انفجار در کارخانه سیمان خاش به کشته شدن یک کارگر و سوختگی ۸ کارگر دیگر انجامید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: انفجار یکی از قطعات کارخانه سیمان خاش منجر به کشته شدن یک نفر و سوختگی ۸ نفر از کارگران آن شد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: انفجار یکی از قطعات کارخانه سیمان خاش منجر به کشته شدن یک نفر و سوختگی ۸ نفر از کارگران آن شد.

 

او با بیان اینکه این حادثه ظهر امروز رخ داد ادامه داد: بلافاصله سه دستگاه آمبولانس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به محل حادثه اعزام شد.

 

او افزود:از ۸ مجروح این حادثه ۴ نفر در محل درمان و ۴ مجروح دیگر در این حادثه برای ادامه درمان به بیمارستان امام خمینی خاش منتقل شدند.

 

صاحب‌گل صالحی فرماندار خاش با تایید انفجار براثر نقص فنی در کارخانه سیمان گفت: لوله دستگاه سیلکون و حمل موادمذاب کارخانه سیمان خاش دچار گرفتگی شده و هنگامی که کارگر مربوطه قصد بازکردن آن را داشته منفجر و مواد مذاب سبب کشته شدن این کارگر و زخمی شدن چهار نفر دیگر شد که حال سه نفر رضایت بخش است و نفر چهارم به سبب شدت جراحات به زاهدان منتقل خواهد شد.

سبد معاش در ۲۴ اسفند به ۵ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان رسید

بین پنجم و بیست و چهارم اسفندماه، هزینه‌های حداقلی زندگی خانوار، حداقل ۳۲۰ هزار تومان افزایش داشته است و برای حفظ قدرت خرید کارگران، باید حداقل یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به دستمزدها افزوده شود.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

در این شرایط کرونا،۱۰ تا ۱۲میلیون نفر وجود دارند که فاقد هر نوع درآمدی هستند/ دولت باید در این مورد لااقل عقلانیت به خرج دهد

با یک تخمین حدود ۷ تا ۸ میلیون نیروی کاری داریم که با خانواده‌هایشان (ضریب ۱.۵) زندگی ۱۰ تا ۱۲ میلیون نفر وجود دارند که فاقد هر نوع درآمدی هستند و نیاز دارند تا دولت به آنها کمک کند.

ادامه »

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, فقر, کارگری, گزارش

کارگری که فاقد بیمه است باید چه کار کند؟ کارگران در شرایط عادی قادر به تامین معیشت خود نیستند

یک فعال کارگری می‌گوید: کارگری که به نان شب محتاج است چطور قرار است مواد ضدعفونی‌کننده بخرد یا با تغذیه مناسب ایمنی بدن خود را افزایش دهد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری, مصاحبه و گفتگو