مکزیک: تحریم‌های آمریکا منجر به افزایش مهاجران شده/ انتقاد از کمک‌های واشنگتن به اوکراین

«آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» رئیس جمهور مکزیک کمک‌های ایالات متحده به اوکراین و تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ونزوئلا و کوبا و سایر کشورها را محکوم کرد و گفت:تحریم های اقتصادی آمریکا علیه کشورها، آمار مهاجران را افزایش داده است. به گزارش روز شنبه ایرنا از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رئیس‌جمهور مکزیک روز جمعه با انتقاد گسترده از ... مکزیک: تحریم‌های آمریکا منجر به افزایش مهاجران شده/ انتقاد از کمک‌های واشنگتن به اوکراین

ادامه

آمریکا, اکوادور, اوکراین, پناهجویی, کوبا, گواتمالا, مکزیک, نیکاراگوئه, ونزوئلا

زاخارووا: حمله به سفارت کوبا در واشنگتن را محکوم می‌کنیم

سخنگوی وزارت خارجه روسیه حمله به سفارت کوبا در واشنگتن را محکوم کرد. ه گزارش ایلنا به نقل از نووستی، ‌«ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو حمله مسلحانه به سفارت کوبا در واشنگتن را به شدت محکوم می‌کند و از طرف آمریکایی انتظار دارد که درباره همه ابعاد این حادثه ... زاخارووا: حمله به سفارت کوبا در واشنگتن را محکوم می‌کنیم

ادامه

آمریکا, آمریکای لاتین, تحلیل, حقوق بشر, کوبا

وزیر خارجه نیکاراگوئه: آمریکا به دنبال راه انداختن کودتا در کشورها است

«دنیس مونکادا» وزیر امور خارجه نیکاراگوئه با بیان اینکه «الگوی امپریالیستی و استعماری» منقضی شده است، آمریکا را به تلاش برای ایجاد بی‌ثباتی و کودتا در کشورها از طریق اعمال تحریم‌ها متهم کرد. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای شبکه تلویزیونی تله‌سور، وزیر امور خارجه نیکاراگوئه در جریان سخنرانی در هفتاد و ... وزیر خارجه نیکاراگوئه: آمریکا به دنبال راه انداختن کودتا در کشورها است

ادامه

آمریکا, آمریکای لاتین, اروپا, استعمار, امپریالیسم, تحریم, تحلیل, سازمان ملل, صلح, کوبا, نیکاراگوئه, ونزوئلا

اعلام نامزدی «مورالس»برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۵ بولیوی

«اوو مورالس» رئیس‌جمهوری سابق بولیوی از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۵ خبر داد. به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری افه، در بحبوحه بروز شکاف در حزب حاکم جنبش به سوی سوسیالیسم (MAS)، مورالس که بین سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۹ ریاست جمهوری بولیوی را عهده‌دار بود، خاطر نشان کرد که او «مجبور» ... اعلام نامزدی «مورالس»برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۵ بولیوی

ادامه

آرژانتین, آمریکا, آمریکای لاتین, بولیوی, تشنج‌ زایی, خبر, سوسیالیسم, شبه جزیره کره, فساد, کره جنوبی, کره شمالی, مکزیک

حمله به سفارت کوبا در آمریکا

وزیر امور خارجه کوبا اعلام کرد، سفارت این کشور در آمریکا شامگاه یکشنبه ساعاتی بعد از آنکه میگوئل دیاز کانل، رئیس جمهور کوبا خاک آمریکا را بعد از شرکت در چند رویداد در مقر سازمان ملل ترک کرد، مورد حمله قرار گرفت. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه میامی هرالد، برونو رودریگز، وزیر امور ... حمله به سفارت کوبا در آمریکا

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, آمریکای لاتین, تروریسم, جهان, خبر, سازمان ملل, سیاسی, کوبا

یک هیات آمریکایی به دیدار رئیس جمهوری جدید کوبا رفت

به گزارش رویترز، این هیات شامل «جف فلیک» سناتور جمهوریخواه، «اریک اشمیت» مدیر اجرایی سابق گوگل و «فیلیپ گلدربرگ» دیپلمات ارشد آمریکا در هاوانا بود. این بلندپایه ترین هیات آمریکایی است که پس از روی کار آمدن دیاز کانل با وی دیدار می کند.

 

فلیک پیش از بازگشت به آمریکا در کنفرانسی خبری اظهار داشت: دیدار خوبی با رئیس جمهور دیاز کانل داشتیم. اگر ارتباطات را حفظ کنیم و مسافرت ها و دیدارها میان کوبایی ها و آمریکایی ها بیشتر شود، نسبت به آینده امیدوار خواهیم شد.

 

پس از آنکه رائول کاسترو از قدرت کناره گیری کرد، دیاز کانل اواخر فروردین به عنوان جانشین وی معرفی شد.

 

سفر فلیک و اشمیت به هاوانا ۲۴ ساعت به طول انجامید و آنها در دیدار با مقام های وزارت خارجه و وزارت ارتباطات کوبا درباره بهبود وضعیت اینترنت در این کشور جزیره ای گفت وگو کردند.

 

فلیک از مخالفان تحریم اقتصادی کوبا و از منتقدان اصلی سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در قبال هاواناست.

 

ترامپ پس از آنکه در ژانویه ۲۰۱۷ بر سر کار آمد، از سیاست دولت پیشین آمریکا برای بهبود روابط با کوبا دوری کرده است. وی سرمایه گذاری در کوبا و سفر آمریکایی ها به آن کشور را دشوارتر کرد.

 

دولت باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا به تنش زدایی با کوبا و برقراری روابط سیاسی با آن کشور روی آورد. گوگل از این فرصت استفاده کرد و در سال ۲۰۱۶ قراردادی با کوبایی ها بست تا امکان دسترسی مردم این کشور به اینترنت را بهبود بخشد.

 

اشمیت اظهار داشت: ما توافقی با کوبا داریم که دسترسی آنها به اطلاعات را آسان تر می کند. ما مایلیم که کارهای بیشتری انجام دهیم.

ایرنا

کوبا برای اصلاح قانون اساسی آماده می‌شود

این اصلاحات که بسیاری مدت‌هاست انتظارش را می‌کشند، قرار است پشتوانه قانونی گشایش اجتماعی و اقتصادی برای این کشور کمونیستی (سوسیالیستی) فراهم کند و در عین حال «ماهیت بی‌چون‌چرای سوسیالیستی» آن را نیز حفظ کند.

ادامه

امریکای لاتین, جهان, خبر, کوبا

ونزوئلا کاردار و یک دیپلمات آمریکا را به عنوان مامور سیا در کاراکاس اخراج کرد

خبرگزاری رویترز سه شنبه شب گزارش داد، «نیکولاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا، کاردار و یک دیپلمات آمریکا در کاراکاس را به اتهام توطئه چینی علیه کشورش اخراج کرد.

ادامه

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, ونزوئلا