تلویزیون اسرائیل: نتانیاهو خطری برای تل‌آویو است

شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل امروز (شنبه) اعلام کرد، نخست وزیر این رژیم به خطری برای تل آویو تبدیل شده است و احتمال دارد وجهه خارجی اسرائیل را خدشه‌دار کند، چرا که برای باقی ماندن در قدرت، آماده است حزب لیکود را قربانی کند.

 

به گزارش ایسنا، تحلیل‌گر امور سیاسی این شبکه گفت: نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ۴۳ درصد اسرائیلی‌ها خواستار استعفای نتانیاهو هستند و این به این معنی است که عموم اسرائیلی‌ها از تحولاتی که رخ می‌دهد، بی‌اطلاع نیستند.

 

وی افزود: در خطرناک خواندن نتانیاهو برای اسرائیل به اطلاعات پراکنده تکیه نمی‌کنم، بلکه اخیرا اظهارات نگران‌کننده‌ای از کسانی که در بحث و بررسی‌های قانونی و قضایی کارشناس هستند، شنیده‌ام و آنها اذعان دارند که نتانیاهو در سال‌های گذشته در موضوعات امنیتی بسیار محتاطانه عمل کرده است.

 

این تحلیل‌گر گفت، هنگامی که از وی سؤال شد آیا نتانیاهو می‌تواند برای نجات خود از وضعیت حقوقی بحرانی، دست به اتخاذ تصمیمات نظامی بزند یا خیر، به نقل از یک منبع مسئول پاسخ داد که احتمال اتخاذ این تصمیمات یک زنگ خطر واقعی است و آنها از وقوع این احتمال نگران هستند.

 

وی ادامه داد: در آستانه انتخابات ماه سپتامبر مشاهده کردیم که چگونه دادستان کل اسرائیل در لحظات پایانی تصمیم نخست وزیر درباره تشدید احتمالی حملات به غزه را متوقف کرد، چرا که این تصمیم به صورت نامناسب گرفته شده بود و احتمالا با روند انتخابات مرتبط بود.

 

این تحلیل‌گر در پایان گفت: نتانیاهو خطری برای اسرائیل است، زیرا کسی که به نهاد قانونی، قضایی و پلیس حمله می‌کند، خود نخست وزیر، پسرش و مشاورانش هستند و معقول نیست که وجهه این رژیم تنها به خاطر ملاحظات شخصی نتانیاهو، خدشه‌دار شود.

شبکه خبری الجزیره؛ چرخش موضع آمریکا در لیبی برای چیست؟

پس از ورود روسیه به درگیری‌های لیبی و حمایت از نیروهای موسوم به “ارتش ملی” آمریکا در خصوص منافع خود و همپیمانان اروپایی‌اش احساس خطر کرده و اکنون تلاش دارد با خاتمه دادن به جنگ و درگیری در لیبی به نفوذ روسیه پایان داده و منافعش را حفظ کند.

ادامه »

امارات, امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال افریقا, لیبی, مصر

روسیه به غرب: فکر اینکه با ایران هر آنچه می‌خواهید بکنید را از سر بیرون کنید

سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه در اظهارنظری درباره برجام از کشورهای غربی خواست فکر اینکه می‌توانند با ایران هر کاری را انجام دهند کنار بگذارند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شرق اروپا, مذاکرات اتمی