مرکز آمار ایران؛ تورم خردادماه برای فقیرترین دهک دو برابر ثروتمندترین دهک است

محاسبات مرکز آمار بیانگر این است که تورم نقطه به نقطه هم برای دهک‌های فقیر جامعه بالاتر از دهک‌های ثروتمند بالایی است.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, دهقانی, عدالت اجتماعی, فقر, کارگری

نماینده میانه؛ آقای رئیسی چه زمانی بساط این بیت‌المال‌خواری‌ها جمع می‌شود؟

نماینده مردم میانه در مجلس گفت: آقای رئیس‌جمهور آیا این فسادها با این حجم عظیم بالاخره نقطه پایانی دارد یا خیر؟ آیا باید نظام اداری، اقتصادی، بانکی و گمرکی ما تا این حد مستعد سوءاستفاده و فساد و بیت‌المال‌خواری باشد؟ اگر در دولت شما هم این بیت‌المال‌خواری‌ها و خبرهای تکان‌دهنده پایان نپذیرد پس چه زمانی

ادامه

اقتصادی, ایران, حقوق بشر, خبر, فساد, گزارش

عضو پارلمان اروپا؛ بسته هفتم تحریم‌ها تاثیری بر روسیه ندارد به‌مردم کشورهای غربی ضربه می‌زند

تیری ماریانی نماینده فرانسه در اتحادیه اروپا، وضع بسته هفتم تحریم‌ها علیه روسیه را محکوم و خاطرنشان کرد این تحریم‌ها بجای تاثیر بر مسکو، به مردم کشورهای غربی ضربه می‌زند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, المان, اوکراین, ایتالیا, تحریم, تحلیل, چین, روسیه, غرب, فرانسه

اعتبار ۶۰۰ میلیارد دلاری “گروه ۷” برای مقابله با چین

رهبران گروه «هفت» روز یکشنبه متعهد شدند طی پنج سال، ۶۰۰ میلیارد دلار به تامین مالی زیرساخت‌های مورد نیاز کشورهای درحال توسعه برای مقابله با طرح «یک کمربند؛ یک جاده» چین اختصاص دهند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, تحریم, جنگ سرد, جهان, چین, ژاپن, شرق آسیا, کانادا, گروه ۷

چین: ائتلاف آمریکا و اتحادیه اروپا در جنگ اقتصادی با روسیه شکست خورده است

روزنامه “گلوبال تایمز” چین در تفسیر تصویب بسته ششم تحریم‌ها علیه روسیه نوشت: جنگ اقتصادی براه افتاده از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه، به دلیل ضررهای اقتصادی فزاینده برای خود کشورهای غربی شکست خورده است و اتحاد متزلزل آنها دوام نخواهد داشت.

 

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، روزنامه “گلوبال تایمز” چین امروز، جمعه در تحلیلی نوشته که ائتلاف ایالات متحده و اتحادیه اروپا علیه روسیه به طور فزاینده‌ای غیرقابل اعتماد است، برای اینکه اعضای آن به دلیل اعمال تحریم‌ها، خود با ضررهای عملی روبرو هستند و جنگ اقتصادی که به راه انداخته‌اند با شکست مواجه شده است.

 

این روزنامه یادآور شده، پس از انتشار محتوای بسته ششم تحریم‌های اتحادیه اروپا از جمله محاصره نفتی روسیه، پیش بینی می‌شود که برخی از کشورهای اروپایی در زمستان سال جاری با مشکلات جدی منابع انرژی مواجه شوند. این در حالی است که، “حباب شکننده همبستگی غربی” حتی قبل از اعلام محدودیت‌های جدید، زمانی که روبرت هابک، رئیس وزارت اقتصاد آلمان گفت که اتحاد بین اعضای اتحادیه اروپا “در حال فروپاشی است” از هم پاشید و برخی از کشورهای اروپایی به دلیل منافع اقتصادی خود با تحریم روسیه مخالفت کردند.

 

گلوبال تایمز نوشته است: نشانه‌های فزاینده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد ائتلاف غربی علیه مسکو بسیار شکننده بوده و اصلاً قابل اعتماد نیست، زیرا اعضای آن باید با ضررهای عملی مواجه خواهند شد.

 

کارشناسان علوم اجتماعی بعید دانستند که اتحادیه اروپا بتواند به عنوان یک جبهه متحد در خصوص تحریم روسیه عمل کند، برای اینکه اتحاد غربی یک “مفهوم توخالی” است. به گفته آنها، اتحادیه اروپا و به ویژه آلمان برای مدتی روابط خوبی با روسیه برقرار کرد که باعث نارضایتی آمریکا شد و سپس واشنگتن با ایجاد بحران در اوکراین، با موفقیت از تعصب غرب علیه روسیه به نفع خود استفاده کرد. اکنون نیز کشورهای غربی ممکن است همچنان ادعا کنند که تحریم‌هایشان موثر است، ولی شواهد رو به افزایشی خلاف این را ثابت کرده و نشان می‌دهد که آمریکا و اروپا در جنگ اقتصادی با روسیه شکست می‌خورند و اتحاد متزلزل آنها در قبال روسیه دوام نخواهد آورد.

میلیاردها دلار سود فروش تسلیحات آمریکایی به اوکراین

شرکت­‌های تسلیحاتی آمریکایی از اوج­گیری نه تنها جنگ در اوکراین بلکه تمامی درگیری­‌هایی که پای آمریکا وسط است، سود زیادی می­‌برند و آمریکا از آغاز حمله روسیه به اوکراین تاکنون معادل ۳.۴ میلیارد دلار سلاح به کی‌یف تحویل داده است. 

ادامه

اروپا, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, میلیتاریسم

نگاه ویژه رسانه‌های جهان به نقشه‌راه روابط ایران – ونزوئلا در مسیر خنثی‌سازی تحریم‌ها

سفر روز گذشته نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا به تهران در حالی انجام شد که ونزوئلا و ایران سالهاست تحت تحریم‌های شدید غرب به ویژه آمریکا بوده‌اند اما دو کشور همچنان تلاش دارند با راهکارها و ساز وکارهای موثر این تحریم‌ها را بی‌اثر کنند.

ادامه

اقتصادی, امپریالیسم, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, ایران, تحریم, جهان, گزارش, ونزوئلا

حکومت دین‌سالار ولایی سدّ راه برون‌رفت ایران از بحران‌های خطرناک کنونی!

فاجعۀ فروریختن ساختمان متروپل در آبادان متأسفانه واقعه‌ای استثنایی در ایران نیست. زمینه‌ها و دلایل اصلی این گونه سانحه‌ها برای اکثر مردم کاملاً شناخته شده است.

ادامه

اقتصادی, امپریالیسم, امریکا, امنیتی, ایران, جهان, سیاسی