همبستگی سندیکاهای معلمان جهان با مبارزات حق‌طلبانه معلمان و فرهنگیان ایران

با شروع مرحلهٔ دیگری از کارزار حق‌طلبانه معلمان ایران در آذر ماه جاری که شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران سازمان‌دهی و رهبری آن را به عهده دارد، موج قدرتمندی از همبستگی جهانی با این کارزار فرهنگیان ایران به راه افتاد.

ادامه

انگلستان, ایران, بیانیه, جهان, حقوق بشر, فرهنگ, کانادا, معلمان, همبستگی

کوبا واکسن کرونا به سوریه اهدا کرد

کوبا محموله‌ای حاوی ۱۲۰ هزار دُز واکسن «آبدالا» و تعداد نامشخصی از انواع دیگر واکسن ‌های بومی خود از جمله «سوبرانا ۰۲» و «سوبرانا پلاس» برای کمک به سوریه به منظور مقابله و مهار همه‌گیری کووید-۱۹ به این کشور ارسال کرد.

 

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری افه اسپانیا، «آنا ترِسیتا گونزالس» معاون اول وزیر تجارت و سرمایه‌گذاری خارجی کوبا اعلام کرد: ما مطمئن هستیم که این واکسن‌ها به کاهش آثار بیماری همه‌گیر در کشور سوریه کمک می‌کند.

 

وی افزود، در شرایطی که شیوع بیماری کرونا در دو سال اخیر، ترویج چندجانبه گرایی، همکاری بین‌المللی و همبستگی را نشان داده است، اهدای این واکسن‌ها بیانگر روابط همکاری عالی کوبا و سوریه است.

 

«ادریس مایا» سفیر سوریه در کوبا نیز ضمن ابراز قدردانی از این همبستگی مقامات و مردم کوبا به رغم تشدید مشکلات ناشی از شش دهه تحریم‌های آمریکا علیه این کشور آمریکای لاتین خاطر نشان کرد: ملت کارائیب یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان از نظر عزت و سخاوت است که همواره در شرایط سخت نشان داده است که به مردم دیگر کمک می‌کند».

 

این دیپلمات سوری تاکید کرد: در عوض، کشورهای دیگر که از دموکراسی و حقوق بشر دم می‌زنند، با اقدامات تحریمی علیه کوبا، سوریه و سایر ملت‌ها، حتی در بحبوحه شرایط سخت ناشی از همه‌گیری کووید-۱۹، خلاف این گفتمان را انجام می‌دهند.

 

به گزارش خبرگزاری پرنسا لاتینا، واکسن آبدالا به دنبال کسب تاییدیه‌های کیفیت، ایمنی و کارایی، در ژوئیه ۲۰۲۱ (تیر ماه) گواهی استفاده اضطراری در کوبا را دریافت کرد.

 

داده‌های به دست‌آمده در کارآزمایی‌های بالینی واکسن آبدالا، اثربخشی ۹۲.۲۸ درصدی این واکسن در پیشگیری از ابتلا به کرونا را نشان داده است. آبدالا که نام آن از شعر حماسی معروفی از خوزه مارتی، قهرمان استقلال کوبا گرفته شده است، دارای برنامه تزریق عضلانی سه دُز در ۲۸ روز است.

 

مجوز استفاده از این واکسن تا کنون در ایران، ونزوئلا، نیکاراگوئه و مکزیک صادر شده است.

 

به گفته شرکت دولتی فینلای، تولید کننده واکسن‌های سوبرانا ۰۲ و سوبرانا پلاس، ترکیب این واکسن‌ها (به صورت دو دُز سوبرانا ۰۲ و دُز تقویت کننده سوبرانا پلاس) دارای اثربخشی ۹۱.۲ درصدی است.

 

سوریه در شرایطی با شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند که تحریم‌های شدید اعمال شده توسط آمریکا و اتحادیه اروپا، واردات تجهیزات پزشکی به این کشور را با مشکلات مواجه کرده است.

برگزاری همایش نوبتی حزب‌های کمونیست و کارگری جهان

همان‌گونه که در گزارش نشست کارگروه سازمان‌دهی و رسیدگی به پیشرفت امور «همایش بین‌المللی حزب‌های کمونیست و کارگری» در آبان ماه اشاره شده بود، این همایش در روزهای ۱۹ تا ۲۱ آذر ۱۴۰۰ (۱۰ تا ۱۲ دسامبر ۲۰۲۱) به‌دلیل محدودیت‌های همه‌گیری کرونا به صورت آنلاین، با شرکت هیئت‌های نمایندگی ۷۳ حزب برگزار شد.

ادامه

اتحاد شوروی, اروپا, استرالیا, اسراییل, اسلام سیاسی, امپریالیسم, امریکا, انگلستان, ایران, ترکیه, جنگ سرد, جهان, چین, خاورمیانه, ژاپن, سوسیالیسم, شرق اروپا, فلسطین, کارگری, کمونیسم, کوبا, گزارش, نئولیبرالیسم, همبستگی, هندوستان, یونان

شی‌جین پینگ؛ جهان وارد دوره «تلاطم و تغییرات بزرگ» شده است

« ولادیمیر پوتین » رئیس جمهوری روسیه در گفت و گو با «شی جین‌پینگ» همتای چینی خود از روابط روسیه و چین به عنوان یک الگو برای مناسبات کشورها در قرن بیست و یکم یاد و از افزایش ۳۱ درصدی گردش مالی و تجاری بین دو کشور استقبال کرد.

ادامه

جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, همبستگی

بیانیهٔ‌ی مطبوعاتی همایش مجازی کارگروه تدارک نشست‌های بین‌المللی حزب‌های کمونیست و کارگری و بیانیهٔ همبستگی نشست با کوبا

همایش مجازی کارگروه تدارک نشست‌های بین‌المللی حزب‌های کمونیست و کارگری

ادامه

اتحاد شوروی, استعمار, امپریالیسم, بیانیه, جهان, سرمایه‌داری, سوسیالیسم, فاشیسم, کارگری, کمونیسم, همبستگی