اعتصاب گسترده کارگران و لوکوموتیورانان راه آهن انگلیس در اعتراض به دستمزدها

حمل و نقل ریلی در انگلیس بار دیگر تحت تاثیر اعتصاب کارکنان و لوکوموتیورانان راه آهن در اعتراض به دستمزدها در بسیاری مناطق فلج شد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, انگلستان, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, غرب اروپا, کارگری, گزارش

موج اعتصابات کارگری در شرکت آمریکایی آمازون به انگلستان رسید

صدها کارگر آمازون در رسانه‌های اجتماعی و گروه‌های پیام‌رسان خصوصی در واتس‌اپ و تلگرام خواستار اعتراضات بیشتر و توقف کار در این هفته و افزایش دستمزد ساعتی خود به ۱۵ پوند هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

پنج کارگر در حوضچه فاضلاب یکی بعد از دیگری جان خود را از دست دادند

پنج کارگر افغانستان فعال در محل دپوی ضایعات پلاستیک روستای قمصر در حوضچه فاضلاب جان خود را به علت خفگی از دست دادند.

 

امین بابایی شامگاه جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ما از سال ۹۹ پیگیر اجرای احکام جمع آوری و ساماندهی ضایعات پلاستیک فروش ها در بخش کهریزک هستیم و اکنون منتظر اجرای احکام هستیم.

 

بابایی با اشاره از دست رفتن جان کارگران در این رخداد اعلام کرد: با توجه به اینکه برای این ضایعات پلاستیکی از مواد خاص شوینده استفاده می‌کنند، چاه‌های دفن این زباله‌ها، پساب‌ها و فضولات نیز در کنار همین دپوی ضایعات پلاستیکی قرار گرفته است.

 

بخشدار کهریزک اعلام کرد: پمپ دستگاه در این کارگاه … دچار اختلال و یکی از آنان برای رفع مشکل وارد حوضچه فاضلاب برای راه اندازی دستگاه می‌شود.

 

وی اضافه کرد: نفر بعدی برای نجات وی وارد می شود و تحت تاثیر گاز تولید شده فضولات و مواد شیمیایی قرار می‌گیرد و در نهایت پنج نفر به صورت متوالی به این طریق جان خود را از دست می‌دهند.

 

بابایی اظهارداشت: یکی از این کارگران درون حوضچه فاضلاب شده بود و بقیه نیز برای نجات و کمک به دیگری وارد می‌شوند در حالی که از خطر خفگی بر اثر گاز فاضلاب بی‌خبر بودند.

 

بخشدار کهریزک گفت: دستگاه های ذیربط به ویژه محیط زیست با جایگاه ضابطه قضایی خود و متولی بودن در این حوزه ورود پیدا کند.

 

وی خاطر نشان کرد: جهاد کشاورزی به عنوان متولی حفظ اراضی کشاورزی که این ضایعات فروش‌ها، ورود قطعی کند تا چنین عارضه‌ای به سرعت برچیده شود.

 

بازهم هجوم نهادهای پرقدرتِ لیبرالی زیر سایه رژیم کارگرستیز ولایی

در ایران از همان ابتدای تصویبِ قانون کار، مخالفانِ این قانون چنان قدرتمند عمل کردند که نه تنها تصویبِ آن را سال‌ها به تعویق انداختند بلکه کمی بعدتر با اصلاحیه‌ها، آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها و دادنامه‌ها بسیاری از موادِ حمایتیِ آن را بی‌اثر کردند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش