۱۱ هزار کارگر یمنی در حملات ائتلاف سعودی کشته شدند

تجاوز ائتلاف سعودی به یمن با کشته شدن ۱۱ هزار کارگر یمنی همراه شده و ۸۰ درصد جمعیت این کشور را به زیر خط فقر کشانده است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، اتحادیه کارگری یمن در یک کنفرانس مطبوعاتی به مناسبت روز جهانی کارگر شرایط فاجعه‌باری را که کارگران یمنی در نتیجه تجاوزات سعودی – آمریکایی و محاصره مداوم علیه یمن طی هفت سال گذشته تاکنون متحمل شده‌اند، بیان داشت.

 

به گزارش پایگاه خبری المسیره، اتحادیه کارگران یمنی در این نشست خبری اعلام کرد: شمار کارگران یمنی که در نتیجه حملات ائتلاف سعودی علیه یمن به شهادت رسیده‌اند به ۱۰ هزار و ۹۰۰ شهید رسیده و شمار مجروحین هم به ۱۹ هزار ۴۹۸ نفر می‌رسد.

 

این اتحادیه افزود: صدها هزار کارگر در نتیجه حمله نظام‌مند ائتلاف سعودی به تاسییسات مختلف حیاتی و کارخانه و قطع حقوق و دستمزدشان کار خود را از دست داده‌اند.

 

اتحادیه کارگران یمنی تاکید کرد: حملات ائتلاف سعودی و محاصره علیه یمن نرخ بیکاری در این کشور را به ۶۵ درصد رسانده در حالی که خط فقر هم به ۸۰ درصد افزایش یافته است.

روز جهانی کارگر؛ کانون نویسندگان ایران خواهان آزادی کارگران زندانی شد

کانون نویسندگان ایران به مناسبت روز جهانی کارگر بیانیه‌ای منتشر کرده و خواهان به رسیمت شناختن حق اعتصاب برای کارگران و آزادی کارگران زندانی شده است.

ادامه »

ایران, بیانیه, حقوق بشر, کارگری, نویسندگان

از کمر خم شده کارگران زیر بار هزینه مسکن تا معضل کارگاه‌های زیرزمینی

رئیس شورای کار کمباین سازی اراک گفت: بنده اگر وزیر کار بودم به عنوان اولویت برای کارگران ابتدا وضعیت پرداخت حقوق و امنیت شغلی را پیگیری می‌کردم تا کارگران با اطمینان خاطر بیشتری به کار ادامه دهند.

ادامه »

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش, مصاحبه و گفتگو

وضعیت کارگران در روز جهانی کارگر و ضرورت همبستگی کارگران

در روز جهانی کارگر امسال، زندگی برای کارگران ایران سخت‌تر از همیشه شده است. اگر پیش از این می‌توانستند صورت خود را با سیلی سرخ کنند و هرطور که شده هزینه‌های یک زندگی بسیار ساده را تامین نمایند، امروز دیگر «ادامه حیات» بدون احقاق حقوقشان به هیچ نحوی از انحا میسر نیست!

ادامه »

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش