نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

وزیر خارجه اسبق آمریکا نسبت به افزایش تنش‌ها بین این کشور و چین و احتمال درگیری نظامی بین دو کشور هشدار داد. به گزارش مهر، هنری کیسینجر، استراتژیست برجسته و وزیر خارجه اسبق آمریکا در گفت‌وگو با نشریه وال‌استریت ژورنال هشدار داد که با روند کنونی افزایش تنش‌ها بین آمریکا و چین منجر به درگیری ... نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا

فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد ... فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, گزارش

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه» در گزارشی با اشاره به تحرکات ماجراجویانه انگلیس در جنگ اوکراین، از ارسال تسلیحات آلوده به اورانیوم ضعیف شده گرفته تا لابی برای انتقال جنگنده‌های اف‌-۱۶ به جبهه اوکراین، تصریح کرد که دولت لندن، اروپا را به سمت درگیری فاجعه‌بار با روسیه سوق می‌دهد. به گزارش ایرنا، در این نوشتار با ... وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

ادامه

آمریکا, اروپا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, سوریه, شرق اروپا, صلح, گروه ۷, ناتو

حمله هکری گسترده به زیرساخت‌های نیروی دریایی آمریکا

نیروی دریایی آمریکا از حمله سایبری به زیرساخت‌های حیاتی این سازمان خبر داده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «کارلوس دل تور» معاون فرماندهی نیروی دریایی آمریکا از هک زیرساختهای نیروی دریایی این کشور توسط هکرهای مورد حمایت دولت چین خبر داده است.  براساس گزارش شبکه سی ان بی سی، این فرمانده نیروی ... حمله هکری گسترده به زیرساخت‌های نیروی دریایی آمریکا

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, جنگ سرد, چین, خبر, شرق آسیا

اسپوتنیک؛ فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین از ناحیه سر زخمی شده است

منابع آگاه اعلام کردند که فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین بر اثر حمله موشکی روسیه از ناحیه سر زخمی شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران: امروز چهارشنبه، یک منبع آگاه به اسپوتنیک اعلام کرد که والری زالوژنی، فرمانده کل نیرو‌های مسلح اوکراین در اوایل ماه می‌ در نتیجه حمله موشکی روسیه به مرکز فرماندهی اوکراین ... اسپوتنیک؛ فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین از ناحیه سر زخمی شده است

ادامه

اوکراین, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

چین از تهدید تحریم‌های آمریکا درباره تایوان نمی‌ترسد

معاون وزیر امور خارجه چین اعلام کرد اگر آمریکا با کارت تایوان بازی کند، «واشنگتن» با پیامدهای غیر قابل تصوری روبرو خواهد شد و پکن با تحریم‌هایی مشابه تحریم‌های روسیه مرعوب نمی‌شود.

 

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از تارنمای نشریه  هنگ کنگی «ساوت چاینا مورنینگ پست»، «لی یوچنگ» معاون وزیر امور خارجه چین در نشست امنیتی مجازی خاطرنشان کرد مقصر دانستن کشورش پیرامون حمله روسیه به اوکراین مضحک است. وی آمریکا را به قربانی کردن اوکراین در برابر منافع ژئوپولتیک خودش متهم کرد.

 

«لی یو چنگ» در واکنش به هشدارهای آمریکا مبنی بر اعمال تحریم‌هایی مشابه روسیه در صورت حمله به تایوان گفت: «چین باید متحد باشد و متحد خواهد بود.  تحریم و انزوا مطمئنا چین را مرعوب نخواهد کرد. در بیش از هفتاد سالی که از زمان تاسیس جمهوری خلق چین گذشته توفان‌هایی را از سرگذراندیم. در چند سال گذشته هم آمریکا اقدامات قهری از جمله اعمال تعرفه‌های وارداتی، کاهش همکاری، بازداشت مردم به اتهام جاسوسی را پیوسته انجام داده اما موفق به درهم شکستن این کشور نشده است.»

 

معاون وزیر خارجه چین در ادامه سخنانش افزود: « ما نه تنها دچار فروپاشی نشدیم بلکه روز به روز در حال پیشرفت هستیم. در این شرایط از چه چیزی باید بترسیم؟»

 

او همچنین در نشست مذکور که با هماهنگی مجمع دیپلماسی عمومی چین و دانشگاه «رنمین» برگزار شد گفت تایوان یک مساله داخلی است و نباید آنرا با اوکراین مقایسه کرد. برخی افراد و کشورها وقتی درباره اوکراین صحبت می کنند بر احترام به  حق حاکمیت ملی و تمامیت ارضی تاکید می‌کنند اما آشکارا روی خط قرمز “چین واحد” پا می‌گذارند و از استقلال تایوان حمایت می‌کنند.

 

این مقام ارشد چینی گفت: «به تازگی آمریکا  مقابل چین قدرت‌نمایی کرده، محافل‌ ضد چینی مختلف را گرد هم آورده و حتی هیاهوی بسیاری درباره مساله تایوان به راه انداخته تا این خط قرمز را به بوته آزمایش بگذارد. این امر نسخه ای  از توسعه‌طلبی شرق‌گرایانه ناتو در منطقه آسیا – اقیانوسیه است. اگر اجازه دهیم این روند ادامه یابد پیامدهای آن غیر قابل تصور خواهد بود و در نهایت آسیا – اقیانوسیه را به خندق آتش تبدیل می‌کند.»

 

او با دفاع از مواضع چین پیرامون جنگ روسیه و اوکراین گفت پکن در مساله اوکراین، طرف درگیر نیست، چه رسد به اینکه از عوامل این جنگ باشد. او تاکید کرد  این بحث در واقع تحریفِ تفسیری جمله‌ای در بیانیه مشترک چین و روسیه است که پیش از این درگیری منتشر شد و در آن آمده است “هیچ حوزه ممنوعه‌ای در همکاری” وجود ندارد . بدین ترتیب برخی افراد آن را دلیلی بر  مطلع بودن چین از قبل درباره برنامه‌های روسیه و حمایت از آن قلمداد کردند.

 

معاون «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین گفت: این صرفا یک بیانیه عادی است.در حقیقت، ما درباره دوستی با تمام کشورها صحبت می‌کنیم و هیچگاه محدودیتی در همکاری با هیچ طرفی تعیین نمی‌کنیم، مگر  وادار شویم.

 

او همچنین تصدیق کرد آمریکا با قربانی کردن اوکراین در حال تضعیف روسیه، کنترل اروپا و ادامه هژمونی و یک توافق سودآور چندجانبه است. جای تعجب نیست که آنها از این وضعیت خوشحال می‌شوند.

 

در پایان این گزارش آمده است معاون وزیر امورخارجه چین باور دارد تحریم‌ها، اقتصاد بین‌المللی را تضعیف می‌کنند و در نهایت موجب بی ثباتی  کل جهان  می شوند.

 

او گفت: «تحت تأثیر تحریم‌های آمریکا، بحران‌های متعددی مانند غذا، انرژی، بحران مالی و زنجیره‌های تأمین جهانی پدید آمده است و نظم امنیتیِ سیاسی و اقتصادی بین‌المللی در خطر است.

نماینده پارلمان اروپا: تحریم‌ها علیه روسیه کارساز نیستند

عضو ایرلندی پارلمان اروپا ضمن بیان اینکه اگر بروکسل نفت روسیه را نخرد، طرف دیگری این کار را خواهد کرد گفت مردم عادی در اروپا هزینه این تحریم‌ها را پرداخت خواهند کرد.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, انگلستان, اوکراین, ایرلند, تحریم, تحلیل, جهان, روسیه, شرق اروپا, ناتو

چین: آمریکا در حال قربانی کردن اروپاست

«لی یوچنگ» معاون وزیر خارجه چین روز شنبه گفت آمریکا در حالی که سود زیادی از جنگ اوکراین به دست می‌آورد،‌ در حال قربانی کردن اروپاست.

ادامه

اروپا, امریکا, امریکای شمالی, امنیتی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, چین, دونتسک, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, لوگانسک