وزیر خارجه اتریش: روسیه در آینده امنیتی اروپا نقش دارد

وزیر خارجه اتریش گفته که روسیه در ساختار امنیتی اروپا در آینده نقش دارد و این ایده را که لغو ویزای شنگن برای تمامی روس‌ها باید اجرا شود، رد کرده است. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه کرونن سایتونگ، الکساندر شلنبرگ، وزیر امور خارجه اتریش در یک نشست خبری در موسسه مطالعات سیاسی پاریس گفت: ... وزیر خارجه اتریش: روسیه در آینده امنیتی اروپا نقش دارد

ادامه

اتریش, اروپا, امنیتی, تحلیل, تشنج زدایی, جنگ سرد, جهان, روسیه, سازمان امنیت و همکاری اروپا, فرانسه

کارکنان آمازون در۳۰ کشور دست به اعتصاب می‌زنند

کارکنان شرکت خرده‌فروشی آنلاین «آمازون» اعلام کرده‌اند در روز جمعه سیاه، در بیش از ۳۰ کشور جهان برای افزایش دستمزد دست به اعتصاب خواهند زد. انتظار می‌رود کارکنان شرکت آمازون در سراسر جهان، از جمله در آمریکا، آلمان و فرانسه در روز جمعه سیاه دست به اعتصاب بزنند و این خرده‌فروشی آنلاین را در یکی ... کارکنان آمازون در۳۰ کشور دست به اعتصاب می‌زنند

ادامه

آمریکا, اتریش, ارژانتین, المان, انگلستان, بلژیک, ترکیه, جهان, خبر, ژاپن, فرانسه, کارگری, کانادا, لهستان, هلند

کمیته سازمان ملل قطعنامه “حق ملت فلسطین در تعیین سرنوشت خود” را تصویب کرد

کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل پیرامون حقوق بشر و امور انسانی، اجتماعی و فرهنگی قطعنامه‌ای را تصویب کرد که حق ملت فلسطین در تعیین سرنوشت خود را تایید می‌کند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری وفا فلسطین، مصر با هماهنگی فلسطین این قطعنامه را به نمایندگی از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به ... کمیته سازمان ملل قطعنامه “حق ملت فلسطین در تعیین سرنوشت خود” را تصویب کرد

ادامه

اتحادیه اروپا, اتریش, استرالیا, اسراییل, اسیا, افریقا, المان, امریکای لاتین, ایتالیا, جهان, چک, دیوان بین‌‌المللی لاهه, فلسطین, کانادا

سلاح‌های ارسالی به اوکراین علاوه بر دست تبهکاران در فنلاند، در سوئد، دانمارک و هلند نیز کشف شده‌اند

رئیس اداره تحقیقات ملی فنلاند ضمن ابراز نگرانی از اینکه تسلیحات پیشرفته ارسال شده به اوکراین به دست تبهکاران در فنلاند افتاده، از کشف آنها در دیگر کشورهای اروپایی همچون سوئد، دانمارک و فنلاند خبر داد.

ادامه

اروپا, اوکراین, بالکان, تحلیل, جهان, دانمارک, سوئد, فنلاند, هلند

صدراعظم سابق اتریش: باخت گزینه‌ای برای پوتین در جنگ اوکراین نیست

صدر اعظم سابق اتریش در گفتگویی با نشریه “بیلد” آلمان با تاکید براینکه با توجه به تهدیدات هسته ای روسیه اتحادیه اروپا باید بر راه حل مذاکره برای جلوگیری از تشدید تنش‌ها فشار بیاورد، باخت را هیچ گزینه ای برای پوتین ندانست.

ادامه

اتحادیه اروپا, اتریش, اروپا, امریکا, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, ژئوپلیتیک, غرب اروپا

پیروزی “الکساندر فان دربلن” در انتخابات ریاست جمهوری اتریش/شکست راستهای افراطی

رهبر پیشین سبزهای اتریش با اختلاف هشت درصد پیشتاز انتخابات ریاست‌جمهوری اتریش است.

 

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، “الکساندر فان‌دربلن” نامزد جناح چپ مستقل با کسب اکثریت آرا سرانجام پس از سه دوره رای‌گیری در انتخابات پیروزی را از آن خود کرد.

 

“گنوربرت هوفر” رقیب او که رهبر حزب راست افراطی آزادی بود با انتشار پیامی در صفحه فیس بوک و توییتر اعلام کرد که در این انتخابات شکست خورده است.

 

اتریشی‌ها برای سومین بار متوالی در یک سال گذشته به پای صندوقهای رای رفتند تا از میان دو نامزد راستهای افراطی و چپ‌های مستقل یکی را در راس دولت این کشور انتخاب کنند.

 

 

در این دوره از انتخابات، نوربرت هوفر، رهبر حزب آزادی مهمترین حزب راستهای افراطی اتریش در مقابل الکساندر فان دربلن، رهبر پیشین سبزهای اتریش قرار گرفته است.

 

نوربرت هوفر نماینده راستهای افراطی علیرغم سخنان پیشین خود مبنی بر خروج اتریش از اتحادیه اروپا می‌گوید در صورت پیروزی، خروج اتریش از اتحادیه اروپا را به همه پرسی نمی‌گذارد.

 

هوفر یکشنبه گفت: «پیام ما به اروپا شفاف است. ما متعهد هستیم در صورت پیروزی، اتحادیه اروپا را با اصلاحات اساسی تغییر دهیم. اصلاحاتی که در جهت مثبت باشد و نمی‌خواهیم که اتریش از اتحادیه اروپایی خارج شود. درباره این موضوع نظری قاطع داریم.»

 

در انتخابات قبلی که در ماه مه سال جاری برگزار شد، آقای فان‌دربلن با اندکی اختلاف پیشتاز بود، اما نتیجه این انتخابات به دلیل بی‌نظمی در شمارش آرا باطل اعلام شد.

 

 

الکساندر فان دربلن، استاد اقتصاد و نماینده چپهای مستقل می گوید: «انتخابات اتریش تاثیر زیادی در مناسبات اروپایی خواهد داشت. ما اتریشی‌ها عادت داریم مسائل را از نگاه خود به زیر ذره بین ببریم. اما آنچه که امروز در اتریش می‌گذرد پیامدهای اساسی متوجه اروپا خواهد کرد.»

 

 

پیشتر دوبار در سال ۲۰۱۶ در ماه‌های آوریل و مه اتریش میزبان انتخابات ریاست جمهوری بود که بدلیل عدم کسب اکثریت آرا از سوی دو رقیب انتخاباتی و بدلیل عدم نظم انتخاباتی در مرحله دوم، اتریش برای سومین بار در پایان سال به پیشواز انتخابات می‌رود..

 

آخرین شمارش آرا نشان می‌دهد که فان دربلن با هشت درصد اختلاف پیشتاز است.