هشدار خبرنگاران آلمانی در مورد استرداد آسانژ به آمریکا

دو شبکه خبری آلمان از محتوای نامه‌‌ای اطلاع پیدا کرده‌اند که نشان می‌دهد جولیان آسانژ در صورت استرداد به آمریکا در انزوای کامل محبوس و در شرایط سختی نگهداری خواهد شد. پرونده آسانژ مخالفت‌های بسیاری را برانگیخته است.

ادامه »

اکوادور, المان, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, روزنامه نگاران, ویکی‌لیکس

افشای پیشنهاد مشروط ترامپ درباره عفو آسانژ و تکذیب کاخ سفید خبرساز شد

یکی از وکلای جولیان آسانژ ادعا کرده است که دونالد ترامپ پیشنهاد کرده بود در صورتی که بنیانگذار ویکی‌لیکس بگوید روسیه در درز دادن ایمیل‌های حزب دمکرات در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا نقشی نداشته او را عفو کند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, ویکی‌لیکس

احتمال مرگ بنیان‌گذار ویکی‌لیکس در زندان افزایش یافت

گروهی از پزشکان و روانشناسان در نامه‌ای سرگشاده به دولت‌های انگلیس و استرالیا نسبت به وضعیت سلامتی جولیان آسانژ بنیان‌گذار سایت افشاگر ویکی‌لیکس ابراز نگرانی کرده و هشدار دادند که او ممکن است در زندان تلف شود.

ادامه »

انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا, ویکی‌لیکس

به‌زودی با جولیان آسانژ دیدار می‌کنم

نماینده پارلمان استرالیا اعلام کرد که بناست در روزهای آینده با بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس در زندان بلمارش دیدار کند.

 

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «اندرو ویکی»، نماینده پارلمان استرالیا، امروز -‌چهارشنبه- اعلام کرد که بناست در روزهای آینده با «جولیان آسانژ»، بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس، در زندان بلمارش دیدار و در جهت «آزادی او لابی‌گری کند.»

 

وی گفت که این دیدار بناست ۱۵ یا ۱۶ فوریه صورت گیرد.

 

این سیاستمدار استرالیایی گفت: «هدف از این دیدار بررسی سلامتی آسانژ و رفاه او و همچنین تحقیق درباره شرایط نگهداری او است. می‌خواهم به جولیان اطمینان دهم که گرچه از حمایت دولت استرالیا برخوردار نیست اما آدم‌های بسیاری در جهان هستد که از او حمایت می‌کنند، به‌ویژه در این کشور.»

شماری از وزرای پیشین دولت آلمان: آسانژ باید بی‌درنگ آزاد شود

بیش از ۱۳۰ وزیر پیشین آلمان و همچنین قانون‌گذاران، خبرنگاران و چهره‌های فرهنگی این کشور خواستار آزادی بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکیلیکس شدند.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا, ویکی‌لیکس

آسانژ در پرونده جاسوسی یک شرکت اسپانیایی شهادت داد

موسس محبوس سایت افشاگر ویکی‌لیکس از طریق ارتباط ویدیویی از انگلیس، در جلسه دادگاهی در مادرید شرکت کرد. این تحقیقات به ادعاهای جولیان آسانژ درباره جاسوسی یک شرکت اسپانیایی از او در زمان حضورش داخل سفارت اکوادور در لندن مرتبط بود.

ادامه »

اسپانیا, اکوادور, امریکا, انگلستان, جنوب اروپا, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سوئد, غرب اروپا, ویکی‌لیکس