تجمع دوباره هزاران مخالف نتانیاهو در بیت‌المقدس + فیلم

ساکنان بیت‌المقدس اشغالی عصر جمعه با تجمع مقابل محل سکونت “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر اسرائیل، خواستار استعفای وی به خاطر پرونده‌های متعدد فساد و وضعیت بد اقتصادی در دوران شیوع ویروس کرونا شدند.

 

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی “فلسطین الیوم” به نقل از روزنامه اسرائیلی “یدیعوت آحارانوت” گزارش داد: این دوازدهمین تظاهرات اعتراضی ساکنان سرزمین اشغالی در هفته‌های اخیر علیه نتانیاهو است.

 

از دیگر موضوعاتی که خشم معترضان را در هفته‌های گذشته بر انگیخته مدیریت ضعیف دولت نتانیاهو و شخص نخست وزیر در کنترل ویروس کرونا و پیامدهای اقتصادی ناشی از آن بر زندگی ساکنان سرزمین‌های اشغالی است.

 

به اعتقاد معترضان از زمان شیوع ویروس کرونا و مدیریت ضعیف نتانیاهو هزاران اسرائیلی شغل خود را از دست داده‌اند و نرخ بیکاری در سرزمین‌های اشغالی به بیش از ۲۱ درصد رسیده است.

 

نتایج نظرسنجی شبکه ۱۲ اسرائیل نشان می‌دهد که ۵۸ درصد شهروندان اسرائیل از عملکرد نتانیاهو در کاهش تاثیر کرونا بر اقتصاد ناراضی هستند.

 

وزارت بهداشت اسرائیل روز جمعه از مثبت شدن آزمایش کرونا ۴ هزار و ۲۱۷ تن جدید در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد تا شمار مبتلایان به کووید ۱۹در سرزمین‌های اشغالی به ۱۵۰ هزار و ۷۵۹ نفر برسد که از این تعداد، یکهزار و ۷۷ تن جان خود را از دست داده‌اند.

 

نخست وزیر اسرائیل و همسرش به اتهام فساد چندین بار تحت بازجویی قرار گرفته‌اند، پرونده‌هایی که در رسانه‌ها به «پرونده ۱۰۰۰»، «۲۰۰۰»، «۳۰۰۰» و «۴۰۰۰» معروف است.

 

نتانیاهو در پرونده موسوم به ۱۰۰۰، متهم است که حدود ۳۰۰ هزار دلار رشوه به عنوان هدیه از سرمایه‌داران یهودی دریافت کرده است.

 

در پرونده ۲۰۰۰ نیز نخست وزیر رژیم اسرائیل، متهم به زد و بند با «ارنون موزس» صاحب امتیاز روزنامه معروف «یدیعوت آحارونوت» اسرائیل بوده تا پوششی مثبت از او و فعالیت‌هایش در این روزنامه داده شود و روزنامه خصوصی «اسرائیل هیوم» (اسرائیل امروز) یعنی رقیب یدیعوت آحارونوت از سوی دولت زیر فشار قرار گیرد.

 

پر سر و صداترین پرونده نتانیاهو اما به پرونده ۳۰۰۰ بر می‌گردد که مربوط به خرید سه زیر دریایی از آلمان است و در سال ۱۳۹۵ جنجال زیادی به راه انداخت و برخی نمایندگان کنست (پارلمان) و سیاستمداران اسرائیلی، نتانیاهو را زیر تیغ انتقادات شدید قرار دادند.

 

پرونده موسوم به ۴۰۰۰ نیز به مسأله زد و بند نخست وزیر اسرائیل با مالک شرکت بزک که خود صاحب امتیاز پایگاه خبری «واللا» است، باز می‌گردد که بر اساس گزارش دادستانی رژیم اسرائیل، وی در این پرونده متهم به فساد گسترده است.

 

نتانیاهو در این پرونده متهم است میلیون‌ها دلار تسهیلات مالی در اختیار «شاؤول الویچ» مالک این شرکت قرار داده است تا پایگاه خبری واللا رسانه زیر نظر این شرکت از نخست وزیر و خانواده‌اش حمایت رسانه‌ای کند.

 

تدارک توطئه حمله شیمیایی توسط گروه هیئت ترور شام در سوریه

تروریست ها قصد دارند این صحنه سازى را در منطقه “جبل زاویه”، با حضور خبرنگاران خارجی فیلمبرداری کرده و با استفاده از تصاویر آن  نیروهای دولتی سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی علیه غیر نظامیان متهم کنند

ادامه »

تروریسم, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, روسیه, سوریه

سازمان ملل؛ کانادا در میان کشورهایی است که به جنگ یمن دامن می‌زند

جنگ یمن در پنجمین سال خود است و تا کنون بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر قربانی گرفته است. علاوه بر این، سازمان ملل متحد یمن را به عنوان بدترین بحران انسانی در جهان توصیف کرده است.

ادامه »

اتحادیه عرب, اسپانیا, اسیا, امارات, امریکا, انگلستان, ایتالیا, خاورمیانه, خبر, سازمان ملل, عربستان سعودی, فرانسه, کانادا, لهستان

بایدن و تکرار برنامه ترامپ؛ خروج نیروها در آینده نزدیک از افغانستان، سوریه و عراق ممکن نیست و نگهداری نیرو در حد کوچکتر

نامزد ریاست‌جمهوری حزب دموکرات آمریکا در اظهاراتی عنوان کرد اگر چه از خارج شدن نظامیان کشورش از خاورمیانه حمایت می‌کند اما اگر به ریاست‌جمهوری انتخاب شود حضور کوچک نظامی کشورش را در آنجا با هدف جلوگیری از تهدید شدن آمریکا و همپیمانانش توسط افراطگران حفظ می‌کند.

ادامه »

افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, تروریسم, جهان, چین, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, روسیه

منابع امنیتی عراق: هدف کاهش نیروهای آمریکایی،‌ جایگزینی ناتو است

برخی منابع امنیتی عراق گفتند که هدف از کاهش شمار نظامیان آمریکایی در عراق، جایگزینی آن با نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در آینده است.

ادامه »

اسپانیا, امریکا, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, فرانسه, مداخله نظامی, ناتو