حفظ منافع ملّی ایران در زمینهٔ تحوّل‌های منطقه‌یی

در حالی که دولت جدید آمریکا- دولت جو بایدن- سرگرم تنظیم و اجرای گام‌به‌گام سیاست‌های منطقه‌یی‌اش در خاورمیانه است، دولت چین به اتّکای توسعهٔ سریع و قدرت عظیم اقتصادی‌اش، به‌تدریج در برابر مداخله‌گری‌ها و سلطه‌جویی‌های بی‌پردهٔ دولت‌های غربی در آمریکا و اروپا آشکارا موضع‌گیری می‌کند و از سوی دیگر، تلاش دارد نقش فعّال‌تری در سیاست ... حفظ منافع ملّی ایران در زمینهٔ تحوّل‌های منطقه‌یی

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اسراییل, افغانستان, اقتصادی, امریکا, ایران, پاکستان, ترکیه, جهان, چین, خاورمیانه, شرق آسیا, فلسطین, قطر

در ادامه کودتای میانمار ؛ نظامیان ۶۰ معترض را کشتند

براساس گزارش رسانه های آسیا ، ارتش میانمار روز جمعه ۶۰ نفر از معترضان به کودتا در شهر پاگوداس را با استفاده از نارنجک و سلاح جنگی به قتل رساند و ۱۹تن دیگر را در شهر یانگون به اتهام شرکت در اعتراضات به اعدام محکوم کرد.

ادامه

انگلستان, جنوب شرق آسیا, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, سازمان ملل, میانمار

در خونین‌ترین روز اعتراض‌ها در میانمار ۱۱۴ نفر کشته شدند

اعتراض‌ها مردم میانمار علیه کودتای نظامی در این کشور روز شنبه نیز ادامه یافت و بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی تا کنون ۱۱۴ نفر کشته شده‌اند.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, جنوب شرق اروپا, جهان, حقوق بشر, خبر, میانمار

گاردین: دستان انگلیس به خون ملت یمن آغشته است

به گزارش روزنامه گاردین در مقاله‌ای به قلم اونی جونز با عنوان “دستان انلگیس به خاطر یمن به خون آغشته است”، به بررسی اعتراض ها به فروش سلاح‌های انگلیسی به عربستان پرداخت که از آن در جنگ این کشور علیه یمن استفاده می شود.

 

جونز نوشت: به طور طبیعی کودکان در جای جای دنیا، وقتی کاغذ و مداد رنگی به دست می گیرند، بمب و اجساد نقاشی نمی کنند؛ اما اخیرا با کودکان یمنی در یکی از اردوگاههای آوارگان در شاخ آفریقا ملاقات کردم و از نقاشی های آنها شوکه شدم.

 

وی افزود: یکی از این نقاشی ها، هواپیمایی جنگی را نشان می داد که روی مردم بمب می ریخت و در کنار آن تعدادی کشته و زخمی همراه با جوی خون مشاهده می شود و یک کودک نیز در کنار یکی از اجساد نشسته بود و گریه می کرد.

 

این نویسنده تاکید کرد: جنگ بیش از دوساله در یمن تاکنون ۱۰ هزار قربانی غیرنظامی گرفته و این کشور را در بحران انسانی خطرناکی فرو برده است.

 

وی افزود: ائتلاف تحت سرکردگی عربستان مسئول قتل اکثریت قربانیان غیرنظامی است و برخی از آنها با سلاح های انگلیسی از جمله بمب های خوشه‌ای به قتل رسیده‌اند.

 

جونر تصریح کرد: دولت انگلیس همه دلایل و شواهد استفاده از سلاح های انگلیسی از سوی عربستان در جنایت علیه غیرنظامیان در یمن را نادیده گرفته است که این وضعیت باعث می شود تا دستان انگلیس به خون آغشته باشد.

 

وی در پایان تاکید کرد: نظرسنجی در انگلیس نشان می دهد که دو سوم انگلیسی ها با فروش سلاح به عربستان مخالفت هستند.
تسنیم

عربستان سعودی سرمایه گذاری در آمریکا را متوقف می‌کند

عربستان سعودی با توجه به تغییرات در وضعیت سیاسی آمریکا، سیاست سرمایه‌گذاری خود در این کشور را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.   به گزارش “اسپوتنیک” به نقل از وال‌استریت ژورنال، عربستان سعودی با توجه به تغییرات در وضعیت سیاسی آمریکا، سیاست سرمایه‌گذاری خود در این کشور را مورد ارزیابی قرار خواهد داد. بازنگری عربستان ... عربستان سعودی سرمایه گذاری در آمریکا را متوقف می‌کند

ادامه

امریکا, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی