سفره کارگران و زحمتکشان خالی تر از همیشه

همه مردم کشور باید از یک زندگی انسانی و مرفه برخوردار باشند و محاسبه حداقل دستمزدها باید بالاتر از خط فقر باشد تا بتواند تامین کننده هزینه های لازم زندگی آنها باشد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, بانک جهانی, حقوق بشر, سازمان ملل, عدالت اجتماعی, فقر, کارگری, مقاله

فراخوانی اتحادیه‌های کارکنان فرانسه برای اعتصاب سراسری

اتحادیه‌های فرانسه در اعتراض به اصلاحات حقوق بازنشستگی و بحران هزینه‌های زندگی روز پنجشنبه اصناف و اقشار مختلف را به اعتصاب سراسری فراخواندند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, جهان, حقوق بشر, خبر, راننده, غرب اروپا, فرانسه, کارگری, معلمان

کارگران پروژه‌ای نفت؛ تا کی گرسنگی و بی‌تامینی؟ دیگر بس است!

ما کارگران پروژه ای نفت همصدا با همه مردم در ایران بار دیگر خشم و نفرت خود را نسبت به قتل مهسا امینی این دختر جوان به دست گشت ارشاد اعلام کرده و از مبارزات مردمی علیه خشونت سازمان‌یافته و هر روزه علیه زنان و علیه فقر و بی‌‌تامینی و جهنم حاکم بر جامعه حمایت

ادامه

ایران, پیام, حقوق بشر, خبر, زنان, عدالت اجتماعی, کارگری

۶ کارگر در چهار حادثه کاری جان خود را از دست دادند

سه کارگر بر اثر سقوط جرثقیل، یک کارگر براثر برق گرفتگی، یک کارگر بر اثر سقوط از ارتفاع و یک گارگر بر اثر ریزش ساختمان در دو سه روز گذشته جان خود را از دست دادند.

ادامه

ایران, حقوق بشر, حوادث, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

گرمازدگی بیش از ۳۵ نفر از کارگران فاز دوم پالایشگاه آبادان + فیلم

بر اساس انتشار فیلمی در فضای مجازی، تعدادی از کارگران شاغل در مجموعه فاز دوم پالایشگاه آبادان دچار گرمازدگی شده و به مرکز درمانی منتقل شدند.

 

به گزارش خبرنگار برنا، امروز شنبه ۱۵ مرداد ماه فیلمی منتشر شد که در آن عنوان می شود بیش از ۳۵ نفر از کارگران فاز دوم پالایشگاه آبادان به علت گرما و رطوبت شدید هوا دچار گرمازدگی شدند.

 

این در حالی است که مسوولان روابط عمومی پالایشگاه آبادان و فاز دو این تصاویر را به مجموعه های یکدیگر ارتباط دادند.

 

بر این اساس با بررسی و پیگیریهای خبرنگار برنا مشخص شد که این افراد، کارگران شاغل در بخش فاز دوم پالایشگاه هستند که امروز بر اثر رطوبت بالای ۹۰ درصد و افزایش دمای هوا(۵۳ درجه سلیسیوس) دچار گرمازدگی شده و به درمانگاه پالایشگاه منتقل شدند و تحت درمان قرار گرفتند.

 

به گفته برخی از کارکنان و کارگران فاز دوم، تعداد این افراد بیش از ۳۵ نفر است.

 

لازم به ذکر است که شهرستان آبادان طی چند روز گذشته با ثبت دمای بالای ۵۰ درجه گرم ترین شهر ایران بود، همچنین بیشینه دمای هوای آبادان طی شبانه روز گذشته به ۵۳ درجه سلیسیوس رسید که رکورد ۷۰ ساله دمای این شهر برای سومین مرتبه تکرار شد.

 

از قرار معلوم پیمانکار در این شرایط حاظر به تعطیلی کردن کار نشده است.

بازهم هجوم نهادهای پرقدرتِ لیبرالی زیر سایه رژیم کارگرستیز ولایی

در ایران از همان ابتدای تصویبِ قانون کار، مخالفانِ این قانون چنان قدرتمند عمل کردند که نه تنها تصویبِ آن را سال‌ها به تعویق انداختند بلکه کمی بعدتر با اصلاحیه‌ها، آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها و دادنامه‌ها بسیاری از موادِ حمایتیِ آن را بی‌اثر کردند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش