مسکو: دبیرکل سازمان ملل از اختیاراتش فراتر رفته است

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: اظهارات آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل مبنی بر اینکه نتایج همه پرسی مناطق جدید وجه قانونی نخواهد داشت، بیش از حد اختیارات است.   

ادامه

تحلیل, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, دونتسک, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا, غرب, لوگانسک

ولادیمیر پوتین، سند الحاق ۴ منطقه از اوکراین به روسیه را امضا کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مراسمی، اسناد الحاق لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپروژیا به فدراسیون روسیه را امضا کرد.

ادامه

اتحاد شوروی, استعمار, امریکا, اوکراین, تروریسم, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب

ناتو؛ “گسترش حضور نیروهای ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه از چند سال قبل آغاز شد”

رئیس کمیته نظامی ناتو رسماً اذعان کرد که برنامه‌ریزی برای گسترش حضور نیروهای اتحادیه آتلانتیک شمالی در نزدیکی مرزهای فدراسیون روسیه “از چندین سال پیش آغاز شده است”.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، رئیس کمیته نظامی ناتو رسماً اذعان کرد که برنامه ریزی برای گسترش حضور نیروهای اتحادیه آتلانتیک شمالی در نزدیکی مرزهای فدراسیون روسیه “از چندین سال پیش آغاز شده است”.

 

دریاسالار هلندی “راب بائر”، رئیس کمیته نظامی اتحاد، در یک کنفرانس مطبوعاتی روز شنبه در تالین پس از نشست روسای ستاد ناتو که به صورت آنلاین توسط سرویس مطبوعاتی این ائتلاف پخش شد، این موضوع را بیان کرد.

 

وی در ادامه افزود: ما درباره گسترده‌ترین بازسازی ساختارهای نظامی خود از سال ۱۹۴۹ (زمان تأسیس ناتو) بحث کردیم. برنامه‌ریزی برای این کار چندین سال پیش آغاز شد، اکنون ما در حال اجرای این طرح‌ها هستیم. ما در مورد استقرار گروه‌های نبرد در سطح تیپ در کشورهای هم مرز با روسیه صحبت می‌کنیم که در صورت لزوم برای تبدیل شدن به تشکیلات بزرگتر آماده خواهند شد.

نزاع چین با اعضای پیمان آکوس بر سر فروش زیردریایی اتمی به استرالیا

چین و اعضای ائتلاف “آکوس” متشکل از آمریکا، انگلیس و استرالیا در مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر سر برنامه این ائتلاف برای فروش زیردریایی‌های هسته‌ای به استرالیا نزاع لفظی پیدا کردند.

ادامه

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی, اروپا, استرالیا, اقیانوسیه, امریکا, انگلستان, ایران, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, فرانسه

نیشخند پوتین به ضدحملات اخیر اوکراین: ممکن است جنگ جدی‌تر شود!

ولادیمیر پوتین در واکنش به ضدحملات اخیر اوکراین به لبخندی بسنده کرد، اما هشدار داد که اگر سربازان روسیه تحت فشار مضاعفی قرار بگیرند، مسکو واکنش سفت‌وسخت‌تری خواهد داشت.

ادامه

ازبکستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, دونتسک, روسیه, شانگ‌های, شرق اروپا, لوگانسک

آلمان تاسیسات شرکت روسی روسنفت را مصادره کرد

دولت برلین روز جمعه اعلام کرد که تاسیسات پالایشی متعلق به نمایندگی‌های شرکت بزرگ روسنفت روسیه را برای تضمین دستیابی آلمان به انرژی، مصادره می‌کند.

ادامه

اروپا, اقتصادی, المان, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, غرب اروپا

پوتین و شی جین‌پینگ ساخت خط لوله دوم انتقال گاز روسیه به چین را بررسی کردند

ساخت خط لوله زیرساختی بسیار مهم “نیروی سیبری – ۲” برای انتقال گاز طبیعی روسیه به چین از خاک مغولستان، در دیدار ولادیمیر پوتین و شی جین پینگ رئیسان جمهوری روسیه و چین بررسی شده است.

ادامه

اروپا, اقتصادی, اوکراین, تحریم, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, روسیه, شانگ‌های, شرق آسیا, شرق اروپا, گزارش, مغولستان