تجمع پذیرفته‌نشدگان نهضت سوادآموزی از صبح روز یکشنبه مقابل ساختمان مجلس تجمع کرده‌اند

جمعی از پذیرفته‌نشدگان آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی همراه با خانواده‌هایشان برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند.

 

یکی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی در گفتگو با ایلنا گفت: در ادامه تجمع دیروز، تعدادی از آموزشیاران و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی شب گذشته را به همراه خانواده‌هایشان در خیابان و پارک حوالی ساختمان مجلس سپری کردند و صبح امروز با طلوع آفتاب به تجمع اعتراضی‌شان ادامه دادند.

 

وی ادامه داد: آموزشیاران نهضت سوادآموزی را افرادی تشکیل می‌دهند که با سوابق ۱۰ تا ۱۵ ساله در مناطق محروم کشور خدمت کرده‌اند.

 

به گفته نماینده آموزشیاران نهضت سوادآموزی، تجمعات اعتراضی این گروه از پذیرفته‌نشدگان آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی تا مشخص شدن وضعیت شغلی‌ آنها ادامه پیدا خواهد کرد.

 

بنا به اظهارات معترضان، برخی نمایندگان مجلس پیش‌تر وعده پیگیری وضعیت شغلی آنها را با طرح حذف آزمون برای همه مشمولین وزرات آموزش و پرورش را مطرح کرده و آنها منتظر علنی کردن آن در صحن هستند.

 

تجمع‌کنندگان در پلاکاردی خواستار رفع تبعیض بین مشمولان و تبصره ۱۰ ماده ۱۷ با حذف آزمون قبل از آموزش و خواهان برقراری عدالت هستند.

 

پذیرفته‌نشدگان آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی از صبح دیروز یکشنبه (۱۶ شهریور ماه) برای پیگیری وضعیت شغلی خود عازم تهران شده و مقابل ساختمان مجلس تجمع کرده‌اند.

از اعتراضات و اعتصابات گسترده کارگران در هفت‌تپه، هپکو و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی حمایت کنیم

حمایت سندیکاها، شکلات مستقل کارگری، کانون‌های صنفی معلمان، شوراهای صنفی دانشجویان و نشریات دانشگاه‌ها و بازنشستگان از اعتصابات سراسری در کشور

ادامه »

ایران, بازنشستگان, بیانیه, حقوق بشر, خبر, دانشجویی, کارگری, معلمان, همبستگی

در دزفول بیش از ۱۰۷۸ نفر از شاغلان اصناف مبتلا به کرونا شده‌اند

بیشترین آمار مبتلایان در اصناف مربوط به کشاورزان، کارگران ساختمانی و رانندگان است، با این حال شاغلان در سایر اصناف نیز ۴۷ درصد از مبتلایان را در این حوزه تشکیل می‌دهند

ادامه »

اجتماعی, ایران, خبر, کارگری, معلمان