کشته و زخمی شدن دو کارگر بر اثر ریزش معدن کرومیت فاریاب

منابع کارگری در استان کرمان از کشته و زخمی شدن دو کارگر معدن بر اثر ریزش معدن کرومیت دره شور فاریاب خبر می‌دهند.

 

به گزارش ایلنا، حادثه سقوط و کشته شدن دو کارگر در معدن کرومیت دره شور فاریاب، عصرروز گذشته (سه‌شنبه ۲۴ فروردین ماه) اتفاق افتاد که در نتیجه آن یکی از کارگران از ناحیه کمر زخمی و کارگر دیگری به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

 

به نقل از یک منبع کارگری گفته می‌شود که این واحد معدنی به صورت غیرمجاز فعالیت بهره‌برداری دارد و امکانات ایمنی در آن به درستی رعایت نمی‌شود.

 

به گفته وی، در این چند سالی که از فعالیت این واحد معدنی می‌گذرد هیچ نظارتی بر فعالیت معدن نبوده و در عین حال واقع شدن این معدن در منطقه حفاظت شده زیست محیطی ساریگل، موجب شده تا سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی تاکنون در ثبت آن ناکام بماند.

از ثمرات همین اسلام سیاسی؛ از پای مرغ به پوست مرغ رسیده‌ایم!

در قانون اساسی بارها تاکید شده که همه شهروندان باید زندگی شایسته وتوام با منزلت انسانی داشته باشند اما هر روز و هر سال شاهد کاسته شدن از سطح کیفی زندگی مردم هستیم؛ از سطح منزلت دهک‌های کم درآمد تا جایی کاسته شده که مجبورند خلاءهای سفره را با پوست مرغ، ماده‌ای پر از هورمون

ادامه »

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, کارگری

فعال کاگری؛ در کشور ما می‌ترسند به سندیکاها و تشکل‌ها بها بدهند… و بگذارند تشکل‌ها جلوی فساد و رانت را بگیرند

اکبر شوکت بر این عقیده است که سیاست‌های ناصحیحِ دولتی‌ها و نادیده گرفتن حق مشارکت ذینفعان، کار را به اینجا رسانده که بازنشستگان ماه‌ها در انتظار همسان‌سازی و بهبود معیشت باشند.

ادامه »

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, کارگری, مصاحبه و گفتگو

چک سفید امضای پوتین برای پاکستان

همزمان با واکنش سرد دولت جو بایدن به تلاش‌های اسلام‌آباد برای ترمیم روابط دوجانبه، وزیر امور خارجه روسیه اخیراً به پاکستان رفت تا فصل دیگری در توسعه مناسبات میان دو کشور رقم بزند، سفری که پیشنهاد بی‌سابقه “ولادیمیر پوتین” با عنوان “چک سفید امضا” به دولتمردان پاکستانی ابلاغ شد.

ادامه »

اتحاد شوروی, افغانستان, اقتصادی, امریکا, پاکستان, جنوب آسیا, جهان, چین, روسیه