سونامی قریب الوقوع بیکاری و فقر فراگیر و اهمیت «اقتصاد مردمی»

همان‌طور که پیش‌بینی شده بود، و برخلاف دروغ‌گویی و خوش‌خیالی‌های سران “نظام” اسلامی، همه‌گیری کرونا و تلفات جانی آن در کشور ما در شش ماه گذشته نه‌فقط کاهش پیدا نکرده، بلکه گسترده‌تر و ‌غیرقابل‌مهار ‌شده است.

ادامه »

اجتماعی, اقتصادی, امریکا, انگلستان, ایران, حقوق بشر, سرمایه‌داری, فساد, فقر, مقاله

وقف دماوند؟ شوخی می‌کنید؟

“سازمان جنگل‌ها از صدور سند وقف یک برش از کوه دماوند خبر داده اما سازمان اوقاف در واکنش به این خبر اعلام کرد که زمین وقف شده بخشی از کوه دماوند نیست، بلکه بخشی از یک مرتع است.” وقتی با این خبر مواجه می شوی باید تحقیق کنی که آیا این یک شوخی است و

ادامه »

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, فساد, گزارش, محیط زیست

بعد از شبنم نعمت زاده اکنون پای داماد وزیر صنایع کشورمان نیز به پرونده فساد باز شد

اشرف ریاحی، داماد نعمت‌زاده وزیر صنعت دولت یازدهم و از متهمان فساد ۶.۶ میلیارد یورویی پتروشیمی، متواری شده است.

 

به گزارش اعتمادآنلاین؛ علی اشرف ریاحی، داماد نعمت‌زاده وزیر صنعت دولت یازدهم و یکی از متهمان فساد ۶.۶ میلیارد یورویی پتروشیمی، متواری شده است.

 

علی اشرف ریاحی متهم به معاونت در اخلال کلان در نظام اقتصادی و تحصیل مال از طریق نامشروع است.

 

گفته می‌شود وی همسرش زینب نعمت زاده را به همراه فرزندش روانه یک کشور خارجی کرده و خودش به دلیل ممنوع الخروجی در داخل کشور متواری شده است.

 

علی‌اشرف نعمت‌زاده – پرونده فساد پتروشیمی

 

متهمان پرونده فساد پتروشیمی، عواید حاصل از مبلغ ۶ میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورو ارز حاصل از فروش محصولات پتروشیمی را به علاوه پورسانت‌هایی به جیب زده اند.

 

همچنین قاضی مسعودی مقام، رئیس مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی با تایید خبر متواری شدن ریاحی بیان کرد: متهم علی اشرف ریاحی در جریان رسیدگی به پرونده تخلفات در شرکت بازرگانی پتروشیمی محاکمه شد.

 

وی گفت: این متهم از مدیران شرکت بازرگانی پتروشیمی در دوره مدیرعاملی متهم رضا حمزه لو بوده که در نهمین جلسه دادگاه شرکت بازرگانی پتروشیمی، که ۱۰ اردیبهشت سال گذشته برگزار شد، دفاعیات خود را ارائه کرد.

 

این مقام قضایی ادامه داد: این متهم ممنوع الخروج بوده، برای برگزاری دهمین جلسه دادگاه به متهم ریاحی ابلاغ داده بودیم که مطلع شدیم متواری است.

هپکو؛ جنایتی به نام خصوصی‌سازی

یک نماینده ی مجلس فاش کرده دو وزیر سابق و فعلی بعد از خصوصی شدن هپکو، عضو هیات مدیره ی این شرکت شده‌اند و یکی از آن ها ۲۰ تن از معاونان خود را هم عضو هیات مدیره کرده است و دیگری تنها در یک سال یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان پاداش گرفته است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, فساد, کارگری, گزارش