انفجار در پتروشیمی خارک به‌کشته‌شدن یک کارگر ومصدومیت ۴ کارگر دیگر انجامید/ حال یکی از مصدومین بحرانی‌ست

حوالی ساعت ۱۷:۳۰ عصر روز پنجشنبه ۲۹ آبان، مخزن تانکر ماده شستشوی لیونل در پتروشیمی خارک استان بوشهر منفجر شد که این حادثه موجب مرگ جوشکار و مجروح شدن ۴ کارگر دیگر شد.

 

بخشدار ویژه خارک باتایید این خبر به ایلنا گفت: چهار کارگر مصدوم این حادثه به بیمارستان سوختگی گناوه منتقل شده‌اند که حالی یکی از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

 

در عین حال روابط عمومی پتروشیمی خارک از مهار این آتش‌سوزی بعد از چندین ساعت تلاش آتش‌نشانان خبر داد.

 

مجتبی یغمایی معاون اچ اس ای پتروشیمی خارک در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به جزئیات و علت حادثه، اظهار کرد: با توجه به اینکه از دیروز تاکنون در تعمیرات اساسی هستیم و در ابتدای تعمیرات اساسی برج های فرایندی تخلیه می شوند و به دلیل اینکه مقداری هیدروکربن در مسیر وجود داشته و به سمت آبراهه رفته و به یک منبع حرارتی رسیده شاهد آتش سوزی بودیم.

 

گفتنی است که واحد LPG پتروشیمی خارک از دیروز برای تعمیرات اساسی از مدار تولید خارج شده است. در مجتمع پتروشیمی خارک، سالانه یک میلیون و ۱۳۵ هزار تن متانول، پروپان، بوتان، پنتان و گوگرد تولید می‌شود.

دیوان ضد‌ عدالت اداری رژیم ولایی، و قانونی دانستن عقد قرارداد موقت در کارهای با ماهیت مستمر

امنیت شغلی، مهمترین مولفه اشتغال کارگران است. اگرچه بسیاری از تشکل‌ها و فعالان کارگری با هدف تامین امنیت شغلی، خواهان ابطال دادنامه ۱۷۹ دیوان عدالت هستند ولی تمامی تلاش‌ها بی‌ثمر مانده است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

از مبارزه برای تأمین خواست‌های فوری تا پیوند با جنبش همگانی ضد استبدادی

در گرماگرم همه‌گیری بیماری کوید-۱۹ و وخیم‌تر شدن وضعیت معیشت زحمتکشان، وزارت کار بار دیگر مزد منطقه‌ای و صنفی را همراه با مقررات‌زدایی در روابط کار و قوانین تأمین اجتماعی در دستورکار خود قرار داده ‌است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, مقاله, همبستگی

کارگران آبفار خوزستان مقابل ساختمان آب و فاضلاب تجمع کردند

شماری از کارگران آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان صبح روز یکشنبه ۲۷ آبان، در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و عدم پرداخت چند ماهه حقوق خود، مقابل ساختمان آب و فاضلاب تجمع کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری