درگیری فیزیکی در پارلمان ترکیه در پی اعتراض به سیاست‌های اردوغان در سوریه

پارلمان ترکیه در پی اعتراض یکی از قانونگذاران به سیاست‌های رجب طیب اردوغان در سوریه، شاهد درگیری فیزیکی و کتک‌کاری نمایندگان حزب حاکم و اپوزیسیون بود.

ادامه »

ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, سوریه, ویدیو

کشته و زخمی‌شدن ده‌ها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه در ادلب

منابع وابسته به مخالفان سوری از کشته و زخمی شدن دهها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه به آنها در استان ادلب خبر دادند.

ادامه »

اروپا, المان, انگلستان, پناهجویی, ترکیه, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, فنلاند

اپوزیسیون ترکیه: عملیات نظامی در سوریه اشتباه است/ دوستی با دمشق بهترین گزینه برای آنکاراست

مخالفان ترکیه به شدت از دولت این کشور به خاطر تصمیمش برای آغاز عملیات نظامی جدید در سوریه انتقاد کردند و بهترین راه را برای تأمین امنیت ترکیه از تهدید تروریستی، صلح با دمشق دانستند.

 

به گزارش روسیاالیوم، فائق اوزتورک، معاون رئیس حزب مردم جمهوری‌خواه ترکیه در نشست خبری گفت، دولت فعلی ترکیه این کشور را به سمت “باتلاق” خاورمیانه سوق می‌دهد.

 

وی که عضو بزرگترین حزب مخالف ترکیه است، گفت، آنکارا اگر واقعا به دنبال مبارزه با تروریسم و تضمین تمامیت ارضی سوریه است، باید از ارتش سوریه حمایت و با آن همکاری کند.

 

در این راستا، حزب دموکراتیک خلق ترکیه هم اعلام کرد، نیاز مبرم در سوریه آغاز گفت‌وگوی دموکراتیک و فرایند مذاکره جامع با همه طرف‌ها به منظور پایان دادن به جنگ داخلی این کشور است و مداخله نظامی جدید بزرگترین تهدید است.

 

این حزب در بیانیه‌ای اعلام کرد، تصمیم حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه و همپیمانش حزب جنبش ملی برای آغاز عملیات نظامی جدید در شمال سوریه مساله‌ای بسیار مهم و اشتباه است.

 

اردوغان پیش از این اعلام کرده بود که کشورش در آغاز عملیات نظامی در شمال شرق سوریه برای پاکسازی این منطقه از “یگان‌های مدافع خلق کرد” مصمم است. آنکارا این گروه‌ها را تشکیلات تروریستی و شاخه‌ای از حزب کارگران کردستان می‌داند. یگان‌های مدافع خلق کرد در ائتلاف نیروهای سوریه دموکراتیک تحت حمایت آمریکا در جنگ علیه داعش فعالیت می‌کنند.

ایسنا

ترامپ: وقت آن است از این جنگ‌های بی‌پایان مسخره خارج شویم

رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص خروج نظامیان این کشور از سوریه تصریح کرد زمان آن رسیده که آمریکا از جنگ‌های بی‌پایان مسخره در منطقه غرب آسیا رها شود.

ادامه »

امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عراق

آمریکا: از کردهای سوریه در برابر حمله ترکیه دفاع نمی‌کنیم

خبرگزاری “رویترز” به نقل از یک مسئول آمریکایی گزارش داد که نیروهای این کشور مناطق مرزی مشترک سوریه با ترکیه را ترک کرده‌اند و از “کردهای دمکراتیک” همپیمان خود در برابر حمله ترکیه دفاع نخواهند کرد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه