مرکز آمار ایران؛ تورم خردادماه برای فقیرترین دهک دو برابر ثروتمندترین دهک است

محاسبات مرکز آمار بیانگر این است که تورم نقطه به نقطه هم برای دهک‌های فقیر جامعه بالاتر از دهک‌های ثروتمند بالایی است.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, دهقانی, عدالت اجتماعی, فقر, کارگری

نماینده میانه؛ آقای رئیسی چه زمانی بساط این بیت‌المال‌خواری‌ها جمع می‌شود؟

نماینده مردم میانه در مجلس گفت: آقای رئیس‌جمهور آیا این فسادها با این حجم عظیم بالاخره نقطه پایانی دارد یا خیر؟ آیا باید نظام اداری، اقتصادی، بانکی و گمرکی ما تا این حد مستعد سوءاستفاده و فساد و بیت‌المال‌خواری باشد؟ اگر در دولت شما هم این بیت‌المال‌خواری‌ها و خبرهای تکان‌دهنده پایان نپذیرد پس چه زمانی

ادامه

اقتصادی, ایران, حقوق بشر, خبر, فساد, گزارش

عضو پارلمان اروپا؛ بسته هفتم تحریم‌ها تاثیری بر روسیه ندارد به‌مردم کشورهای غربی ضربه می‌زند

تیری ماریانی نماینده فرانسه در اتحادیه اروپا، وضع بسته هفتم تحریم‌ها علیه روسیه را محکوم و خاطرنشان کرد این تحریم‌ها بجای تاثیر بر مسکو، به مردم کشورهای غربی ضربه می‌زند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, المان, اوکراین, ایتالیا, تحریم, تحلیل, چین, روسیه, غرب, فرانسه

چین خواستار همکاری در ساخت مشترک یک جامعه توسعه یافته جهانی است

چهاردهمین نشست سران گروه «بریکس» تا چند روز دیگر برگزار خواهد شد. شعار این نشست «ساخت مشارکت با کیفیت برای ایجاد یک دوره جدید از توسعه جهانی» اعلام شده است.

.
.

رادیو بین‌المللی چین؛ نشست آتی قرار است بر ترویج مشارکت جامع‌تر، نزدیک‌تر، عملگرایانه‌تر و فراگیرتر بریکس به منظور دستیابی به توسعه جهانیِ قدرتمندتر‌، سبزتر و سالم‌تر، تاکید کند.

 

شمار زیادی از مردم جهان بر دستاوردهای همکاری بریکس صحه گذاشته و مشتاقانه منتظرند کشورهای عضو بریکس به شکل جامعی همکاری خود را در زمینه‌های مختلف تعمیق بخشیده و کمک‌های بیشتری برای ارتقای صلح و توسعه جهان انجام دهند.

 

اوضاع جهانی در حال حاضر پیچیده و نگران‌کننده و به همین دلیل احیای اقتصاد دنیا مملو از نااطمینانی‌های فراوان شده است. بریکس به عنوان یک سازوکار همکاری مهم میان بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه به یک کلید مهم برای ارتقای رشد اقتصادی جهان، ترویج اصلاح سیستم حکمرانی جهانی و حفظ صلح و ثبات بین‌المللی تبدیل شده است.

 

جمعیت کشورهای عضو بریکس حدود ۴۲ درصد جمعیت کل جهان است و ارزش حجم اقتصادی این کشورها حدود یک چهارم کل حجم اقتصادی جهان محسوب می‌شود.

 

اعضای بریکس یک نیروی سرنوشت‌ساز در عرصه بین‌الملل و دارای توانمندی رهبری اقتصاد جهانی برای عبور از ناملایمات ناشی از اپیدمی کرونا هستند. بنا بر این بریکس قادر است به اقتصاد جهانی نامطمئن، اعتماد به نفس و انگیزه تزریق کند.

 

در این میان نقش چین به عنوان یک ترویج‌دهنده مهم سازوکار همکاری بریکس بسیار برجسته است.

 

از تسریع ساخت «مشارکت انقلاب صنعتی جدید بریکس» گرفته تا ایجاد «مرکز تحقیق و توسعه واکسن بریکس» در چین؛ از پیشتازی در راه اندازی «اتحاد آموزش فنی حرفه‌ای بریکس» گرفته تا برگزاری«رقابت مهارت‌های فنی حرفه‌ای بریکس»، چین در حال همکاری مداوم با تمام طرف‌ها به منظور ارتقای مشارکت بریکس در جهت برداشتن گام‌ها و پیشرفت‌های جدید است.

 

از زمانی که چین امسال ریاست دوره‌ای بریکس را بر عهده گرفته، همکاری این گروه را برای دستیابی به نتایج مهم در عرصه‌های مختلف ترغیب کرده و زیربنای مستحکمی در جهت برگزاری چهاردهمین نشست سران بریکس، مهیا نموده است.

 

رهبر چین در این باره تاکید کرده که پکن خواستار همکاری با کشورهای جهان از جمله بریکس به منظور تسریع اجرای «دستور کار توسعه پایدار ۲۰۳۰ سازمان ملل»، ارتقا یکنواختِ اجرای ابتکارات توسعه جهانی و ساخت مشترک یک جامعه توسعه یافته جهانی است.

آمریکا: درحال گفت‌وگو با متحدان برای کاهش درآمدهای نفتی روسیه هستیم

جانت یلن وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد واشنگتن درحال گفت‌وگو با متحدان خود برای تعیین سقف قیمت نفت روسیه با هدف کاهش بیشتر درآمدهای نفتی مسکو است.

ادامه

اروپا, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, تحریم, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, خبر, دونتسک, روسیه, شرق اروپا, کانادا, لوگانسک

فایننشال‌تایمز: تورم جهانی امروز نتیجه اقدامات غلط بانک مرکزی آمریکا است

یک روزنامه چاپ لندن، اقدامات بانک مرکزی آمریکا را در ایجاد شرایط تورمی کنونی جهان مقصر دانست و نوشت: وقت آن است که بانک مرکزی آمریکا صادق باشد و برآوردهای غلط خود از وضعیت اقتصادی جهان را اصلاح‌کند.

ادامه

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, تحلیل, عدالت اجتماعی

تظاهرات گسترده کارگران و شهروندان ایتالیا در اعتراض به تورم

همزمان با اوضاع بد اقتصادی در ایتالیا در بیش از بیست شهر این کشور تظاهراتی با حضور شهروندان و کارگران معترض برگزار شد.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اسپانیا, اعتراضات اجتماعی, اقتصادی, المان, انگلستان, ایتالیا, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

وضع مقررات جدید در چین با هدف مهار فعالیت‌های تجاری خانواده مقام‌های ارشد

حزب حاکم چین در یکی از آخرین اقدامات برای مبارزه با فساد، مقررات سخت‌گیرانه جدیدی را برای کنترل بیشتر بر فعالیت‌های تجاری و اقتصادی خانواده مقامات ارشد دولتی وضع کرده است.

ادامه

اقتصادی, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا