واشنگتن‌پست: در همه‌گیری بعدی اجازه دهید کوبا جهان را واکسینه کند

کوبا به‌عنوان بخشی از استراتژی ملی واکسیناسیون خود پنج مورد واکسن تولید کرده است که سه مورد از آن‌ها در این کشور و در کشورهای مختلف سراسر جهان ثبت شده است. به گزارش تسنیم: «چگونه جهان می‌تواند از فاجعه‌بار بودن بیماری همه‌گیر بعدی که تا کنون ۱۵ میلیون نفر جان خود را بر اثر ابتلا ... واشنگتن‌پست: در همه‌گیری بعدی اجازه دهید کوبا جهان را واکسینه کند

ادامه

آمریکا, آمریکای لاتین, بیولوژیکی, تحریم, جهان, حقوق بشر, درمان, سازمان ملل, کوبا, مقاله

رابرت اف کندی جونیور؛ همه نوع سلاح بیولوژیکی در آزمایشگاه‌های آمریکا در اوکراین تولید می‌شود

رابرت اف کندی جونیور، نامزد ریاست جمهوری ۲۰۲۴ از حزب دموکرات آمریکا به وجود آزمایشگاه‌های بیولوژیکی آمریکا در اوکراین اعتراف کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، رابرت اف کندی جونیور، نامزد ریاست جمهوری از حزب دموکرات آمریکا و برادرزاده جان اف. کندی، رئیس جمهور ترور شده اسبق آمریکا، در گفتگو با ایلان ... رابرت اف کندی جونیور؛ همه نوع سلاح بیولوژیکی در آزمایشگاه‌های آمریکا در اوکراین تولید می‌شود

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اوکراین, بیولوژیکی, جهان, روسیه

کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

وزارت دفاع روسیه ضمن اشاره به فعال بودن آزمایش‌های بیولوژیک نظامی آمریکا در اوکراین، گفت که واشنگتن اهداف بلندمدتی برای استفاده از اینگونه تسلیحات علیه رقبای راهبردی خود تعیین کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، بعد از هشدارهای مکرر روسیه درباره وجود آزمایشگاه‌های تحقیقاتی نظامی آمریکا در اوکراین برای تولید تسلیحات بیولوژیک، مسکو امروز (جمعه) از کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده وجود اینگونه آزمایشگاه‌ها در اوکراین است، خبر داد.

«ایگور کریلوف» رئیس بخش دفاع شیمیایی، رادیواکتیو و بیولوژیکی وزارت دفاع روسیه گفت که اطلاعات به‌دست آمده توسط نیروهای روسی در میدان جنگ با اوکراین، بار دیگر ثابت می‌کند که آمریکا در حال تولید سلاح‌های بیولوژیک در خاک این کشور است.

پیش از این دولت روسیه گفته بود که آمریکا به صورت محرمانه برنامه آزمایشگاه‌های زیستی در اوکراین را مجدداً از سرگرفته است و هم‌اکنون بر روی ساخت تأسیسات مخفی جدید و آموزش پرسنل متمرکز شده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، کریلوف طی نشست خبری در مسکو توضیح داد: «وزارت دفاع آمریکا به طور فعال در حال تحقیق روی این آلودگی‌های مهم اقتصادی در خارج از قلمرو خود در آزمایشگاه‌های بیولوژیکی واقع در امتداد مرزهای مخالفان ژئوپلیتیکی خود است. این یک بار دیگر تأیید می‌کند که ایالات متحده در حال تولید اجزای سلاح‌های بیولوژیکی خارج از قلمرو خود، از جمله در خاک اوکراین است».

وی با بیان اینکه نیروهای روسی اسنادی را از یک آزمایشگاه در منطقه حفاظت‌شده زیست‌محیطی «آسکانیا-نووا» در استان خِرسون کشف و ضبط کردند، گفت که این اسناد تأیید می‌کند «مؤسسه دامپزشکی تجربی و بالینی خارکیف» روی پروژه‌های بیولوژیکی نظامی پنتاگون موسوم به «Pi-444» و «Yu-Pi-8»، و همچنین آماده سازی برای اجرای پروژه «Flu-Fly-Way» فعالیت کرده است.

این مقام ارشد وزارت دفاع روسیه اظهار داشت: «هدف از این پروژه‌ها ارزیابی شرایطی است که در آن انتقال پاتوژن‌های عفونت‌های مهم اقتصادی، غیرقابل کنترل شده و آسیب‌های اقتصادی و خطرات امنیت غذایی ایجاد کند. افزایش بروز آنفولانزای پرندگان در روسیه نگرانی‌ها را درخصوص مرگ دسته‌جمعی پرندگان به دلیل آزمایشات بیولوژیکی در اوکراین در سال ۲۰۲۱ افزایش می‌دهد».

با این حال وزارت خارجه آمریکا در واکنش به این گزارش‌ها مدعی شده بود آزمایشگاه‌های بیولوژیک این کشور در اوکراین مصارف صلح‌آمیز دارند و هدف آنها ساخت سلاح نیست.

طبق این گزارش، کریلوف با بیان اینکه تلفات همزمان پرندگان در غرب روسیه به دلیل آزمایشات مداوم و بی‌توجهی به الزامات ایمنی در اوکراین است، گفت: «ما درباره افزایش بروز آنفولانزای پرندگان در روسیه و کشورهای اروپایی نگران هستیم. به گفته سازمان جهانی سلامت پرندگان، این بیماری دیگر در تمام طول سال ظاهر می‌شود از سال ۲۰۲۱ خسارات ناشی از آن از ۳ میلیارد یورو فراتر رفته است».

وی ضمن اشاره به جمع‌آوری شدن سویه‌هایی از ویروس آنفلوانزای پرندگان توسط محققان آزمایشگاه واقع در منطقه حفاظت‌شده آسکانیا-نووا در خِرسون پیش از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، تصریح کرد که این سویه‌ها بر سد میان‌گونه‌ای غلبه کرده و سرایت‌پذیری بسیار بالاتری دارند.

به نوشته اسپوتنیک، این مقام نظامی روس همچنین تاکید کرد که بر اساس واقعیت‌ها و حقایق بدست آمده، آمریکا از اوکراین به عنوان پایگاهی برای استقرار نیروهای ناتو استفاده کرده و مؤسسه تحقیقات نظامی «والتر رید» بر پروژه‌های بیولوژیکی نظامی موسوم به «U-Pi-1» و «U-Pi-2» نظارت داشت که طی آن مجموعه‌ای فعال از زیست‌ماده از مردم اوکراین جمع‌آوری شد.

پیش از این نیز «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه با غیرقابل قبول خواندن آزمایش‌های بیولوژیک نظامی آمریکا در همسایگی این کشور، گفته بود که مدارک آزمایش‌های بیولوژیک آمریکا در اوکراین را ارائه می‌کنند.

روسیه و تاجیکستان رزمایش مشترک نظامی در نزدیکی مرز افغانستان را آغاز کردند

روسیه و تاجیکستان رزمایش مشترک نظامی پنج روزه را در میدان آموزشی «خرب میدون» در نزدیکی مرز افغانستان آغاز کردند. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از خبرگزاری صدای افغان(آوا)، روسیه و تاجیکستان رزمایش نظامی مشترک پنج روزه‌ای را در نزدیکی مرز افغانستان آغاز کردند. نیروهای روس و تاجیک، این رزمایش را در میدان آموزشی «خرب ... روسیه و تاجیکستان رزمایش مشترک نظامی در نزدیکی مرز افغانستان را آغاز کردند

ادامه

آسیای میانه, ارمنستان, افغانستان, بلاروس, بیولوژیکی, تاجیکستان, تروریسم, جهان, خبر, روسیه, سازمان پیمان امنیت جمعی, قرقیزستان, قزاقستان

«کوساچف» از تلاش آمریکا برای حمله نظامی احتمالی به روسیه خبر داد

رئیس کمیته امور بین‌الملل در دومای روسیه امروز با تأکید بر ابعاد نظامی برنامه بیولوژیکی آمریکا از تلاش واشنگتن برای حمله نظامی احتمالی به مسکو خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «کنستانتین کوساچف» رئیس کمیته امور بین‌الملل در دومای روسیه امروز چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد: ایالات متحده قوانین منع ... «کوساچف» از تلاش آمریکا برای حمله نظامی احتمالی به روسیه خبر داد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, بیولوژیکی, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

دسیسه آمریکا برای انجام عملیات «پرچم دروغین» در اوکراین

فرمانده دفاع هسته‌ای، بیولوژیکی و شیمیایی روسیه می‌گوید که آمریکا قصد دارد تا با استفاده از گازهای سمی، در اوکراین حمله‌ای را تدارک دیده و روسیه را مقصر جلوه دهد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ایگور کریلوف، فرمانده دفاع هسته‌ای، بیولوژیکی و شیمیایی روسیه با اشاره به جلسه یک سازمان غیردولتی آمریکایی، ... دسیسه آمریکا برای انجام عملیات «پرچم دروغین» در اوکراین

ادامه

آمریکا, اوکراین, بیولوژیکی, جنگ سرد, جهان, روسیه, غرب, گزارش

چین طرح ۱۲ ماده‌ای خود برای حل و فصل بحران اوکراین را منتشر کرد

دو روز پس از سفر رئیس کمیسیون مرکزی امور خارجی حزب کمونیست چین به روسیه، وزارت خارجه این کشور طرح جامع خود برای حل و فصل بحران در اوکراین را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری فارس، دو روز بعد از سفر «وانگ یی» رئیس کمیسیون مرکزی حزب حاکم چین در امور خارجی، پکن سند ۱۲ ... چین طرح ۱۲ ماده‌ای خود برای حل و فصل بحران اوکراین را منتشر کرد

ادامه

اوکراین, بیولوژیکی, ترکیه, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, روسیه, سازمان ملل, شرق آسیا, شرق اروپا, گزارش