لاوروف: ناتو باید منحل می‌شد

وزیر امور خارجه روسیه گفت: بسیاری از کارشناسان معتقدند که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) باید پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و فسخ پیمان ورشو، منحل می‌شد. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف روز چهارشنبه در نشستی با موضوع حل و فصل مسئله اوکراین که با حضور مقام های ارشد ... لاوروف: ناتو باید منحل می‌شد

ادامه

اروپا, اوکراین, تحلیل, جنگ سرد, جنگ نیابتی, روسیه, شرق اروپا, غرب, لهستان, ناتو

ادعای خبرگزاری یونهاپ درباره سفر کارشناسان روس به کره شمالی

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی ادعا کرد هیاتی از کارشناسان روسی به کره شمالی سفر کرده‌اند تا به توسعه ماهواره جاسوسی این کشور کمک کنند. به گزارش ایسنا، این خبرگزاری کره جنوبی به نقل از منبع ناشناسی که «یک مقام دفاعی ارشد» توصیف کرد، مدعی شد هیات کارشناسان روسی بعد از آنکه «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور ... ادعای خبرگزاری یونهاپ درباره سفر کارشناسان روس به کره شمالی

ادامه

جنگ سرد, جهان, دانش, روسیه, ژاپن, شرق آسیا, کره شمالی, گزارش

هواپیمای فضایی چین یک شیء مرموز را در مدار زمین رها کرد

یک شیء ناشناخته که توسط هواپیمای فضایی چین به مدار راه یافته، می‌تواند یک زیرماهواره یا سخت‌افزار ناخواسته باشد که پیش از خروج هواپیما از مدار و بازگشت آن به زمین رها شده است. به گزارش ایسنا، به نظر می‌رسد هواپیمای فضایی چین که نامش فاش نشده، یک شیء دیگر را به فضا پرتاب کرده ... هواپیمای فضایی چین یک شیء مرموز را در مدار زمین رها کرد

ادامه

آمریکا, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

مدودف: حمله آمریکا به روسیه آغاز جنگ جهانی خواهد بود

معاون شورای امنیت روسیه در واکنش به تهدید غرب نسبت به حمله هسته‌ای روسیه به اوکراین، گفت حمله آمریکا به مواضع روسیه نقطه آغاز جنگ جهانی خواهد بود. به گزارش ایسنا، «دیمیتری مدودف» معاون شورای امنیت روسیه در واکنش به اظهارات یک مقام لهستانی مبنی بر حمله آمریکا به مسکو در صورت حمله هسته‌ای روسیه ... مدودف: حمله آمریکا به روسیه آغاز جنگ جهانی خواهد بود

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ سرد, جنگ نیابتی, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب, لهستان

هشدار کره شمالی به واشنگتن و سئول نسبت نقض حاکمیت این کشور

کره شمالی همسایه جنوبی خود و آمریکا را به انجام جاسوسی هوایی بیشتر در اطراف شبه جزیره متهم کرد و هشدار داد واشنگتن و سئول خط قرمز‌ها را رد نکنند. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ کره شمالی امروز یکشنبه همسایه جنوبی خود و آمریکا را به انجام جاسوسی هوایی بیشتر در اطراف شبه جزیره متهم کرد ... هشدار کره شمالی به واشنگتن و سئول نسبت نقض حاکمیت این کشور

ادامه

آمریکا, تنش‌زایی, جنگ سرد, جهان, خبر, شبه جزیره کره, کره جنوبی, کره شمالی

کره شمالی به دنبال گسترش روابط دوستانه با روسیه و چین است

رهبر کره شمالی در سخنرانی خود در کنگره حزب حاکم این کشور از برنامه کشورش برای توسعه روابط دوستانه با روسیه و چین خبر داد.

 

به گزارش تاس، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی با بیان اینکه پیونگ یانگ به دنبال گسترش روابط خود با روسیه و چین است گفت: پیونگ یانگ دنبال ایجاد توسعه و گسترش روابط دوستانه خود با مسکو و تحکیم روابط با پکن است.

 

اون با تعهد به گسترش روابط با «نیروهای مستقل ضد امپریالیستی» گفت: فرقی نمی‌کند چه کسی در آمریکا قدرت را به دست داشته باشد، چون ماهیت حقیقی آمریکا و سیاست‌های بنیادین آن در قبال کره شمالی هرگز تغییری نمی‌کند.

 

رهبر کره شمالی در جریان نشست کنگره حزبش در پیونگ‌یانگ گفت: فعالیت‌های سیاست خارجی ما باید بر تسلیم کردن آمریکا، بزرگترین دشمن ما و اصلی‌ترین مانع در مسیر توسعه نوآورانه ما متمرکز و دوباره تدوین شوند.

 

وی در ادامه خواستار تحقیق و توسعه بیشتر تجهیزات نظامی پیشرفته و همچنین پیشرفت هرچه بیشتر در زمینه گسترش زرادخانه هسته ای این کشور شد و ابراز کرد که کشورش برنامه های خود را برای تجهیز یک زیردریایی هسته ای به مراحل نهایی رسانده است.

 

رهبر کره شمالی در پایان نیز گفت: برنامه ریزی برای توسعه یک زیردریایی هسته ای رو به اتمام است و به زودی وارد مرحله بررسی نهایی می شود.

 

پیام تبریک کمیته مرکزی حزب کمونیست چین به هشتمین کنگره ملی حزب کارگران کره شمالی

 

به مناسبت برگزاری هشتمین کنگره ملی حزب کارگران کره شمالی، کمیته مرکزی حزب کمونیست چین پیام تبریک ارسال کرد.

 

در این پیام تبریک آمده است: حزب کارگران سازمان دهنده و هدایت کننده استوار امور انقلابی و سازندگی کره شمالی‌ست. مردم کره شمالی در مدتی طولانی تحت هدایت این حزب در روند پیشبرد امور سوسیالیسم به دستاوردهای تاریخی چشمگیری رسیده اند. در سالهای اخیر، تحت هدایت قدرت حزب کارگران به ریاست آقای کیم جون اون، حزب کارگران کره شمالی در حال اهمیت دادن به تقویت سازندگی خود، در ابعاد مختلفی مانند توسعه اقتصادی و ارتقاء سطح زندگی مردم، بهسازی محیط خارجی و مقابله موثر با کروناویروس به نتایج ثمربخشی رسیده است و ما صادقانه از این پیشرفتها خرسندیم.

 

چین و کره شمالی همسایگان دوست هستند و دوستی و مبادلات دوستانه دو حزب از گذشته تا امروز حفظ شده است. در سالهای اخیر، بر اساس هدایت راهبردی و کمکهای شخصی رهبران دو حزب و دو کشور، روابط چین و کره شمالی فصل جدیدی در تاریخ گشوده و در شرایط نوین، چین مایل است به اتفاق کره شمالی، تحت راهنمایی شناخت مشترک حاصل شده بین رهبران دو طرف، برای حفظ، تحکیم و توسعه مناسبات دو ملت، کمک به مردم دو کشور، تحقق صلح و ثبات و توسعه و شکوفایی منطقه سهم شایانی ادا کنند.

وزیر خارجه چین خطاب به امریکا؛ باعث پیشرفت خودتان شوید نه اینکه مانع پیشرفت دیگر کشورها

وزیر امور خارجه چین امروز (شنبه) تاکید کرد، روابط پکن با آمریکا به یک “تقاطع جدید” رسیده و ممکن است پس از یک دوره “دشواری بی‌سابقه” به مسیر درست بازگردد.

ادامه

اقتصادی, امریکا, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

تقویت اتحاد پکن-مسکو؛ پیام مشترک چین و روسیه به آمریکا

در حالی که گزارش‌ها نشان می‌دهد در آمریکا، رییس‌جمهوری آینده این کشور به دنبال تشکیل اتحاد‌های قوی‌تری علیه چین است، رهبران چین و روسیه اعلام کردند روابط آنها به هیچ وجه شکننده نیست و به دنبال تقویت اتحاد دوجانبه هستند موضوعی که کارشناسان از آن به عنوان پیامی واضح برای واشنگتن یاد می‌کنند.

ادامه

اروپا, اقتصادی, امریکا, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, هندوستان