راغفر؛ دولت مواردی از جمله رفاه، خدمات، آموزش و سلامت را در بودجه نادیده گرفته است

قطعاً سال ۹۹ با این بودجه که دولت تهیه کرده است وضع به مراتب بدتر از سال ۹۸ خواهد بود چون هم بیکاری گسترده‌ای خواهیم داشت و هم تورم بالا؛ به نظر من نابرابری هم در جامعه بیشتر خواهد شد.

ادامه »

اجتماعی, اقتصادی, ایران, حقوق بشر, مصاحبه و گفتگو

چرا ایران تنگه هرمز را دور می‌زند؟

خط لوله ۱۱۰۰ کیلومتری گوره-جاسک با ایجاد یک پایانه صادراتی جدید نفتی در سواحل مکران، علاوه بر توسعه این منطقه، امکان صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور را نیز فراهم می‌کند.

ادامه »

اقتصادی, امارات, برزیل, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, ژئوپلیتیک, عراق, عربستان سعودی

تجارت پاکستان و چین منهای دلار

پاکستان که در طول چند ماه اخیر تحت فشار شدید دولت ترامپ برای کاهش مناسبات تجاری و اقتصادی با چین رقیب سرسخت آمریکا قرار دارد، اکنون تصمیم دارد تا با حذف دلار از معاملات تجاری با پکن، همکاری‌ها خود با چین را آسان تر کند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, پاکستان, جنوب آسیا, جهان, چین, شرق آسیا

«اوپک پلاس» خواستار کاهش تولید نفت تا ۴۰۰هزاربشکه در روز است

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه گزارش داد: اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) و کشورهای تولید و صادر کننده نفت غیراوپک که درمجموع “اوپک پلاس” (OPEC+) خوانده می‌شوند، سرگرم بررسی کاهش بیشتر تولید نفت تا حداقل ۴۰۰ هزار بشکه نفت در روز هستند.

 

رویترز در آستانه برگزاری یکصدو هفتادو هفتمین اجلاس وزرای اوپک که قرار است روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در وین برگزار شود، با انتشار این خبر افزود: اعضای اوپک پلاس درحال مذاکره بر سر کاهش هرچه بیشتر تولید نفت کنونی به میزان حداقل ۴۰۰ هزار بشکه در روز تا ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ هستند.

 

رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت شرایط کنونی حکایت از آن دارد که اگر میزان تولید اوپک کاهش نیابد، بازار جهانی نفت در سال ۲۰۲۰ ، بازاری کاملا اشباع خواهد بود.

 

رویترز همچنین به نقل از ثامر الغضبان وزیر نفت عراق نوشت که اوپک و دیگر متحدان آن در صدد کاهش تولید به میزان روزانه درحدود ۴۰۰ هزار بشکه هستند و اما قطعا میزان کاهش تولیدات ۱.۲ میلیون بشکه در روز نخواهد بود.

 

رویترز دو روز پیش در خبری اعلام کرده بود : اعضای اوپک به همراه روسیه و دیگر متحدان نفتی بر سر کاهش تولید نفت به میزان ۱.۲ میلیون بشکه نفت در روز از اول ماه ژانویه توافق کرده‌اند.

ایرنا

سقوط چشمگیر تجارت خارجی ایران

آمارهای رسمی شرکای اصلی بازرگانی خارجی ایران حاکی از افت چشمگیر تجارت آنها با جمهوری اسلامی در سال جاری میلادی است. صادرات ۲۸ عضو اتحادیه اروپا به ایران در ۹ ماه سال جاری میلادی تقریبا نصف شده است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امارات, امریکا, ایران, ترکیه, جهان, خاورمیانه, روسیه, ژاپن, عراق, کره جنوبی, هندوستان

ورشکستگی کشاورزان آمریکایی؛ نتیجه جنگ تجاری واشنگتن و پکن

بیزینس اینساید در گزارشی به موضوع جنگ تجاری آمریکا و چین و تاثیر آن بر کشاورزان آمریکایی پرداخته و نوشته است که آمار ورشکستگی کشاورزان آمریکایی از سال ۲۰۱۱ به بالاترین میزان خود رسیده است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, خبر, دهقانی, شرق آسیا

بزرگ‌ترین توافق تجاری تاریخ بدون آمریکا امضا می‌شود!

گروهی از ۱۵ کشور حوزه آسیا – اقیانوسیه توافق کردند که در سال ۲۰۲۰، پیمان مشارکت اقتصادی جامع منطقه‌ای (RCEP) را امضا کنند.

ادامه »

استرالیا, اقتصادی, امریکا, اورآسیا, جنوب شرق آسیا, جهان, چین, خبر, ژاپن, کامبوج, کانادا, کره جنوبی, مکزیک, نیوزلند, هندوستان

ویتنام برنده جنگ تجاری آمریکا و چین

درحالی‌که ویتنام از نظر صادرات کالا به ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۸ در رتبه دوازدهم قرار داشت، در سال جاری و تحت تاثیر جنگ تجاری به جایگاه هفتم صعود کرده است.   ۱۸ ماه از جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین می‌گذرد و بسیاری از کمپانی‌های آمریکایی برای آنکه مشمول تعرفه‌های مقابله‌جویانه

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جنوب شرق آسیا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, ویتنام