاکنون به این مشکل آتش نشانان رسیدگی نشده است.

 

پیشتر، در روز دوشنبه ۷ مهرماه امسال نیزآتش نشانان در اعتراض به پایین بودن حقوق و نداشتن مزایای سختی کار جلوی استانداری اصفهان دست به اعتصاب زده بودند که تا کنون به خواسته‌های آنها ترتیب اثر داده نشده است.

 

از آنجا که شغل آتش نشانی در زمره شغل‌های پرخطر قرار دارد در بیشتر کشورهای جهان، آتش نشانان از حقوق و مزایای بالایی برخوردار هستند.

 

در این تجمع اعتراضی، آتش نشانان اصفهان خوهان عدم تبعیض در حقوق خود شده و شعار می‌دادند: « حقوق برابر حق مسلم ماست.» آنها همچنین با سردادن شعار، «آتش نشان می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد»، خشم خود را نسبت به برآورده نشدن خواسته‌هایشان اعلام کردند.

 

آنها همچنین خطاب به شهردار شعار می‌دادند: «شهردار بی‌کفایت حمایت حمایت.» نارضایتی خود را از عملکرد و بی‌توجهی شهردار اصفهان ابراز داشتند.

 

 

فعال صنفی؛ دولت با شرکای خود بر سر گنج سازمان نشسته و بازنشستگان در فقر هستند

حسین غلامی بر این باور است که تغییر ساختار سازمان تامین اجتماعی و به رسمیت شناخته شدن حق مشارکت واقعی، می‌تواند دارایی‌های سازمان را بهتر اداره کند.

ادامه »

اجتماعی, ایران, بازنشستگان, تحلیل, حقوق بشر, فساد, کارگری

کارگران ایران به ستوه آمده‌ از سیاست‌های تعدیل اقتصادی و تاراج با ابزار مرگبار خصوصی‌سازی

ماههاست که هفت تپه و بحث خلع ید از مالک آن، تبدیل به یک منازعه‌ی کشدار و احتمالاً سیاسی شده است؛ نمایندگان مجلس با قاطعیت می‌گویند اسدبیگی باید برود؛ دولت اما می‌گوید این کار شدنی نیست!

ادامه »

اقتصادی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش