یک کارگر ساختمانی براثر برق گرفتگی و کارگر دیگری براثر تخریب سیلوی خاک کشته شدند

یک کارگر ساختمانی امروز ۸ مهرماه، حین کار در یک ساختمان دچار برق گرفتگی شد و جان باخت.

 

به گزارش ایلنا، سرهنگ فرج اله اسدالهی (فرمانده انتظامی شهرستان نظرآباد) اظهار داشت: یک کارگر ساختمانی ۲۸ساله حین کار در یک ساختمان نیمه کاره به دلایل نامشخصی دچار برق گرفتگی شد که بلافاصله مأموران کلانتری به همراه نیروهای امدادی به محل اعزام شدند.

 

وی افزود: بررسی‌های اولیه مأموران حاکی از آن بود که این کارگر هنگام کار دچار برق‌گرفتگی شده است و اقدامات درمانی نیروهای امدادی نیز مثمرنتیجه نبوده و این کارگر متأسفانه حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده است.

 

فرمانده انتظامی شهرستان نظر آباد ضمن ابراز تأسف از وقوع این حادثه خاطرنشان کرد: جسد مرد جوان برای اقدامات قانونی به پزشکی انتقال یافته است.

 

مرگ کارگر کارگاه آجرپزی بر اثر تخریب سیلوی خاک

 

منابع کارگری در استان البرز از مرگ یک کارگر کارگاه آجرپزی در حادثه تخریب سیلوی خاک در منطقه ساوجبلاغ خبر دادند.

 

عصر امروز؛ یک کارگر کارگاه آجرپزی در منطقه ساوجبلاغ، بر اثر تخریب و فروریختن سیلوی خاک برروی بدنش جان خود را از دست داد.

 

این کارگر حدود ۶۰ سال سن داشته و بر اثر تخریب ناگهانی سیلوی خاک دچار حادثه شده است.

 

با تلاش نیروهای امدادی کارگر مدفون از زیر خاک خارج و به مراکز درمانی منتقل شد، اما این کارگر به علت شدت صدمات وارده حین انتقال به بیمارستان جان خودش را از دست داد.

تجمع پرستاران بیمارستان روحانی بابل در اعتراض به پایین‌ بودن دستمزد و عدم پرداخت کارانه‌ها

پرستاران می‌گویند: باتوجه به سختی‌های کار در دوران بحران کرونا، دستمزد ما بسیار پایین است؛ در عین حال کارانه‌ها و معوقات مزدی ما با تاخیر پرداخت می‌شود.

ادامه »

ایران, پرستاری, حقوق بشر, خبر

آیا چاقو دسته‌اش را می‌برد؟ داستان شوراهای اسلامی کار حکومتی و خارج شدن شکایت از “ابطال مزد ۹۹” از دور

عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران که دو شکایت مجزا را برای ابطال مزد در دیوان ثبت کرده – یکی از جانب کانون هماهنگی شوراهای استان تهران و دیگری از جانب شوراهای اسلامی کار کارگران اتوبوسرانی تهران مدعی‌ست که چند روزی‌ست به نظر می‌رسد شکایات به کل از دستور کار دیوان

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری