هشدار جدی هواشناسی؛ تمامی فعالیت‌های دریایی سیستان و بلوچستان تعطیل شود

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور بالاتر سطح هشدار جوی سازمان هواشناسی کشور گفت: تحلیل تصاویر ماهواره و خروجی نقشه های پیش یابی نشان می دهد که چرخند حاره ای به سواحل جنوب استان نزدیک شده و موجب افزایش ارتفاع موج در ساحل و فراساحل به ۳ تا ۶ متر می شود.

ادامه

ایران, پاکستان, جهان, محیط زیست, هندوستان

تظاهرات جوانان جهان برای اقدام فوری در مورد تغییرات آب و هوایی

جوانان سراسر جهان طی تظاهرات در چند شهر جهان خواستار اقدامات فوری در راستای مقابله با تغییرات آب و هوایی و جلوگیری از بروز فجایع زیست محیطی ناشی از تغییرات آب و هوایی شدند.

ادامه

اسکاتلند, المان, اندونزی, انگلستان, ایتالیا, جهان, حقوق بشر, خبر, سوئد, لهستان, محیط زیست

آتشفشان در اسپانیا؛ صدها خانه را زیر گدازه‌های آتش خاکستر کرد + ویدئو

طبق برآورد سامانه کوپرنیک (برنامه اروپایی دیدبانی زمین) فوران گدازه های آتشفشانی در اسپانیا، در مسیر ریزش خود حدود ۲۰۰ منزل مسکونی را علاوه بر صدها هکتار زمین به خاکستر نشاند.

ادامه

اسپانیا, جنوب اروپا, جهان, خبر, محیط زیست, ویدیو

آخرین وضعیت آتش سوزی انسانی و عمدی جنگل‌های بویراحمد

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد گفت: هر لحظه امکان شعله‌ور شدن آتش سوزی جنگل‌های کوه نیر این شهرستان وجود دارد.

 

«عباس حسن زاده» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزود: این آتش سوزی لحظه ای روشن و خاموش می‌شود اما در کنترل است.

 

وی اظهار کرد: منطقه کوه نیر صعب العبور و شرایط سختی دارد و امکانات به نیروهای منابع طبیعی نیز محدود است.

 

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: شب گذشته چهار تیم استانی و چهار تیم شهرستانی در منطقه کوه نیر حضور داشتند و شب را به صبح رساندند، امروز نیز دو تیم از منابع طبیعی شهرستان بویراحمد با خودرو و یک تیم کوهنوردی با بالگرد به منطقه اعزام شدند.

 

حسن‌زاده تصریح کرد: نیروها امشب تا فردا صبح در محل جهت جلوگیری از شعله‌ور شدن مجدد آتش در منطقه حضور خواهند داشت.

 

وی ادامه داد: منطقه سخت گذر و کوهستانی بوده و امکانات و نیروی منابع طبیعی محدود است و با مشکل کمبود امکانات، مواد غذایی و آب معدنی مواجه هستیم و هم اکنون نیروهای منابع طبیعی از جیب خود برای کمک به عملیات اطفای حریق در کوه نیر هزینه می کنند.

 

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد در خصوص علت آتش سوزی بیان کرد: علت آتش سوزی انسانی و عمد است که در حال بررسی می‌باشد.

تظاهرات هزاران نفر در اعتراض به نمایشگاه بین‌المللی خودرو در آلمان

شهر مونیخ در جنوب آلمان همزمان با برگزاری بزرگترین نمایشگاه بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری جهان صحنه تظاهرات هزاران نفر از طرفداران محیط زیست بود که در مواردی پلیس برای متفرق کردن تظاهر کنندگان از باتوم و اسپری فلفل استفاده کرد.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, المان, جهان, چین, خبر, کارگری, محیط زیست

چرا آبخیزداری از مهمترین راهکارهای عبور از خشکسالی است؟

با کاهش بارش‌ها و حاکمیت خشکسالی بر کشور، کارشناسان بارها مدیریت جامع حوضه آبخیز و عملیات آبخیزداری را از مهم‌ترین و بهترین روش‌های مدیریت پایدار منابع آب و راه حل عبور از خشکسالی همچنین  مدیریت مخاطرات طبیعی از جمله سیل و فرونشست زمین دانسته‌اند اما آبخیزداری چیست و چگونه می‌تواند به مدیریت منابع آب کمک کند؟

ادامه

ایران, حقوق بشر, محیط زیست, مقاله

اروپا به سمت آینده‌ای با خشکسالی‌های شدید پیش می‌رود

نتایج یک مطالعه جدید دانشگاه آلمان نشان می‌دهد که خشکسالی‌های تابستانی در اروپا تا پایان قرن حاضر، به طور فزاینده ای تشدید شده و تاثیرات آن، به ویژه در شبه جزیره ایبری مشهود خواهد بود.

ادامه

اروپا, جهان, خبر, فرانسه, محیط زیست

گزارش یک اعتراض؛ تحقیقی از اعتراضات ۹ ‌روزه مردم خوزستان

همزمان با پایان بازی فوتبال، تیم‌های استقلال و پرسپولیس در جام حذفی و پیروزی استقلال در ضربات پنالتی، فراخوانی در شبکه‌های اجتماعی خوزستان منتشر شد. در این فراخوان آمده بود با توجه به اهمیت این بازی، می‌توان به این بهانه به خیابان رفت و اعتراض کرد.

ادامه

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, اعتراضات اجتماعی, ایران, حقوق بشر, دهقانی, کارگری, گزارش, محیط زیست