تجمع کارگران تولیدکننده اتوبوس‌های اسکانیا، در اعتراض به خطر تعدیل نیرو و عدم امنیت شغلی

جمعی از کارگران کارخانه «عقاب افشان» تولیدکننده اتوبوس‌های اسکانیا، سمنان در اعتراض به بلاتکلیفی در وضعیت شغلی خود و کارخانه، روز گذشته به استانداری مراجعه کردند.

 

به گزارش ایلنا، روز گذشته گروهی از کارگران کارخانه عقاب افشان  واقع در سمنان با مراجعه به استانداری به نامشخص بودن وضعیت شغلی خود اعتراض کردند.

 

یکی از کارگران با بیان اینکه شرکت عقاب افشان به دلیل تحریم‌ها در تامین قطعات اولیه ساخت اتوبوس دچار مشکل شده و از این رو قصد تعدیل نیرو را دارد، افزود: با تعدیل نیرو، امنیت شغلی حدود ۴۵۰ کارگر این کارخانه به خطر می‌افتد.

 

او با بیان اینکه کارگران در مرحله نخست به دنبال امنیت شغلی خود هستند، در ادامه افزود: شرایط تولید در کارخانه عقاب افشان فراهم است و از چرایی اینکه کارفرما سعی در متوقف کردن تولید و تعدیل کارگران را دارد، باخبر نیستیم.

 

طبق اظهارات یکی دیگر از کارگران، در کارخانه عقاب افشان حدود ۱۲۰۰ کارگر کار می‌کردند اما طی دو تا سه سال گذشته تعداد کارگران کاهش یافته است.

 

این کارگر با بیان اینکه بخش دیگری از مشکلات به دریافت مقرری بیمه بیکاری مربوط می‌شود، افزود: دریافت مقرری بیمه بیکاری، سوابق کارگران را در زمان بازنشستگی مخدوش می‌کند.

 

طبق ادعای این کارگر عقاب افشان، آنها بارها برای مشخص شدن وضعیت شغلی خود به مسئولان مراجعه کرده‌اند اما تاکنون نتیجه‌ای نگرفته‌اند.

کرونا در کلونی اصلی کارگران ایران بیداد می‌کند/ نگرانی بابت آلوده شدن و البته انتقال آن به خانواده‌ها

کارگران پیمانکاری عسلویه و کنگان، نگران وضعیت قرمز کرونا هستند؛ این در حالیست که نماینده مردم کنگان در مجلس می‌گوید: از وضعیت قرمز هم عبور کرده‌ایم.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش