تجمع اعتراضی جوانان بومی چوار به‌ عدم اشتغال در صنایع نفت و گاز شهرستان

جوانان «چوار» به استخدام غیربومی‌ها و روند بیکاری کارگران بومی شاغل در صنایع نفت و گاز شهرستان اعتراض دارند. به گزارش خبرنگار ایلنا، برخی جوانان بومی در شهرستان چوار در استان ایلام می‌گویند علیرغم وجود چندین پالایشگاه و پتروشیمی و شهرک‌های صنعتی در این منطقه، ما اکثراً بیکار هستیم و بعضی کارگرانی که در این ... تجمع اعتراضی جوانان بومی چوار به‌ عدم اشتغال در صنایع نفت و گاز شهرستان

ادامه

ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگران, مبارزه طبقاتی, معیشت

حذف پیمانکاران از اتلاف ثروت‌های ملی جلوگیری می‌کند/ مافیای آن‌ها، برنده میدان!

رئیس انجمن صنفی پالایشگاه چهارم پارس جنوبی گفت: حذف پیمانکاران به هیچ وجه بار مالی ندارد؛ این ایراد اصلاً وارد نیست. به گزارش خبرنگار ایلنا، «طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت» برای بار سوم به سد ایرادات نهادهای نظارتی برخورد کرد؛ اینبار هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، طرح را مغایر با سیاست‌ها کلی و ... حذف پیمانکاران از اتلاف ثروت‌های ملی جلوگیری می‌کند/ مافیای آن‌ها، برنده میدان!

ادامه

امنیت شغلی, ایران, حقوق بشر, طبقه کارگر, عدالت اجتماعی, گزارش, مبارزه طبقاتی, معیشت

تجمع اعتراضی کارگران پاکبانی و بهداشت شهرداری یاسوج + فیلم

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ این کارگران، خواستار پرداخت ۵ ماه حقوق معوقه و سایر مطالبات مرتبط خود هستند.  گذران زندگی با این حقوق‌ها، فلاکت است و معوقه شدن آن مرگ تدریجی است. پیمانکاران واسطه ای بین شهرداری و کارگران برای غارت دستمزد ناچیز آنان هستند. بخش مهمی از دسترنج کارگران نصیب پیمانکاران میشود. اغلب زدوبندهای ... تجمع اعتراضی کارگران پاکبانی و بهداشت شهرداری یاسوج + فیلم

ادامه

امنیت شغلی, ایران, حقوق بشر, خبر, طبقه کارگر, عدالت اجتماعی, مبارزه طبقاتی, معیشت

حوادث ناشی از کار در سال گذشته در تهران، ۴۱۴ کشته و ۳۰۳۸ مصدوم بر جای گذاشته است

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران آمار مصدومان و متوفیان ناشی از حوادث کار در سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد. «مهدی فروزش» مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آمار مصدومان ناشی از حوادث کار در سال ۱۴۰۲ گفت: در سال گذشته در مجموع ۳۰۳۸ نفر در استان تهران دچار حوادث ناشی ... حوادث ناشی از کار در سال گذشته در تهران، ۴۱۴ کشته و ۳۰۳۸ مصدوم بر جای گذاشته است

ادامه

ایران, ایمنی, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگران

تجمع بازنشستگان فولاد در تهران، اصفهان و قائمشهر

شماری از بازنشستگان صندوق فولاد در تهران، اصفهان و قائمشهر با حضور در یک تجمع صنفی، خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند. به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز یکشنبه (دوم اردیبهشت ماه) جمعی از بازنشستگان صنعت فولاد در تهران ، اصفهان و قائمشهر با حضور مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی محل سکونت خود، خواستار توجه به ... تجمع بازنشستگان فولاد در تهران، اصفهان و قائمشهر

ادامه

ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگران, مبارزه طبقاتی, معیشت

کارگران گروه ملی فولاد اهواز برای تجمع اعتراضی فراخوان دادند

عصر روز جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ کارگران گروه ملی فولاد اهواز برای برگزاری یک تجمع اعتراضی، در روز شنبه ۲۶ آبان (فردا) فراخوان دادند.

 

در ابتدای این فراخوان آمده است: با سلام و احترام خدمت کلیه همکاران محترم

 

فردا نه روزی دیگر، که ادامه دیروز و امروز است. ادامه راهی طولانی و سخت که دوشادوش هم، نصف بیشتر آن را طی نموده و علیرغم خطرات بیشمارش به اکثر اهداف خود رسیدیم. ارزنده‌ترین و با ارزش‌ترین دستاوردی که میتوان آن را ذکر کرد و بدان بالید، روحیه اتحاد و برادری است که در میان ما بوجود آمده، روزبروز مستحکم‌تر می‌شود، تا جایی که حاضریم برای هم و بخاطر یکدیگر از خویش هم بگذریم.

 

فراخوان کارگران گروه ملی فولاد در ادامه با اشاره به تاثیر گذاری شگرف تجمعات عظیم اعتراضی کارگران در روزهای گذشته روی«طرف مقابل» و نابودی بی‌تردید ظالمین آمده است:« طرف مقابلتان برای توجیه شکست خود متوسل به دروغ شده و این موج جمعیت پرشکوه و خروشان را متشکل از بازنشستگان و طلبکاران و قطعه سازان ذکر کند تا شاید بتوان از راه دروغ و تزویر مقداری از عظمت این حرکت پرشکوه بکاهد، ولی هیهات که هیچ کوه بلندی جلودار طوفان نوح نشد و مایه حیات و سرچشمه پاکی تمام زشتیها و ظلم و ظالمین را از بین برد و نابود ساخت.»

 

این فراخوان به وحدت کارگران نیشکر هفت تپه و کارگران گروه ملی فولاد و تاثیر آن در زنده شدن «دوباره عزت و احترام کارگر» اشاره کرده و آورده است: « پرچمدار این حیات دوباره شما بودید که به بدخواهان خود ثابت کردید حرکتی که انجام می‌دهید حرکتی کور و احساسی نبوده بلکه عقل و شعور کارگر امروز به قدری رشد کرده است که خود تعیین کننده و تصمیم گیرنده راه و آینده خویش است.»

 

در بخش دیگری از این فراخوان با اشاره به حرکت اعتراضی کارگران در خیابان‌ها برای احقاق حقوق‌شان می‌خوانیم: « برادران و همکاران گرامی ، همانگونه که مستحضر هستید تمام راه های نرفته را رفتیم تا به هر شکل ممکنی که هست از آخرین گزینه که اعتراضات خیابانی است اجتناب کنیم ، ولی متاسفانه شاهد بودید که غرور و تکبر مدیران به حدی طغیان نموده بود که چشم و گوششان در مقابل مشکلات کارگران را کور و کر کرده و باعث اجتناب ناپذیر شدن این تحرکات گردید.»

 

فراخوان کارگران گروه ملی فولاد در پایان ضمن درج زمان و مکان برگزاری این تجمع به «طرف مقابل» هشدار داده است و چنین نوشته است:

«فردا شنبه مورخ ۲۶آبان۱۳۹۷ دوباره با یکدیگر تجدید بیعت نموده و راهمان را ادامه خواهیم داد.

مکان: مقابل استانداری خوزستان در اهواز

زمان: ساعت۸ صبح شنبه ۲۶ آبان»

به گوش باشید. به شما گفتیم که خواهیم آمد. پس منتظر حضور مردانی از جنس فولاد باشید.»

شکست “مجمع عمومی” فرمایشی در پروژه امنیتی سندیکاسازی دولتی در شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

جدیدترین پروژه ضد کارگری دولت جمهوری اسلامی ایران توسط نهادهای امنیتی و وزارت کار و همکاری مدیریت شرکت واحد، حراست و شورای اسلامی کار، علیه کارگران و سندیکای کارگران شرکت واحد در جریان است.

ادامه

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری