حفظ منافع ملّی ایران در زمینهٔ تحوّل‌های منطقه‌یی

در حالی که دولت جدید آمریکا- دولت جو بایدن- سرگرم تنظیم و اجرای گام‌به‌گام سیاست‌های منطقه‌یی‌اش در خاورمیانه است، دولت چین به اتّکای توسعهٔ سریع و قدرت عظیم اقتصادی‌اش، به‌تدریج در برابر مداخله‌گری‌ها و سلطه‌جویی‌های بی‌پردهٔ دولت‌های غربی در آمریکا و اروپا آشکارا موضع‌گیری می‌کند و از سوی دیگر، تلاش دارد نقش فعّال‌تری در سیاست ... حفظ منافع ملّی ایران در زمینهٔ تحوّل‌های منطقه‌یی

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اسراییل, افغانستان, اقتصادی, امریکا, ایران, پاکستان, ترکیه, جهان, چین, خاورمیانه, شرق آسیا, فلسطین, قطر

در ادامه کودتای میانمار ؛ نظامیان ۶۰ معترض را کشتند

براساس گزارش رسانه های آسیا ، ارتش میانمار روز جمعه ۶۰ نفر از معترضان به کودتا در شهر پاگوداس را با استفاده از نارنجک و سلاح جنگی به قتل رساند و ۱۹تن دیگر را در شهر یانگون به اتهام شرکت در اعتراضات به اعدام محکوم کرد.

ادامه

انگلستان, جنوب شرق آسیا, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, سازمان ملل, میانمار

در خونین‌ترین روز اعتراض‌ها در میانمار ۱۱۴ نفر کشته شدند

اعتراض‌ها مردم میانمار علیه کودتای نظامی در این کشور روز شنبه نیز ادامه یافت و بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی تا کنون ۱۱۴ نفر کشته شده‌اند.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, جنوب شرق اروپا, جهان, حقوق بشر, خبر, میانمار

یونیسف: روزانه حدود ۵ هزار نفر در یمن به وبا مبتلا می‌شوند

به گزارش «اسکای‌نیوز»، «خیرت کپلاره» مدیر بخش خاورمیانه سازمان یونیسف، روز شنبه، درمورد گسترش فزاینده بیماری وبا در یمن هشدار داد و اعلام کرد که روزانه به طور تخمینی بین ۳ تا ۵ هزار نفر در این کشور به این بیماری مبتلا می‌شوند.

 

کپلاره با اعلام این‌که در ماه گذشته ۷۰ هزار مورد از ابتلا به وبا در یمن گزارش شده، تصریح کرد که این بیماری ۱۹ استان از ۲۲ استان یمن را تحت تأثیر قرار داده است.

 

این مقام یونیسف تأکید کرد که اگر کمک‌های لازم صورت نگیرد، شمار مبتلایان به وبا در یمن می‌تواند در دو هفته دو برابر شود و در نزدیک به یک ماه به ۳۰۰ هزار مورد برسد.

 

او همچنین هشدار داد این بیماری ممکن است فراتر از مرزهای این کشور شیوع یابد، باید محل نگرانی همه کشورهای در جوار یمن باشد.

 

این هشدار در حالی است که دو هفته پیش سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده بود که در نزدیک به یک ماه نزدیک به ۳۰ هزار تن به وبا مبتلا شده‌اند که ۳۱۵ تن بر اثر این بیماری جان داده‌اند.

 

در آن زمان ارزیابی سازمان جهانی بهداشت با تکیه بر سرعت شیوع این بیماری حاکی از آن بود که شمار مبتلایان به وبا، ظرف شش ماه به ۳۰۰ هزار تن خواهد رسید.

 

بر اساس تخمین سازمان ملل متحد، حدود هفت میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از مردم یمن در مناطقی زندگی می‌کنند که خطر شیوع وبا در آن‌ها زیاد است.

 

بیماری وبا که یک نوع عفونت واگیردار است بر اثر آلودگی غذا یا آب به باکتری ویبریو کلرا ایجاد می‌شود.

 

جنگ ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن طی ۳ سال گذشته به کشته شدن بیش از ۱۰ هزار تن و آواره شدن نزدیک به ۳ میلیون نفر از جمعیت این کشور شده، ویرانی بخش‌های اقتصادی و درمانی یمن را در پی داشته، و آن طور که مدیر بخش خاورمیانه یونیسف می‌گوید، مبتلایان به وبا در یمن توانایی مالی سفر به مناطقی را که درمانگاه‌های رایگان فعالیت می‌کنند، ندارند.
تسنیم

امریکا: حمایت مالی قطر از القاعده، داعش، گروه اخوان‌المسلمین و طالبان

یک مسئول سیاسی بلندپایه آمریکا از احتمال انتقال پایگاه نظامی این کشور از قطر به کشور دیگر خبر داد.   به نقل از سایت خبری النشره، اد رویس، رییس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا عنوان داشت: ممکن است آمریکا بخواهد پایگاه نظامی خود در قطر را به یک کشور دیگر منتقل کند و این ... امریکا: حمایت مالی قطر از القاعده، داعش، گروه اخوان‌المسلمین و طالبان

ادامه

امریکا, تروریسم, جهان, خبر, قطر

مصر ۲۱ پایگاه اینترنتی از جمله پایگاه های قطری را مسدود کرد

به گزارش روسیا الیوم، یک منبع امنیتی بلندپایه مصری از مسدود شدن ۲۱ پایگاه اینترنتی از جمله پایگاه های قطری در این کشور به دلیل محتوای حمایت از تروریسم و افراط گرایی و نشر اکاذیب خبر داد.   این منبع افزود که مهمترین پایگاه های مذکور که مسدود شده اند پایگاه شبکه الجزیره و همچنین ... مصر ۲۱ پایگاه اینترنتی از جمله پایگاه های قطری را مسدود کرد

ادامه

جهان, خبر, قطر, مصر

هنگامیکه پول عربستان ترامپ را به‌تعظیم در مقابل پادشاه سعودی وامی‌دارد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ویدئوی منتشر شده در سایت یوتوب، برخی از کاربران شبکه های اجتماعی حرکت دونالد ترامپ پس از دریافت مدال افتخار طلا از سوی سران آل سعود را به عنوان تعظیم محسوب نموده اند و در عین حال به مقایسه حرکت ترامپ با دیگر روسای جمهوری آمریکا پرداخته اند.   ... هنگامیکه پول عربستان ترامپ را به‌تعظیم در مقابل پادشاه سعودی وامی‌دارد

ادامه

اقتصادی, امریکا, ایران, جهان, خبر, عربستان سعودی

شین هوا : سفر ترامپ به خاورمیانه تنش‌ها را شعله‌ور می‌کند

خبرگزاری رسمی چین در گزارشی، با انتقاد از سیاست‌های در پیش گرفته شده دولت آمریکا، سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور به خاورمیانه و فلسطین اشغالی را باعث تشدید تنش ها و شعله ورتر شدن اختلافات دانست.   شین هوا روز شنبه نوشت که شاید دولتمردان عربستانی و اسراییل از وی استقبال کنند اما در ... شین هوا : سفر ترامپ به خاورمیانه تنش‌ها را شعله‌ور می‌کند

ادامه

امریکا, جهان, خبر, سوریه, عربستان سعودی